Аграрний бізнес та його захист
Агарний бізнес в нашій країні – це найперспективніша галузь нашої економіки. На аграрний сектор припадає близько третини ВВП, та сотні тисяч робочих місць для громадян.
Сьогодні аграріям потрібнозрозуміти, що необхідно самостійно та дуже відповідально будувати таку систему- як захист свого бізнесу.
Система захисту агропідприємств може бути побудована знабору тих правових законів, які наразі існують. Тому дану систему захисту можна поділити на дві частини: запобіжні заходи та заходи, якізастосовуються під час здійснення рейдерської атаки.
На останні рокисаме рейдерство є найбільшою проблемою аграріїв. З нашої практики скажу, щонайбільше потерпають від цього Південні області нашої країни.
Щодопопереджувальних заходів – найголовнішеі перше, що повинен зробити кожен власник – виявити ризики, завдяки якимможуть бути створені умови привабливості для рейдерського захоплення. З цієюметою просто необхідно провести правовий аудит діяльності підприємства.
Під час такогоаудиту проводиться глибока і ретельна перевірка від моменту створення фірми(підприємства) та складу засновників до взаємовідносин з пайовиками таконтрагентами.
Так, це роботаскладна і досить ретельна, а також потребує часу, проте це дає наступне:
1. власникмає незалежну оцінку стану готовності та спроможності протистояти рейдерськимнападам;
2. оцінюєтьсяфактичний стан справ на підприємстві (оскільки під час перевірки випливаютьрізні проблеми, які не були помітними раніше);
3. чіткекерування ризиками.
Аналізуючи рейдерські напади, з власного досвіду, можнаговорити, що про певні закономірності. Наприклад, з моменту впадання в поле зорунападників до потрапляння їх на територіитою того чи іншого підприємства –проходить не менше шести місяців. Це говорить про те, що рейдери ретельновивчають ситуацію жертви. Або, наприклад, в основному найбіьш поширеним середрейдерів є напади на аграріїв, в яких земельний запас сягає 3 тис. га. та більше.
Звичайно, стаєзрозумілим, що для рейдерів головним джерелом інформації є доступ допідприємства та документів. Лише з їх допомогою можна виявити основні правовіне доопрацювання в діяльності підприємства. До таких прогалин належать багато різних деталей, наприклад незареєстровані договори оренди абовідсутність правових підстав використання землі.
Саме тому,необхідно дуже тонко і ретельно вивчити і привести у правову готовність всімоменти в роботі підприємства, важливозабезпечити зберігання оригіналів установчих документів, розробити нормативнезабезпечення щодо обліку документообігу та забезпеченню збереження комерційноїінформації. Обмежити кількість осіб стосовно реєстраційних дій, та звести лишедо однієї особи. Все це можливо зробити при налагодженій системі службибезпеки, ІТ- технологій та постійному грамотному правовому контролю всіх цихдій.
Рейдери доситьчасто використовують такий прийом як, проведення судових рішень без вашоїучасті, саме тому важливо проводити постійний моніторинг державного реєструсудових рішень.
Звичайно, сам пособі правовий аудит не захистить від рейдерського нападу, оскільки захист – цепослідовний алгоритм певних дій, які безперервно повинні здійснюватися на підприємстві. Лишетаким чином можна посилити контроль над ризиками та посилити свій захист відрейдерського нападу. Власникам агропідприємств потрібно проводити постійнуроботу з пайовиками з метою налагодження стосунків, що буде запорукою не лише підтримки аграріїв, ай силою, яка протистоїть рейдерам.
Необхідноретельно підійти до відбору охоронної структури та як згадувалось вище служби безпеки, яка зможе вирішити питання щодо силовогопротистояння та можливості взяти під фактичний контроль майно підприємства уразі такої нагоди. В будь якому випадку, слід проводити відбір за критеріємпрофесійної підготовки, наявності досвіду в подібних ситуаціях і звісно не без кваліфікованої юридичної допомоги.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 234
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 185
- Пристань для Ocean-у 145
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 134
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9902
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 6184
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5040
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3804 -
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
2673