Щодо нових видів перевірок Держпраці у 2017 році
З моменту набрання чинності Постанови КМУ від 26 квітня 2017 року № 295,термін «планова перевірка», яка проводилась Держпраці йде з ужитку, та замінюється на нові види перевірок: інспекційні відвідування та невиїзді інспектування. А отже, якщо до 16 трав
З моменту набрання чинності Постанови КМУ від 26 квітня 2017 року № 295,термін «планова перевірка», яка проводилась Держпраці йде з ужитку, тазамінюється на нові види перевірок: інспекційні відвідування та невиїздіінспектування. А отже, якщо до 16 травня 2017 року періодичність перевірокбазувалася на критеріях ризику (заборгованість з виплати зарплати,невідповідність кількості працівників суб’єкта господарювання обсягамвиробництва тощо), то Постановою № 295 скасовано попередні критерії.
Щодо інспекційних відвідувань, то повний перелік підстав для їх проведення,визначено п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержаннямзаконодавства про працю (далі – Порядок).
До початку проведення інспекційного відвідування воно підлягає відповідній реєстрації у Держпраці чиїї територіальним органом, проте на сьогодні документи для реалізації цьогоімперативу – відсутні.
За загальним правилом, інспектор праці повідомляє роботодавця проінспекційне відвідування (абз. 1 п. 8 Порядку).Однак, інспектор може і не попереджати керівництво компанії проперевірку у випадку коли йдеться про ймовірну нелегальну працю, якщо вважатиме,що таке повідомлення може зашкодити перевірці. Водночас максимальна тривалістьперевірки інспектором праці не повинна перевищувати 10 робочих днів, а длямалих підприємців – двох робочих днів (п. 10 Порядку).
Вищенаведені контролюючі заходи проводитимуться посадовими особами Держпраці та виконавчих органівмісцевого самоврядування. Водночас на Держпраці покладено нагляд за тим, якоргани місцевого самоврядування виконуватимуть делеговані їм повноваження.
Метою таких змін є запровадження нових інструментів між державною таприватним сектором, де пріоритетом інспекторів буде реалізація превентивнихзаходів впливу на роботодавця щодо дотримання останнім законодавства про працю. Для реалізації вищенаведеної мети, Урядпередбачає безкоштовних аудит для роботодавця, який проводитиметься органамиДержпраці та спрямований на дотримання трудового законодавства. По завершеннюаудиту Держпраці у своїй довідці вкаже на допущенні помилки роботодавця, якийзвернувся, без подальшого ризику накладення на нього штрафів і будь-якоївідповідальності.
Постановою також створюються умови для застосування нових важелів впливу нароботодавця з боку працівника, що з однієї сторони може призвести до шантажу, аз другої сторони має зменшити трудові зловживання роботодавця, а відповідно інівелювати порушення трудових прав працюючого.
Щодо критеріїв ризику при проведенніінспекційних відвідувань, то він буде реалізовуватись за допомогою співпраціДержстату, Пенсійного фонду, Державної фіскальної службу. Зазначені органисповіщатимуть Держпраці про тих роботодавців, щодо яких вбачатимуть ймовірністьпорушення законодавства про працю.
Якщо говорити про невиїзні інспектування, то вони є абсолютною новинкоюПорядку. Так, у випадку коли роботодавцем не було порушено правила оформленнятрудових відносин з працівником (пп. 3-4 п. 5 Порядку), інспектор має можутьпроводити невиїзні інспектування у приміщенні відповідного органу контролю напідставі документів та пояснень, наданих об’єктом відвідування. Для початку невиїзноїперевірки інспектор повинен отримати рішення, яке ухвалює керівник органу контролю або йогозаступник, а також моє отримати погоджене зі сторони об’єкта відвідування (п.15 Порядку). В день завершення невиїзного інспектування інспектор складе акт зайого результатами, а якщо виявить порушення законодавства про працю – то йприпис про їх усунення (п. 19 Порядку).
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 195
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6499
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5581
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3616
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3081
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2972