Немає нічого романтичного в тому, щоб бути підприємцем
Бути підприємцем – це бути птахом Феніксом: тебе спалюють і знищують, а ти відновлюєшся заново.
Днями я виступав перед молодими підприємцями і зловив себе на думці, що немає нічого романтичного в тому, щоб бути підприємцем. Це постійна боротьба за виживання своєї компанії, війна за свою власну шкуру, і вона триває щодня. Це бути одночасно і боксером, і рефері, і переможцем, і лузером. Часто ці крайнощі трапляються протягом кількох годин. Якщо ти підприємець — ти адвокат і прокурор для свого бізнесу, але аж ніяк не свідок чи жертва.
Отримую насолоду виступаючи перед майбутніми та починаючими підприємцями, мене це драйвить, надихає і мотивує! Це моя певна місія — розвивати молоде покоління. Завжди кажу, що місія лідера — виховувати нових лідерів. Але я ніколи не розповідаю про “успєшний успєх”, я про реальний бізнес. Чому я маю моральне право це розповідати? Я, Роман Городечний, мені 41 рік, я співвласник компанії «Regno», генеральний директор будівельної компанії «Універсал Інжиніринг», та інвестор у проєкті будівництва найбільшого логістичного центру у Західній Україні «PORT Logistic Center» на 42 тисячі кв. м. А загалом — підприємець, меценат, спортсмен, громадянин своєї країни, тато трьох дітей, сім’янин. У 2018 році я став першим львів’янином, який підкорив найвищу гору планети Еверест.
Мій досвід показує, що бізнес — це жорстокий спорт. Де ти вигризаєш, борешся, падаєш і піднімаєшся. Командна гра чи особистий залік, тест на витривалість чи перевірка сили? Тут немає універсальної інструкції. До перших спортивних вершин, як і до власного бізнесу потрібно «дорости». Мій шлях був максимально тернистим, наскільки це можна уявити… Я зі звичайної родини вчителів, мама викладала інформатику, тато — фізику. Чи могли вони подумати, що в них виросте великий підприємець? Напевно ні. Але чи знали, що він виросте людиною? Однозначно.
Всі розповідають як вони заробили свій капітал, але завжди цікаво як і чому людина втратила ці гроші. Необережність, легковажність, помилка — буває різне. Моя історія така: 2008 рік, насувається глобальна економічна криза. Ми з дружиною поїхали у весільну подорож в Чорногорію. І тут, як у фільмах Тарантіно, мав би статися якийсь… За законами жанру він і стався, повертаючись з відпочинку з вагітною дружиною я дізнаюсь, що мій, на той час, партнер по бізнесу переписав на себе компанію і всі гроші. А мене лишив з величезними кредитами і боргами. Висновок: юридичка — ваше все. Я найбільше ціную і в житті, і в бізнесі порядність та чесність, але завжди можна перестрахуватись за допомогою правильно оформлених юридичних аспектів. Хочеш миру — готуйся до війни, довіряй, але перевіряй, і далі за текстом. Ці прописні істини абсолютно точно більшість підприємців вже вивчили на зубок. Якщо ризикнули почати партнерський бізнес — обговоріть все на березі, домовтесь як ви працюєте, які червоні лінії. В нас між партнерами тепер навіть прописано, що буде з компанією, якщо будь-хто з нас загине.
Мене часто питають, що для мене гроші? Так ось, гроші — це свобода вибору: свобода обирати стиль життя, його ритм і рівень, яку каву і де ви п'єте, в якій машині їздите і т.д. Абсолютно точно, жодного разу гроші не ставали моєю ціллю. Справжньою ціллю було створити щось, чим буду пишатися. Щось, що буде побудоване на цінностях, з людським обличчям, з твердою позицією та поглядами. Щось масштабне та дійсно круте. А гроші, гроші — це як бензин під час подорожі. Нікому не хотілося б залишитися без палива, але сама подорож — це ж не тур по заправках?
Будуючи бізнес не забувайте, що у вас є зуби, власна позиція і кулаки. І хто, як не ви, буде захищати свою справу від нападків? В цьому вам допоможе публічність та особистий бренд. Відстоювати себе, своїх працівників, свою компанію — ваш пожиттєвий підприємницький обов'язок.
А ще репутація! Зробіть максимально все, щоб не знищити її ні на старті, ні в процесі. Репутація підприємця — це як заліковка для студента. Це ваша ноша і вам вирішувати: або вона буде максимально важкою і тягнутиме вас вниз, або стане каталізатором вашого руху. Як показує мій досвід, люди не змінюються, тому якщо все і всі навколо вказують на недобросовісність працівника чи партнера, то не тіште себе ілюзіями, що з вами він буде інакшим з вами.
І наостанок! З огляду на те, що і в бізнесі все одно доведеться думати, то раджу думати одразу масштабно! Тільки нам вирішувати: плавати в домашній ванній чи переплисти Ла-Манш, продавати яблука на ринку чи створити Амазон. І знаєте, що головне? У нас завжди є вибір!
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 435
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 400
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 351
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 333
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 158
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
22444
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 11374
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 9901
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 8160
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
6992