Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.10.2023 19:07
Виходили заміж дівчата за великих поетів
З історії подільського весілля 1914 року
Читайте також"Конкуренція неймовірна". Співзасновник мережі офтальмологічних клінік про стан ринкуВідновлення кількості малих підприємств уповільнюється. Можливості фінансування зростаютьБізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Усе розпочалося з коротенького листа мені, якого я отримав нещодавно у мессенджері. Ось він:
Добрий день, шановний пане Олександре!
Дуже дякую, за Вашу відповідь! (Уточню: автор просила посприяти тому, щоб стати моїм другом у Фейсбуці, мати можливість читати мої публікації).
Я мешкаю в Португалії, викладаю в консерваторії. Я музикознавець і кандидат мистецтвознавства. Мої пошуки водночас генеалогічні і наукові. Я походжу зі священницької родини Яструбецьких, яка була у зв’язку з Длугопольськими.
Гнат Яструбецький - двоюрідний брат мого прадіда - був товариш Леонтовича. А троюрідна сестра Ніна - дружина Драй-Хмари. І не тільки. В її спогадах, які були надруковані у 2018 році декілька сторінок присвячені моїм пращурам - Яструбецьким та їх сім’ї.
Це тільки вершина айсберга, яку я можу описати в такому короткому посланні.
Але моє питання до Вас дуже маленьке - де є інформація про те, що на весіллі Драй-Хмари був Микола Грінченко? Зараз я пишу наукову працю про взаємини двох вчених і хотіла би спиратися на архівне джерело. Думаю, що зробила маленьке відкриття, але саме цей факт знайомства може повернути мою працю в одну чи іншу сторону. І не хочу в своїй праці подавати неправдиву інформацію. Тому буду дуже вдячна, якщо зможете мені допомогти! Ще раз дуже Вам дякую за відгук.
З повагою, Олександра Степанська.
Тут маю для наших читачів внести одну ясність. Я справді займався розслідуванням подій довкола весілля відомого українського поета Михайла Драй-Хмари в селі Тростянчик на Вінниччині, яке відбулося 1914 року. Як і всієї його величезної творчої спадщини. Адже Драй-Хмара не просто був поетом, а поліглотом: володів (можливо, й не повірите, але це факт історії української літератури - дев'ятнадцятьма мовами. І фактично з кожної із них переклада поезії. Підготував про це я літературну працю, вона так і називається «На весіллі у Драй-Хмари» в Тростянику". 15.02.2019 року опублікована на ресурсі Інтернет видання "Ліга. Блоги".
До речі, ця стаття ввійшла до складу крайньої моєї книги «Не проспімо, браття, Волю», яка вийшла друком 2021 року.
Щоб усе достеменно зрозуміти, що до чого, просто раджу ознайомитись із цим трактатом. Ви відкриєте для себе неймовірно широкий світ одного із п’яти відомих українських «неокласиків», як їх називали критики — пана Драй-Хмари. До їх числа входили Максим Рильський, Михайло Драй-Хмара, Павло Филипович, Микола Зеров, Юрій Клен (справжнє прізвище — Освальд Бурдгарт). Це наша золота українська поетична п'ятірка.
Маестро, пані Олександрі Степанській я написав:
«ВЕЛЬМИ РАДИЙ ТОМУ, ЩО ви з роду знаменитого українського поета. Я декілька разів писав розвідки про його життя і творчість, про його дочку також. Золоті люди, гордість і слава України. Як же ж та к***апія знущалася з нашого поета. Я часто згадую епізод з життя пана Драй-Хмари, коли йому на золотих виробітках страшенно хотілося їсти, він змушував себе згадувати багаті застілля з свого попереднього життя і завдяки своїй багатій уяві переконувати себе в тому, що тобі смачно, і що ти ситий. Хочеться, щоб у відповідь на ці страшні знущання з нашого знаменитого поета, одного з п'яти відомих в Україні "неокласиків" страждали так нині наші вороги... Мені вельми цікаво почути, де ви мешкаєте, хто є іще живий з вашої знаменитої родини. Спасибі що мені написали.
Зі щирою повагою Олександр Горобець. 23 жовтня 2023 року. м. Київ.
Пише пані Oleksandra:
Добрий день, шановний пане Олександре!
Дуже дякую, за Вашу відповідь! Я мешкаю в Португалії, викладаю в консерваторії. Я музикознавець і кандидат мистецтвознавства. Мої пошуки водночас генеалогічні і наукові. Я походжу зі священницької родини Яструбецьких, яка була у зв’язку з Длугопольськими. Гнат Яструбецький - двоюрідний брат мого прадіда - був товариш Леонтовича. А троюрідна сестра Ніна - дружина Драй-Хмари. І не тільки. В її спогадах, які були надруковані у 2018 році декілька сторінок присвячені моїм пращурам - Яструбецьким та їх сім’ї. Це тільки вершина айсберга, яку я можу описати в такому короткому посланні. Але моє питання до Вас дуже маленьке - де є інформація про те, що на весіллі Драй-Хмари був Микола Грінченко? Зараз я пишу наукову працю про взаємини двох вчених і хотіла би спиратися на архівне джерело. Думаю, що зробила маленьке відкриття, але саме цей факт знайомства може повернути мою працю в одну чи іншу сторону. І не хочу в своїй праці подавати неправдиву інформацію. Тому буду дуже вдячна, якщо зможете мені допомогти! Ще раз дуже Вам дякую за відгук.
З повагою, Олександра Степанська.
На фото: Обід у колгоспній їдальні села Тростянчик Тростянецького району Вінницької області з головою правління господарства, тодішнім народним депутатом України Іваном Васильовичем (прізвище, на жаль, його забув, та читачі, думаю, підкажуть). Було це на початку дев'яностих років минулого століття. Шкода, що тоді я нічого не знав ні про М. Драй-Хмару, ні про весілля в Тростянчику на початку двадцятого століття....
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
Топ за тиждень
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 262
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 158
- Пристань для Ocean-у 150
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути 107
Популярне
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 9356
-
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
8772
-
Власник вареничних "Балувана Галя" знову судитиметься із мережею "Галя Балувана"
Бізнес 3294
-
Експорт оборонних технологій: Україна має жорстко захищати свої розробки
Думка 3174
-
Помада в сховищі, манікюр після тривоги: історії українців, для яких бʼюті — це акт сили й виживання
Життя 2401
Контакти
E-mail: [email protected]