Правда про фінансовану Блумбергом Кампанію за майбутнє дітей без тютюну
Глобальна анти-вейпінгова стратегія через підкуп державних службовців.
Для американців мільярдер Майкл Блумберг найбільш відомий як колишній мер Нью-Йорка, який витратив багато грошей на безуспішні президентські вибори.
Але по всьому світу благодійні організації та окремі групи, яким він надає мільйони доларів стали своєрідним приватним урядом, який впливає на голів держав, фінансує зарплату державних службовців у сфері охорони здоров’я та ініціює законодавство, яке потім вноситься до законодавчих органів. Яскравим прикладом є нещодавні заборони вейпінгу в Мексиці та на Філіппінах.
Деякі з цих Блумбергових організацій безпосередньо очолюються та контролюються Bloomberg, включаючи Bloomberg Philanthropies, але більшість - це різні агітаційні групи, які значною мірою покладаються на фінансування та керівництво нью-йоркського мільярдера, включаючи ті, що зосереджені на навколишньому середовищі, освіті, громадському здоров'ї та контролю за курінням.
Мішель Мінтон з Інституту конкурентоспроможності підприємств (Competitive Enterprise Institute) нещодавно опублікувала резонансну статтю на цю тему. Мілтон отримала доступ до внутрішніх документів організації Кампанії за майбутнє дітей без тютюну (Campaign For Tobacco-Free Kids), що фінансується Блумбергом, згубний вплив якої на країни, що розвиваються, виходить далеко за рамки стандартних антитютюнових заходів, таких як податки, вікові та/чи рекламні обмеження.
Вплив Кампанії та підкуплені уряди
Серед засобів впливу використовуються прямі виплати державним органам та службовцям охорони здоров’я за впроваджують законів та регуляцій зі списку бажань Кампанії за майбутнє дітей без тютюну. Оскільки країни, що розвиваються, витрачають на заходи та програми охорони здоров’я менше, ніж розвинені країни, іноземні неприбуткові організації, які пропонують мільйони доларів в обмін на просування та запровадження конкретних законодавчих ініціатив, отримують величезний вплив.
Таким чином, замість опирання на фактичний внутрішній демократичний попит на заходи проти тютюну та вейпінгу, включаючи заборони на ароматизатори та технології вейпінгу, ці країни приймають закони в обмін на гранти, часто набагато більші, ніж їхні внутрішні бюджети. В іншому контексті це було б справедливо назвати підкупом.
Беручи до уваги, що благодійні організації Майкла Блумберга витратили майже 700 мільйонів доларів у всьому світі на реалізацію цих заходів. Як наслідок, довга рука глобального антитютюнового пропагандистського руху здобула кілька перемог.
"Стосовно взаємодії з урядами, Кампанія за майбутнє дітей без тютюну та її партнери беруть участь у лобіюванні, як і більшість інших зацікавлених груп, але стратегія в неї інша. Ціллю Кампанії за майбутнє дітей без тютюну є презентувати і зацементувати себе як незамінний ресурс для регуляторів та законодавців. Наприклад, у плані Кампанії перелічено безліч прикладів підтримки, яку вона надавала державним структурам, як, наприклад, сприяння у судових процесах проти тютюнової промисловості Бразилії, Перу, Уругваю, Уганди, Нігерії та Кенії. У Панамі відзначається "співпраця з Міністерством охорони здоров'я Панами, яке зацікавлене у фінансуванні регіональних зусиль" щодо антитютюнових судових процесів."
- Мішель Мінтон, Викрито: Антитютюнова пропаганда Bloomberg у країнах, що розвиваються
Опубліковані документи окреслюють зусилля учасників Кампанії щодо прийняття різних заходів боротьби з тютюном та протидії вейпінгу в таких країнах, як Бразилія, Китай та Нігерія, включаючи "фінансову підтримку" міністерств та урядових установ.
Як свідчать документи, надмірне фінансування з метою підсилення основних послань та цілей Кампанії за майбутнє дітей без тютюну надається не лише державним службовцям та органам охорони здоров’я, університетам та медіаустановам.
Димова завіса
Значна частина діяльності Кампанії за майбутнє дітей без тютюну зосереджена на забороні або суворому обмеженні технологій, які зменшують шкоду від куріння, як вейпінг, особливо в країнах, що розвиваються, таких як Індія, Філіппіни, Китай, Бразилія, Перу, Уругвай, Уганда, Нігерія, Кенія та інші.
Відволікаючись від своєї справжньої місії "майбутнє дітей без тютюну", організації афілійовані з Блумберг натомість сконцентрували свій згубний вплив на інноваційних технологіях, які доносять аерозольний нікотин і не мають нічого спільного з тютюном.
Натомість такі організації, як Кампанія за майбутнє дітей без тютюну, використовують потужну риторику щодо необхідності знищення куріння як димову завісу для усунення або суворого обмеження всіх негорючих нікотинових альтернатив, включаючи вейп-пристрої, нікотинові пакетики та більше.
Ці інновації продемонстрували свій потенціал у сфері охорони здоров’я як засіб кинути курити та були рекомендовані міністерствами охорони здоров’я Великобританії та Нової Зеландії. А тому мільйони доларів, витрачені на підрив цих зусиль у країнах, що розвиваються з відносно високим рівнем куріння є скандалом епічних масштабів.
Але, на жаль, ці дії не опиняються на шпальтах головних газет. Натомість ми чуємо про багаторазові політичні перемоги, які обмежують вибір споживачів та доступ до альтернатив. Таким чином, фактичне здоров’я населення не враховується взагалі.
Справжній шлях до здоров’я населення
Найбільш разючим є те, що підхід Кампанії і подібних гравців не враховує нюанси щодо того, чи слід вважати нові тютюнові пристрої та інші альтернативи, які не містять тютюну, тютюновими виробами. Такі організації, як Рамкова конвенція про боротьбу з тютюном, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, заявляють, що вони нічим не відрізняються.
Але вони помиляються. Підтвердженням цього є наростаюча кількість академічних досліджень та урядових звітів, які демонструють, що вейпінг є на 95% менш шкідливий, ніж горючий тютюн.
Той факт, що мільйони людей змогли кинути палити, використовуючи нікотинові вейпінг пристрої є яскравим підтвердженням того, що ринок може запропонувати реальні рішення для покращення громадського здоров'я.
Але як зазначила Мінтон з Інституту конкурентних підприємств, ціллю стратегії Кампанії за майбутнє дітей без тютюну та ширших зусиль, спрямованих на боротьбу проти тютюну, є перемога в політичних битвах та прийняття законів, без врахування того, чи призведе це до фактичного зменшення рівня куріння.
Якщо ці Блумберг організації є обличчям сучасного антитютюнового руху за контроль, то ми тепер знаємо, що охорона здоров’я насправді не є їхньою метою.
Статтю написано у співавторсті з Яелем Оссовскі, заступником директора Consumer Choice Center.
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 268
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 159
- Пристань для Ocean-у 150
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 138
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути 107
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 9682
-
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
8962
-
Власник вареничних "Балувана Галя" знову судитиметься із мережею "Галя Балувана"
Бізнес 3404
-
Експорт оборонних технологій: Україна має жорстко захищати свої розробки
Думка 3231
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
3061