Проектні офіси в навчальних закладах та наукових установах
Фінансування проектів потребує конкретного бюджету на чітко визначений період часу. Але не у всіх проектів є можливість отримати достатнє фінансування.
В Україні, на базі Громадської організації «Ліга розвитку науки» розпочато проект з створення «Мережі проектних офісів в навчальних закладах і наукових установах». Вже створено робочу групу з дослідження даного питання і формується лабораторія по запуску пілотних Проектних офісів в ВНЗ. Робоча група активно співпрацює з усіма громадськими організаціями та платформами по обговоренню проекту Закону України «Про освіту». Особливо щодо розділів цього Закону про якість освіти, академічну мобільність студентів, розвиток науки в освітніх закладах.
Оскільки для підвищення якості освіти, особливо у ВНЗ, потрібно впроваджувати нові інструменти, пропоную записати в проект Закону «Про освіту» наступне:
"Рекомендувати навчальним закладам створювати спеціалізовані структурні підрозділи - Проектні офіси, підпорядковані напряму керівнику навчального закладу".
Ідея створення проектних офісів як інноваційних структур в складі навчальних закладівх заслуговує на увагу з багатьох причин.
1. Проектні офіси (ПрОф) сприятимуть підвищенню якості освіти студентів та аспірантів. Курсові та дипломні роботи писатимуться під замовлення профільного бізнесу. Студенти зможуть на практиці отримувати профорієнтаційні консультації.
2. ПрОф сприятимуть реальній академічній мобільності студентів, можливості навчатись протягом навчального процесу в кількох зарубіжних ВНЗ.
3. ПрОф дадуть можливість розвивати матеріальну та методичну базу кафедр ВНЗ за залучені від грантодавців кошти. Гранти писатимуться на тематику відповідного ВНЗ.
4. ПрОф сприятимуть формуванню майбутніх роботодавців серед студентів старших курсів, випускників та аспірантів через створення старт-апів і реалізації бізнес ідей.
5. ПрОф забезпечать підвищення оплати праці науково-викладацького складу ВНЗ в десятки разів. Відповідно для них підвищиться мотивація і бажання самореалізації.
6. ПрОф сприятиме підвищенню рейтингу ВНЗ на ринку освітніх послуг, в т.ч. за межами країни.
Це як мінімум.
Діяльність ПрОф буде ефективнішою, якщо вони будуть не штатними підрозділами ВНЗ, а спеціалізованими бізнес-підрозділами, фінансування яких здійснюється з отриманих від реалізації проектів коштів. Фінансування зарплати керівника повинно здійснюватись на першому етапі зі спецфонду, оскільки це стимулює його шукати додаткові джерела коштів.
Створення проектних офісів у ВНЗ як позаштатних структур дає можливість залучати до керівництва ними фахівців, що мають досвід реалізації проектів, і для яких низька зарплата на початковому етапі не буде критичним фактором. ПрОф повинен бути рівновіддаленим від всіх структурних підрозділів ВНЗ та підпорядковуватись напряму ректору ВНЗ.
Саме проектні офіси, які будуть фінансуватись за рахунок грантодавців, дадуть можливість фінансувати студентські на аспірантські наукові дослідження, розвивати матеріально-технічну базу кафедр, сприяти академічній мобільності, а також суттєво підвищать фінансову мотивацію працівників навчальних закладів.
В кінцевому результаті, всі ці складові сприятимуть зростанню якості освіти та поєднання університетської науки з профільним бізнесом.
На даному етапі, створена на базі ГО «Ліга розвитку науки» Робоча група з вивчення питання діяльності проектних офісів об’єднує понад 25 навчальних заклади різних рівнів акредитації та кілька наукових установ. Формат Робочої групи відкритий і до її роботи можуть долучитись всі бажаючі представники навчальних закладів і наукових установ.
Створена лабораторія «Проектні офіси в навчальних закладах та наукових установах» об’єднує 3 університети і розглядає заявки ще 2-х ВНЗ. Робоча група розробляє проект єдиних методичних рекомендацій для МОН розуміючи, що вони будуть саме рекомендаціями, а не нормативним документом. Всі ці питання належать до сфери автономії і відповідальності ВНЗ.
Вся діяльність здійснюється на волонтерських засадах.
Нам потрібне фінансування для більш якіснішої роботи з пропагування діяльності ПрОф, а також запуску пілотного проекту із створення та діяльності 3-х проектних офісів в ВНЗ протягом 2016 року.
А саме для:
1. Написання і введення в дію якісного сайту з посиланнями на сторінки в соц. мережах та можливістю розповсюдження інформації на андроїдних гаджетах.
2. Закупки оргтехніки для організації просвітницької діяльності (2 ноутбуки, 2 проектори, 2 фліпчарти і т.д.).
3. Друку рекламної продукції (буклети, папки, флаєри, наклейки, блокноти з символікою і т.д.).
4. Часткової оплати праці 3-х волонтерів на 6 місяців (хоча б на рівні середньої зарплати по Україні).
Ми готові до співпраці з усіма зацікавленими організаціями та фізичними особами, для яких діяльність ПрОф в навчальних закладах і наукових установах Україні є нагальним питанням.
- Пристань для Ocean-у Євген Магда вчора о 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер вчора о 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 15.05.2025 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
-
Один російський Су-35 змусив НАТО відступити. А якби поруч були українські морські дрони
Думка 40290
-
Виживання через загибель. Війна стала одним з головних засобів заробітку для росіян
Думка 6609
-
Переговори у Стамбулі: Кремль зі старту намагається занизити ставки
Думка 6403
-
Психолог розповідає про п’ять способів, як щасливі пари проводять час разом – добірка
Життя 5755
-
Нарешті відчув свій вік. Баффет пояснив, чому пішов у відставку
Бізнес 5012