Просто втомився від демагогії
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Не менш дев'яносто відсотків повідомлень присвячені питанню на якій мові розмовляти депутатам, чиновникам, фахівцям. Про зміст розмов кажуть десять відсотків. Це нагадує театр абсурду. Час кричати "Караул, грабують!", але виявляється важливо, якою мовою кричати. Якщо кричати російською мовою, то це означає "Заслужив". А якщо кричати українською мовою, то "Патріот та борець з режимом".
Але ж дійсно "КАРАУЛ!".
Треба щось робити реальне. Невже економічні інструменти можуть бути запропоновані тільки українською мовою? Це означає, що Україна передрікає себе на те, що не може залучити грамотних економістів, фінансистів, технічних фахівців для роботи в Україні. Праці на рівні Держави, а не у приватному бізнесі. Тому все одно, хоч тунгус, головне голова була б на місці.
Фахівець, який пояснює свою позицію однією з шести офіційних мов Організації Об'єднаних Націй, не буде "почутий" тільки тому, що він не розмовляє або погано розмовляє українською мовою. Не важливо, що кажуть, головне якою мовою висловлюють свої думки. Панове, це абсурд. Це шлях в нікуди.
Відразу відкидаю звинувачення, що покриваю демагогів українофобів. Будь-які демагоги це не фахівці, хіба що в демагогії.
Відчуття, що велика частина влади та опозиції не можуть запропонувати суспільству нічого крім цієї надуманої "гри про мову". Але суспільство хоче жити в сучасній, безпечній країні, що розвивається, і мати гідний рівень життя. Мені шкода, що "слуги народу" витрачають час і гроші народу на з'ясування мовного питання. Постійно його загострюючи для нівелювання економічних питань суспільства до влади.
Потрібно визначити пріоритети. Неконкурентна економіка, падіння рівня життя, погіршення безпеки громадян, правове беззаконня, погана екологія - це пріоритети.
Якщо знайдеться "іншомовний", який чітко розповість і навчить, що і як робити для виходу з ситуації, то важаю, в цьому випадку треба поставити десяток перекладачів до того запрошеного фахівця для тих, хто не хоче "розуміти" сказане. Чи треба продовжувати кричати "Розмовляй українською"? Або слухати тих, які гарно розмовляють українською, але нічого не роблять проти розвалу країни?
Згадую Голову однієї патріотичної організації, який будучи на високій посаді, примудрився розвалити довгостроковий контракт на найдешевший газ для України з азіатської країни. Потім почалася низка дурниць. Я не пам'ятаю вибачень перед народом України від цієї патріотичної організації за свого лідера. А розмовляв він виключно українською, і розумів тільки українську. Перекладача завжди вимагав.
Збиток Україні від одного такого "патріота" дорівнює армії справжніх ворогів. Не треба робити ворогів з громадян України тільки за те, що вони розмовляють мовою своїх батьків. Так вийшло. Час усе розставить на свої місця.
Потрібно об'єднувати суспільство для пошуку шляхів виходу з ситуації, що склалася в країні, у тому числі завдяки демагогам всіх кольорів і відтінків. Об'єднувати всіх, у кого є розум і сили для облаштування Держави, запрошувати і збирати справжніх фахівців у різних галузях економіки, а українська мова не загине, не треба цим спекулювати.
Буде Держава, буде і мова.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1382
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 674
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 300
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 184
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8010
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3005
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2990
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2548
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2203