Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
04.11.2013 16:15
Оскарження відмови у прийнятті податкових накладних для їх реєстрації
Вищий адміністративний суд України дедалі частіше надає роз’яснення для судів з питань розгляду податкових спорів. 24.10.2013 року ВАСУ надано роз’яснення по питанню оскарження відмови у прийнятті податкових накладних для їх реєстрації у Єдиному державному
24.10.2013 року ВАСУ надано роз’яснення з питань оскарження відмови у прийнятті податкових накладних для їх реєстрації у Єдиному державному реєстрі податкових накладних (надалі – ЄРПН) в інформаційному листі № 1486/12/13-13.
З цього приводу ВАСУ повідомив, що при визначенні предмета суперечки і належного способу захисту порушених прав та інтересів платника податків у справах про неправомірне неприйняття до реєстрації податкових накладних у ЄРПН суди повинні виходити з наступного.
За відсутності квитанції про прийняття або неприйняття податкової накладної, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН впродовж операційного дня, коли вона була відправлена. В той же час, сама квитанція не є рішенням суб'єкта владних повноважень, оскільки вона - лише технічний спосіб інформування платника. У такому разі належним способом захисту порушених прав або інтересів платника є визнання неправомірним неприйняття податкової накладної для реєстрації. Вимоги про зобов'язання податкового органу прийняти податкову накладну, визнання протиправними рішення, дії, бездіяльності податкового органу, визнання представленої накладної зареєстрованої і т. п. слід розглядати як вимогу про визнання протиправним неприйняття податкової накладної для реєстрації.
Таким чином суди повинні розглянути питання про протиправність неприйняття податкової накладної для реєстрації, незважаючи на те, в якій словесній формі сформульовані позовні вимоги, якщо зі змісту таких вимог виходить, що вони спрямовані на відновлення прав платника, порушених в результаті такого неприйняття.
У зв'язку з цим у суду немає підстав для відмови в позові платнику податків або відмови у відкритті провадження (припиненні провадження) у випадку, якщо таким платником були інакше сформульовані позовні вимоги, фактичним предметом яких є протиправність неприйняття податкової накладної для реєстрації в ЄРПН.
З урахуванням змісту виданого ВАСУ роз’яснення з’явилась надія на зменшення зловживань у судах, які полягали у неприйнятті до розгляду справ, чи припинення провадження у справах, предметом яких була неправомірна відмова податкових органів у прийнятті податкової накладної для реєстрації її у ЄРПН. Це, в свою чергу, надає можливість платнику податків оскаржувати неправомірні дії податкового органу з цього питання не зважаючи на можливі «хитрощі» суду, які полягають у неналежному формулюванні позовних вимог платника податків, що позбавляло останнього можливості належного захисту своїх порушених прав та інтересів, та, доволі часто, мало наслідком непідтвердження податкового кредиту чи зобов’язань платника з випливаючими із цього негативними наслідками.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко вчора о 23:41
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк вчора о 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська вчора о 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак вчора о 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко вчора о 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер вчора о 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 19.05.2025 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 19.05.2025 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 19.05.2025 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
Топ за тиждень
Популярне
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 10465
-
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
9366
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
5185
-
Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років
Життя 4372
-
ЄС уперше ввів санкції проти Росії за застосування хімічної зброї в Україні
Бізнес 3914
Контакти
E-mail: [email protected]