Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.10.2011 13:45
Передчуваючи великі торги
Це заголовок інтерв'ю з головою Держземагенства Сергієм Тимченко, опублікованим в газеті "День" №168 за 21 вересня. Інтерв'ю присвячено законопроекту "Про ринок земель" і заголовок, зрозуміло, стосується майбутніх земельних торгів. Втім є торги й інші - то
Цей заголовок інтерв'ю з головою Держземагенства Сергієм Тимченко, опублікованим в газеті "День" №168 за 21 вересня. Попри давність публікації вона має певний програмний характер і тому зберігає актуальність.Інтерв'ю присвячено законопроекту "Про ринок земель" і заголовок, зрозуміло, стосується майбутніх земельних торгів. Втім є торги й інші - торги навколо положень самого законопроекту та торги щодо громадської думки про оічкуваний земельний ринок. І оскільки земельне право - моя основна спеціалізація, хочу поділитися деяким роздумами і з приводу інтерв'ю, і з приводу самого ринку земель."Тщательнее надо, ребята" (с) М. Жванецький
Вибачте, але змушений "пройтись" по журналістській роботі. Йдеться-бо не просто про скандальну тему, а про мільйони людей, гектарів, доларів. І вирішення існуючих проблем (навіть в нашій державі!) певною мірою залежить від суспільної думки, яка в свою чергу чималою мірою формується ЗМІ. І якщо не гнатися за гонорарами та дедлайнами, то для профі нічого особливо складного немає: ретельно розібратися в питанні, уважно вислухати/записати відповіді, перекласти на потрібну мову (специфіка нашої країни) та перевірити текст. На жаль автором інтерв’ю Наталією Білоусовою ці вимоги не витримані. Ось кілька "перлів" з її публікації:
"Щодо державних земель, то як і землі комунальної власності, їх продаватимуть спеціальним людям - ліцитаторам". Отже ліцитатори з ведучих торги перетворилися в єдиних можливих покупців.
"До цього списку перейдуть незапитані землі". Треба бути фахівцем в земельному праві, аби здогадатися, що насправді йдеться про невитребувані паї.
"Період уточнення даних за кожною ділянкою (винесення її в натурі) провадитиметься коштом держави". Перепрошую, що провадитиметься? Період?
"Кожній ділянці присвоять індивідуальне кадастрове число". Цікаво, а що тоді зроблять з існуючими кадастровими номерами?
Втім, досить про журналістики. Ближче до суті. Хоча, звичайно, про всі проблеми писати - клавіатура не витримає, та про головне скажу.
"Тщательнее надо, ребята" (с) М. Жванецький
Вибачте, але змушений "пройтись" по журналістській роботі. Йдеться-бо не просто про скандальну тему, а про мільйони людей, гектарів, доларів. І вирішення існуючих проблем (навіть в нашій державі!) певною мірою залежить від суспільної думки, яка в свою чергу чималою мірою формується ЗМІ. І якщо не гнатися за гонорарами та дедлайнами, то для профі нічого особливо складного немає: ретельно розібратися в питанні, уважно вислухати/записати відповіді, перекласти на потрібну мову (специфіка нашої країни) та перевірити текст. На жаль автором інтерв’ю Наталією Білоусовою ці вимоги не витримані. Ось кілька "перлів" з її публікації:"Щодо державних земель, то як і землі комунальної власності, їх продаватимуть спеціальним людям - ліцитаторам". Отже ліцитатори з ведучих торги перетворилися в єдиних можливих покупців.
"До цього списку перейдуть незапитані землі". Треба бути фахівцем в земельному праві, аби здогадатися, що насправді йдеться про невитребувані паї.
"Період уточнення даних за кожною ділянкою (винесення її в натурі) провадитиметься коштом держави". Перепрошую, що провадитиметься? Період?
"Кожній ділянці присвоять індивідуальне кадастрове число". Цікаво, а що тоді зроблять з існуючими кадастровими номерами?
Втім, досить про журналістики. Ближче до суті. Хоча, звичайно, про всі проблеми писати - клавіатура не витримає, та про головне скажу.
Бути чи не бути земельному банку?
Ідея створення державного земельного банку не нова. Свого часу її активно (і доволі аргументовано) відстоював нинішній міністр агрополітики (а тоді народний депутат) Микола Присяжнюк. Але в урядовому законопроекті (№9001-1) місця для цього інституту не знайшлося. Знайшлося воно в альтренативному (№9001, зареєстрований раніше урядового) проекті нардепа Смітюха. Згідно з цим проектом "Державний земельний банк України - державна спеціалізована банківська установа, що утворюється відповідно до закону і якій надається виключне право здійснювати банківські операції щодо земель сільськогосподарського призначення".За твердженням пана Тимченка сьогодні вже йде робота зі створенн цього банку. А в планах, озвачених в інтерв'ю "Дню", передбачено, що цей банк кредитуватиме агробізнес під 8% (!) річних. Про вибірковість доступу до кредитних ресурсів в українських реаліях говорити не буду. Питання в іншому, за рахунок чого такі дешеві гроші? І на це питання голова Держземагенства дав відповідь: "Дешевий ресурс банку забезпечить продаж і здавання в оренду державної землі",
Саме тут і міститься квінтесенція "ринку", який нам пропонують запровадити. Держава планує створити потужного монополіста чи то в вигляді Держзембанку (9001) чи то у вигляді самого Держземагенства (9001-1). Цей ринковий гравець матиме пріоритетний доступ до прав на землю (зокрема переважне право купівлі). Ризикну спрогнозувати наслідок такої ситуації: ціни на ринку землі (щонайменше сільськогосподарської) буде диктувати одна особа. Так само як ринкову ціну валюти фактично визначає НБУ.
До чого це призведе? А до того, що відповідний орган матиме можливість штучно підвищувати чи знижувати ціну землі. І майже не сумніваюсь що робитиметься це в інтерсах певних бізнесових чи політичних кіл. І навіть якщо припустити відсутність прямої залежності новоствореного органу від окремих еліт, можна не сумніватися що інсайдерська інформація з держзембанку чи держземагенства дозволить знищити всі переваги ринкових механізмів.
Далі буде...
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
Топ за тиждень
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 517
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 179
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
- СЗЧ – вихід з ситуації є 95
Популярне
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 33837
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 21465
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 19385
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 12515
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8636
Контакти
E-mail: [email protected]