Україна не має вибору не стати світовим повітряним хабом. Питання – коли це станеться
Про імплементацію Угоди з ЄС щодо "відкритого неба" та виклики для держави
Підписання Угоди з Європейським Союзом про «відкрите небо» є серйозним викликом для нашої країни. Тому що одна річ підписати документ, а інша – його імплементувати й почати застосовувати. І виклик цей пов'язаний із кількома аспектами.
Виклик перший. Законодавча сфера.
У законодавчому та регуляторному аспектах питання необхідно домогтися, аби українські норми, що регулюють авіаційні перевезення, були адаптовані до європейських. А ще краще – аби вони були цілком зрозумілі та доступні для європейських авіаперевізників.
Другий виклик. Безпечна та сучасна інфраструктура.
Не менш важливий і набагато більш складний та капіталомісткий процес — це реконструкція і модернізація інфраструктури. Тому що одна річ підписати Угоду про «відкрите небо», а інша — надати необхідну аеропортову інфраструктуру. Щоб вона могла приймати європейських авіаперевізників відповідно до європейських стандартів.
Цей процес передбачає низку таких питань:
- це і прискорення передачі аеропортів у концесії, оскільки із залученням концесіонерів можна домогтися реконструкції української аеропортової інфраструктури в стисліший термін;
- це і перегляд та імплементація європейських підходів до ціноутворення за аеропортове обслуговування (зліт-посадка літака, термінальний збір). Має бути забезпечено прозорість ціноутворення та доступність цих цін для авіаперевізників.
- і збір за понаднормову стоянку літака. Чинна редакція збору призвела до того, що значна кількість авіакомпаній залишають свої літаки в прикордонних аеропортах країн Євросоюзу через величину самого збору.
«Відкрите небо» — це й імплементація європейських авіаційних норм, і підготовка інфраструктури для європейських авіаперевізників. Два глобальних питання, які необхідно вирішувати лише на державному рівні із залученням усіх органів виконавчої та законодавчої влади.
В Україні випереджаючими темпами будуть розвиватися і пасажирський, і вантажний напрями перевезень, я в цьому певен.
Щодо пасажирського напряму, то вважаю найперспективнішим:
- туристичний – радше південний напрямок та активний міський відпочинок у Європі.
- бізнес-напрям. Близькосхідний та Східно-Китайський регіони розвиваються дуже бурхливо. Там багато бізнес-інтересів. Але, оскільки Україна вже давно й наполегливо йде в Європу, то здебільшого всі або переважна більшість бізнес-інтересів лежать таки в європейській площині.
Географічне розташування України не можна змінити: воно завжди було, є і буде. Тому транзитний потенціал нашої країни є унікальним. І я впевнений, що Україна не має іншого вибору, аніж стати світовим повітряним хабом. Головне питання полягає в тому, коли це станеться.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Готують підвищення тарифів для населення 399
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 324
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 323
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 258
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 150
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
10042
-
Конкуренція за міни. Чи зможуть українські інженери перемогти хорватів та німців
Бізнес 9744
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 8929
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6646
-
Німеччина витратить 25 млрд євро на танки через російську загрозу
Бізнес 4669