Що можуть зробити цивільні аби наблизити перемогу
Лайфхаки для цивільних.
Багато спілкуюся з військовими та хлопцями з тероборони. Їхня загальна думка щодо людей, які залишаються у зоні потенційних бойових дій, така: якщо ви не працюєте або не задіяні у критичній інфраструктурі, краще евакуюватися. Залишаючись, ви ускладнюєте оборону та завдаєте клопоту волонтерам із забезпеченням їжею, медикаментами тощо. Іноді велика допомога ЗСУ — не стати заручником, жертвою або мішенню.
Не ризикуйте зайвий раз.
Якщо вирішили залишитися, будьте корисними. Допоможіть тим, хто не може подбати про себе: літнім людям, сусідам. Можна розвантажувати та розносити гуманітарку або допомагати комунальникам, яких у нас, у Харкові, називають «комунальним спецназом».
Для тих, хто поїхав. Не треба соромитися та відчувати провину.
По-перше, ви будете живі, а ваші рідні будуть у безпеці. Нам ще відбудовувати країну.
По-друге, є купа роботи задля перемоги.
✅ Допомога та волонтерство.
Допомагайте людям, які вас прихистили. Допоможіть посадити город літнім сусідам та сім’ям наших захисників та захисниць.
Діліться шляхами, як виїхати, де розміститися. Діліться позитивною інформацією у групах.
Підтримуйте зв’язок з друзями та рідними. Просте питання «Як ти?» підносить настрій.
✅ Міцний тил та відновлення економіки.
70% економіки Німеччини базується на роботі малого та середнього бізнесу. До війни в Україні частка малого бізнесу ледве сягала 30% ВВП. То чому зараз не збільшити її? Купуйте українське, користуйтеся послугами, споживайте, влаштовуйтесь на роботу, платіть податки. Відкривайте власну справу, залучайте знайомих до бізнесу. Забезпечуйте себе самі.
✅ Міжнародний спротив.
Якщо ви за кордоном, виходьте на мітинги підтримки України. Приходьте до офісів компаній, які ще працюють в Росії.
Українські студенти Стенфордського Массачусетського університету створили веб-сайт dontfundwar.com, що відслідковує компанії, які продовжують вести бізнес в Росії і таким чином фінансують війну в Україні. На сайті є прості інструкції, які може виконати кожен з нас задля того, щоб ці компанії зупинили свою діяльність в РФ. Наприклад, можна долучитися до бойкоту компаній у соцмережах, організувати демонстрації або анонімно поділитися інформацією про інші компанії, які продовжують бізнес в РФ as usual.
Приєднуйтеся до ініціативи створення спеціального міжнародного трибуналу задля притягнення до відповідальності тих, хто розв’язав війну проти України. Для початку роботи треба зібрати 2 мільйони підписів з усього світу. Вже зібрано майже 1 763 000. Приєднуйтеся, підписуйте, розсилайте друзям це посилання: https://secure.avaaz.org/campaign/en/prosecute_putin_loc/?fpla
Чудова ініціатива — звернутися до громадян інших країн із пропозицією перейменувати на честь України одну з вулиць в їхньому місті. Поширюйте це посилання серед своїх іноземних друзів і партнерів:
✅ Інформаційний спротив.
Важливий фактор нашої перемоги — внутрішня дестабілізація в РФ та поширення правди про війну в Україні.
Підпишіться на телеграм-канал «Стоп-война» https://t.me/stop_voina, який створила команда видавництва «Ранок» спеціально для прориву інформаційної блокади. Діліться посиланням із знайомими у Беларусі та Росії. Також можна залишати лінки у відгуках на російських сайтах. Чим більше росіян знатиме правду, тим вища вірогідність зупинити війну якнайшвидше.
Щоденні завдання на інформаційному та кіберфронті:
⚡️ Інтернет Війська України: https://t.me/ivukr
⚡️ IT Army of Ukraine: https://t.me/itarmyofukraine2022
Більше інформації шукайте у пам’ятці «Війна триває: як самоорганізуватися на місцях?»: https://cutt.ly/8SGV3V9
Ми сильні. Ми переможемо.
Все буде Україна!
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Готують підвищення тарифів для населення 399
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 324
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 323
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 250
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 150
-
Конкуренція за міни. Чи зможуть українські інженери перемогти хорватів та німців
Бізнес 9608
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
9355
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 8853
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6641
-
Німеччина витратить 25 млрд євро на танки через російську загрозу
Бізнес 4658