Закон про вибори прийнятий з порушенням Конституції
Маніпуляції з новим законом про вибори до Верховної Ради можуть у підсумку призвести до бунтів на шквал тих, що відбуваються в сьогодні в Росії.
Маніпуляції з новим закономпро вибори до Верховної Ради можуть у підсумку призвести до бунтів на шквал тих,що відбуваються в сьогодні в Росії. причиною цьому може послужити навіть не самі норми закону, а "технологія" його прийняття.
Відповідно до частини третьої ст.89 Конституції України Верховна Рада своєю Постановою № 4007-VI, від 3листопада 2011 року утворила Тимчасову спеціальну комісію Верховної РадиУкраїни з питання підготовки проекту Закону України про вибори народних депутатівУкраїни. Тимчасовій спеціальній комісії доручалось підготувати та подати нарозгляд Верховної Ради України до 17 листопада 2011 року проект закону «Провибори народних депутатів України», тобто створити цілком новий закон.
Створення та діяльність спеціальнихтимчасових комісій достатньо детально описано в регламенті Верховної Ради, асаме що створюються такі комісії для розробки, попереднього розгляду тадоопрацювання проектів законів. Порядок ж роботи самої Верховної Ради Українивстановлюється ст. 82 Конституції та Законом про регламент Верховної Ради.
Як і слід очікувати розглядпроектів законів чітко та скрупульозно виписано в регламент Верховної Ради -законопроекти розглядаються депутатами, як правило, за процедурою трьох читань.У свою чергу розгляд і прийняття законопроекту за процедурою трьох читаньвключає:
· перше читання - обговорення основних принципів, положень, критеріїв,структури законопроекту та прийняття його за основу;
· друге читання - постатейне обговорення і прийняття законопроекту в другомучитанні;
· третє читання - прийняття законопроекту, який потребує доопрацювання таузгодження, в цілому.
Правда, у виняткових випадках зарішенням Верховної Ради допускається остаточне прийняття законопроекту відразупісля першого читання, якщо законопроект визнано таким, що не потребуєдоопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народнихдепутатів, інших суб'єктів права законодавчої ініціативи.
Але така процедура не стосуєтьсяпроектів кодексів та законопроектів, які містять понад 100 статей. У прийнятомузаконі про вибори - 115 статей. Прийняття такого закону мало прийматись заповною, як це передбачено законодавством процедурою.
Саме цікавим є те що відповідно дост. 6 Конституції орган законодавчої влади здійснює свої повноваження увстановлених Конституцією межах і відповідно до законів України. Органидержавної влади, також, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноваженьта у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Посилання на ст.6 необхідне дляпрогнозування можливого наступного розвитку подій.
Як ми знаємо прецеденти,скасування не тільки законів, але і самої Конституції вже є. В наслідок того, що вище згадуваний закон ще й по сутібув повністю «злитий» так званою опозицією та внаслідок його неоднозначності, вУкраїні тепер можливе все.
Після підведення підсумківрезультатів виборів, внаслідок порушення процедури прийняття закону про вибори,суб'єкти права на конституційне подання, наприклад народні депутати яких заякихсь причини не задовольнить волевиявлення народу, елементарно можутьзвернутись до Конституційного Суду України для прийняття відповідногопотрібного рішення, а саме скасування результатів виборів та визнаннянеконституційним самого закону.
Ото ж цілкомневажко прогнозувати подальший розвиток подій.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10048
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 8109
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 8038
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5240
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4275