В пошуках ботів Пороха
Три речі на які можна дивитися довічно – як горить вогонь, як тече вода, і як шукають «ботоферму Порошенка».
Три речі на які можна дивитися довічно – як горить вогонь, як тече вода, і як противники п’ятого президента Порошенка шукають мережу куплених журналістів і блогерів, які нібито підтримували Порошенка за платню. В народі – «ботоферму Порошенка». Мене, як особу яку регулярно долучають до такої «ботоферми», ці намагання хіба що смішать. Але видання «Kyiv Post» перевершило всіх.
Видання заявило, ніби в його руки потрапили «документи», які нібито доводять, що адміністрація президента Порошенка платила за випуск «потрібних матеріалів. Видання припускає, що озвучені «документи» є частиною неофіційного медіа-плану. В матеріалі з посиланням на «документи» перелічені низка видань, яким нібито платила АП Порошенка.
Окрема тема, цікава для мене – блогери, яким нібито АП платила за пости на підтримку Петра Порошенка. Знову називають тих самих «організаторів» – екс-радника президента Юрія Бірюкова і екс-міністра інформполітики Юрія Стеця. Про «куплених порохоботів» просторікують гарно відомий багатьом блогерам Артур Ніскубін і політичний консультант Катерина Коваль, про яку не скажу нічого – не знаю такої. Інших «свідків» не знайшлося – як завжди. Далі – цікавіше.
Згадані в матеріали ЗМІ, розміщення якоїсь «джинси» категорично заперечили, «РБК-Україна» взагалі заявила, що видання ніколи не розміщує платних матеріалів і не працює з АП. Лише «Аргументи і факти» припустили, що «можливо це був платний матеріал». Можливо – був, а можливо – ні,.. можливо? Згаданий у матеріалі Юрій Бірюков заперечив дотичність до схеми, а Юрій Стец взагалі відмовився від коментарів. Заперечив твердження видання і колишній завідуючий з відділом зв’язків з медіа департаменту інформполітики АП Володимир Горковенко. І отут – найбільш цікаво.
Ще 4 грудня поточного року пан Горковенко у своєму блозі на «Цензор.нет» розповів про дзвінок журналіста з «Kyiv Post», який вимагав прокоментувати «документи», знайдені нібито в колишньому кабінеті Горковенка. А тепер сядьте, аби не впасти. «Документами» були певні аркуші з текстом і таблицями роздрукованими на принтері, на яких немає жодного підпису Володимира Горковенка. ЖОДНОГО! Ба більше, документи датовані 2015 роком, але знайшли їх нібито в кабінеті пана Горковенка через півроку (!!!) після того як він виїхав з кабінету після президентських виборів. Це називається доказ… Слабо?
«Диму без вогню не буває», скажете ви? По-перше – буває, кожен хімік підтвердить. По-друге, за такою самою логікою екс-нардеп Скороход може тепер з легкістю доводити, що фракція «Слуга народу» отримує другу зарплатню у конвертах – на підставі таких самих роздруківок, які «залишилися в неї з часів депутатства». А я тоді можу… Знаєте, так далеко можна зайти.
А правда проста. Противникам п’ятого президента Порошенка банально муляє очі те, що Петра Олексійовича підтримала низка лідерів думок – блогерів та журналістів. Муляє, що підтримка прибічників Порошенка не слабшає. Противники Порошенка намагаються довести громадянам, що прибічники Порошенка – найманці які пишуть за гроші. Ще б пак, хіба можна підтримувати президента, за якого армія вдягнула нову форму, отримала сучасні сухпайки та людське харчування, за якого були запущені система проЗЗоро, е-декларування, відкриті реєстри майнових прав та впроваджена і показала позитивні результати децентралізація – хіба можна підтримувати такого президента інакше як за гроші? Щиро підтримувати можна лише президентів, які за 8 місяців не зробили нічогісінько, крім нових обіцянок «світлого майбутнього невдовзі» - хіба ви не в курсі?
І ще. Поки низка видань розганяла цей фейк (За гроші?), Володимир Горковенко виграв у президента Зеленського суд – той визнав протиправним та скасував Указ президента Зеленського про скасування указу про призначення Володимира Горковенка членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Пан президент заявляв, що піде у відставку зразу якщо порушить закон? Владі час зайнятися цим. А не шукати те чого нема - «ботоферми Порошенка», наприклад.
- 50% піратських сервісів – російські. Яку загрозу це становить для українців? В’ячеслав Мієнко 10:00
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? Юлія Мороз 09:49
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму Ірина Голіздра вчора о 16:38
- Опіка над майном безвісно відсутніх осіб: як законодавчі зміни змінюють реальність? Світлана Приймак вчора о 14:21
- Інновація у збереженні енергії в епоху ВДЕ Олексій Гнатенко вчора о 11:37
- Міжнародна енергетична співпраця: виклики, можливості та юридичні аспекти Ростислав Никітенко вчора о 11:36
- Як змінити систему, що закриває очі на насильство? Механізм захисту дітей у закладах Микола Литвиненко 08.01.2025 16:43
- Арешт майна при закінченому виконавчому провадженні: де баланс прав боржника та кредитора Леся Дубчак 08.01.2025 13:32
- ООН: 38 мільйонів потерпілих українців від нападів РФ на українську енергетику Микита Петровець 08.01.2025 12:38
- Трансформація ринку нерухомості: що принесе 2025 рік Раміль Мехтієв 08.01.2025 09:41
- Психіатричні огляди працівників: зміни, виклики та міжнародний досвід Дмитро Зенкін 08.01.2025 09:00
- Під час війни Disney та Sony отримали гроши від російської компанії Володимир Горковенко 08.01.2025 00:02
- Від кризи до прориву: чи прокладе Україна шлях до технологічного лідерства? Єгор Осадчук 07.01.2025 18:35
- Дисципліна у стилі Стіва Джобса: як не здатися і втілити свої мрії Катерина Мілютенко 07.01.2025 18:00
- Антитренди в ІТ в 2025 році: час позбутися баласту Михайло Зборовський 07.01.2025 13:43
-
"Відносно хороший період закінчився". Економіка Росії йде на м'яку посадку – Bloomberg
Бізнес 8188
-
Як зміняться податки для ФОП в 2025 році
Фінанси 4491
-
Ryanair подав до суду на пасажира за зірваний рейс: вимагає 15 000 євро компенсації
Бізнес 4368
-
Україна повертається до моделі державного капіталізму. Чому це небезпечно
Думка 4120
-
Газпром готується до роботи в Туреччині: евакуює працівників з Європи і вчить їх мови
Бізнес 3603