Обмеження будівництва на приаеродромних територіях
Відповідно до статті 69 Повітряного кодексу України, на приаеродромній території запроваджується особливий порядок здійснення діяльності, яка може вплинути на безпеку авіації
та створити перешкоди для роботи наземних засобів зв'язку, навігації та спостереження. До такої діяльності належить, в тому числі будівництво.
Гранична висота і планувальні обмеження забудови земельних ділянок на приаеродромній території зазначаються в містобудівних умовах і обмеженнях.
Якщо Ви маєте намір збудувати об'єкт заввишки 45 метрів і більше відносно перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря відповідного аеродрому або вертодрому, при поданні заяви до уповноваженого органу містобудування та архітектури, необхідно підготувати та надати наступні дані:
• Абсолютна відмітка поверхні землі на ділянці будівництва в балтійській системі висот, м;
• Абсолютна відмітка найвищої точки запланованого об’єкта будівництва в балтійській системі висот, м;
• Географічні координати об'єкта будівництва у всесвітній геодезичній системі 1984 року WGS-84;
• Ситуаційний план щодо місцеперебування ділянки забудови об'єктів будівництва (реконструкції), прив'язаних до аеродрому (вертодрому, злітно-посадкового майданчика).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 р. N 1427 "Питання використання приаеродромної території", отримавши заяву, уповноважений орган містобудування та архітектури надсилає за допомогою програмних засобів ЄДЕССБ не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня, Державіаслужбі та/або Міноборони відповідно відомості, наведені в заяві.
Державіаслужба надсилає за допомогою ЄДЕССБ ці відомості відповідному експлуатанту аеродрому (вертодрому) та провайдеру аеронавігаційного обслуговування не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня їх отримання.
Міноборони надсилає відомості відповідному експлуатанту аеродрому (вертодрому) та уповноваженому органу з питань забезпечення аеронавігаційною інформацією суб'єктів авіаційної діяльності державної авіації не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня з дня їх отримання.
Експлуатант аеродрому (вертодрому), провайдер аеронавігаційного обслуговування, уповноважений орган з питань забезпечення аеронавігаційною інформацією суб'єктів авіаційної діяльності державної авіації проводять оцінку впливу запланованого об'єкта будівництва з урахуванням:
• Поверхонь обмеження перешкод;
• Зон обмежень забудови щодо умов авіаційного шуму;
• Захисних зон аеронавігаційного обладнання;
• Обмежень, пов'язаних із заходженням на посадку та вильотом на аеродромі (вертодромі), використанням зон для виконання навчально-тренувальних та інших видів польотів за першою та другою групою критеріїв.
Державіаслужба або Міноборони у п'ятиденний строк з дня отримання оцінки експлуатанта аеродрому (вертодрому), провайдера аеронавігаційного обслуговування або уповноваженого органу з питань забезпечення аеронавігаційною інформацією суб'єктів авіаційної діяльності державної авіації створює з використанням ЄДЕССБ висновок з обов'язковим зазначенням гранично допустимої висоти об'єкта будівництва.
Державіаслужба або Міноборони надсилає за допомогою ЄДЕССБ висновок щодо граничної висоти об'єктів на приаеродромній території відповідному уповноваженому органу містобудування та архітектури не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня з дня його підписання.
Орган містобудування та архітектури у містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки, розташованої в межах приаеродромної території, враховує висновок Державіаслужби або Міноборони щодо граничної висоти об'єктів на приаеродромній території.
Якщо містобудівні умови та обмеження, видані до набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 р. № 1427 "Питання використання приаеродромної території", містять вимогу щодо погодження розміщення об'єкта будівництва на приаеродромній території, замовник звертається до Державної авіаційної служби або Міністерства оборони (відповідно до компетенції) для отримання такого погодження із заявою, в якій зазначає ті самі відомості.
Заява подається замовником будівництва через ЄДЕССБ.
Звертаємо увагу, що такі містобудівні умови та обмеження повинні буди внесені до ЄДЕССБ і мати відповідний реєстраційний номер.
Державна авіаційна служба або Міністерство оборони надає замовнику висновок щодо граничної висоти об'єктів на приаеродромній території.
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук вчора о 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 503
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 474
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 353
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 333
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 162
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
24955
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 13389
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 8362
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
7830
-
Як бʼюті-майстри стають нашими найкращими терапевтами – реальні історії
Життя 5314