100 днів пам'яті Небесної сотні присвячується!
Пам’ять потрібна не тільки мертвим – пам’ять потрібна, насамперед, живим, бо Народ, осяяний пам'яттю, - безсмертний!
Сльози матерів і дружин, відчай та біль батьків, смуток рідних та близьких– це все лишилося в пам’яті про "Небесну сотню" - учасників Майдану, які героїчно віддалисвоє життя за волю України.
Цими днями виповнилося сто днів з часу загибелі «Небесної сотні», Героїв Майдану,які віддали своє життя за вільну та незалежну Україну. Сто днів минуло, але зацей час ми постійно чули від політиків лише про "наш обов’язок передНебесною сотнею...", але реальних дій щодо виконання вимог Революціїгідності ми так і не побачили.
За сто днів «правління» нової влади жодного підозрюваного у вбивствах, яківідбулися на Майдані затримано не було. Більше цього, напередодні Рада незмогла прийняти рішення про позбавлення депутатського імунітету сепаратистаЦарьова, а заступник глави Адміністрації Президента України А.Сєнченкододумався навіть утриматися під час голосування!
Задекларована обіцянка щодо повернення вкрадених грошей режимом Януковича у державну скарбницю також невідбулося. За цей час Адміністрація Президента спромогласялише ініціювати створення Міжвідомчої комісії щодо повернення державі коштів,одержаних та виведених за кордон внаслідок корупції, а у Верховній Раді Українизареєстровано законопроект щодо початку процедури повернення в Україну зофшорних зон вкрадених колишнім урядом коштів. На цьому і розійшлися!
Люстрація! За всіма ознаками, влада не поспішає розпочати потужнулюстраційну кампанію. Очікувалася хоча б часткова люстрація чиновників, протезараз стало відчуватися певне гальмування цього процесу, нардепи не поспішаютьвиносити на голосування законопроекти про люстрацію, хоча таких документів у ВРзареєстровано вже більше десяти. Тому маємо те, що маємо… ми побачили змінилише перших осіб у відомствах і урядових кабінетах, а решта - ті самі обличчя.
Корупція – одна із причин чому українці вийшли на Майдан. На цьому питанніспекулювали і однією із головнихобіцянок тодішніх лідерів Майдану було подолання корупції. Влада змінилася, але ідея про створенняАнтикорупційного бюро досі залишилася нереалізованою. За цей час народнимобранцям вдалося лише зареєструвати в ВР два проекти про створенняАнтикорупційного бюро. Але чи скоро їх винесуть на розгляд у зал - не відомо. Атим часом в Україні і далі процвітає практика хабарництва за посади.
Децентралізація влади. Уряд вирішив під егідою децентралізації влади внестизміни до Конституції, які передбачають зменшення повноважень Президента. Причому тут повноваження Президента до децентралізації влади так ніхто і непояснив. Більше того, діюча Конституція дає усі можливості розширити праваорганів місцевого самоврядування керуючись статтями 92 і 144 діючоїКонституції.
Зміна системи влади! Кілька несистемних рішень у судовій системі.
За цих сто днів Україна отримала кілька поразок: анексію Криму ідестабілізація ситуації на Донбасі, а також нові жертви внаслідок дійсепаратистів.
Одну перемогу все ж таки вдалося здобути – українці обрали новогопрезидента. Сподіваємося, що змінилося не лише прізвище і обличчяпрезидента, а з його перебуванням на ційпосаді зміниться і сама країна.
Час декларацій вже минув і новообраний керманич держави має продовжитивиконувати не лише свої передвиборчіобіцянки, але і вимоги Майдану, які досі не виконані. Порошенку такождоведеться зважати на суспільний запит щодо дострокових парламентських виборів. Адже як показалидослідження, то розпуск Ради підтримують 68% українців. Крім того, мипам’ятаємо, що однією з головних тез новообраного Президента України -перевибори Ради мають пройти "на пропорційній основі з відкритимисписками".
Майдан став феноменом прямої демократії і питання реалізації вимог Майдану не слід відкладати. Як же ж нехочеться, щоб жертви, які поніс Український Народ з 22 січня 2014 року булидаремні!!! Як же не хочеться більше такою дорогою ціною платити за нашусвободу!!!
Пам’ять потрібна не тільки мертвим – пам’ять потрібна, насамперед, живим, бо Народ, осяяний пам'яттю, - безсмертний!
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 609
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 288
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 219
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 143
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 109
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12479
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8582
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6692
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
5937
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5825