Хто з військових ризикує не отримати законні 100 000 гривень на період лікування
Є декілька об’єктивних прогалин у процесі надання законної грошової допомоги військовослужбовцям.
Серед проблем військових зовсім окремо стоїть питання виплат за період лікування. Мова йде про захисників, які отримали бойові поранення, опинилися на лікуванні, але законні виплати перестали їм нараховувати. На жаль, вже є велика кількість негативних кейсів, з якими доводилося стикатися, щоб поновити людину у правах.
Тож, коли вже мова йде про системну проблему, можна проаналізувати її причини. Є декілька об’єктивних прогалин у процесі надання законної грошової допомоги військовослужбовцям.
По-перше, це неправильно заповнений висновок військово-лікарської комісії. Самим важливим в цьому документі є необхідність вказати, що людина отримала поранення саме захищаючи Батьківщину. Натомість не рідкими є випадки, коли лікарська комісія вказує начебто те саме, але принципово інше за правовим змістом. Так, у висновку комісії можуть написати, що травми людини пов’язані з проходженням військової служби у лавах регулярної армії. Тобто, для отримання виплат у висновку військово-лікарської комісії принципове значення має вказати, що саме участь у бойових діях була причиною травм. Всі інші формулювання причин поранення вже є підставою того, щоб не нарахувати людині виплати.
По-друге, навіть якщо висновок комісії заповнений вірно, а бійця все одно позбавили виплат – потрібно орієнтуватися в питанні де саме проводилося лікування. Мається на увазі, що дуже часто бійців, які отримали важкі поранення на фронті, після стабілізації стану переводять до медичних закладів в інших регіонах. Це зумовлено як навантаженням на прифронтові лікарні, так і спеціалізацією закладів для лікування, коли людина потребує специфічної реабілітації.
Тож, що ми маємо у цьому випадку. Наприклад, людину спочатку доставили у Запоріжжя, а через кілька тижнів спрямували в менш навантажену лікарню в Івано-Франківську. Треба враховувати, що перевезення може тривати понад добу, та це стає формальною підставою вважати, що лікування переривається. В результаті, бійця з важким пораненням, який потребує особливих умов транспортування, наприклад, позбавляють виплат лише через те, що існує суто бюрократична процедура. Проблема тут криється в тому, що у військовій частині покладаються на необізнаність бійця та вирішують просто закрити йому законні виплати.
Або інший приклад, який розкриває цю проблему - військовий перебував на лікуванні після важкої травми та щоб відновити свої функції потребував реабілітації. Щоб отримати повторний висновок військово-лікарської комісії боєць звернувся у свою військову частину, але там не було можливості видати направлення на комісію день в день. Це стало причиною того, що формально військовий був поновлений на службі, а лише через два дні йому оформили необхідний документ та військовослужбовець зміг продовжити лікування. Ці два дні, з точки зору законодавства, вважаються перериванням лікуванням та стають незаконною причиною позбавлення виплат.
Резюмуючи це питання потрібно сказати, що кожен боєць має чітко знати – позбавлення його виплат на підставі переривання лікування – це незаконні дії конкретних осіб, які мають нести за це відповідальність.
Окремо потрібно зазначити проблему виведення військових у розпорядження. Є вже певні випадки у судовій практиці, коли дуже важко пораненого військовослужбовця, якій багато місяців буде точно знаходитися на лікуванні виводять поза штат, щоб закрити йому виплати.
Такі кейси в практиці вже не можна розглядати в суто юридичній площині, адже вони підіймають цілий пласт моральних аспектів у взаємодії людей у державі, яка стримує безпрецедентну військову агресію.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10000
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7727
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6972
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5218
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4197