Вважаєш себе патріотом України? Споживай енергію розумно!
Концепція плану дій щодо вирішення першочергових завдань у сфері енергоефективності.(Оновлене)
Енергоефективність пропонує потужний та економічно обґрунтований інструмент для досягнення сталого енергетичного майбутнього. Підвищення енергоефективності може знизити потребу додаткових інвестицій в енергогенеруючу та транспорту інфраструктуру, скоротити витрати на енергоресурси, поліпшити здоров'я громадян, підвищити конкурентоспроможність та поліпшити добробут споживачів.
04 листопада 2014 р., виходячи з державних інтересів України та її громадян, керуючись Конституцією України та діючим законодавством України, міжнародними нормами та обов'язками України щодо їх імплементації, усвідомлюючи необхідність об'єднання зусиль заради здійснення послідовних кроків з енергоефективності, які неодмінно змінять Україну, налагодження відповідальних партнерських стосунків між громадськістю та гілками влади, укладено Меморандум про об’єднання експертів з політики енергоефективності.
З метою прискорення реформ в Україні, розвитку спроможності інституцій у забезпеченні енергетичної безпеки та надання сприяння у впровадженні директив ЄС, створено Громадську організацію «Експертна платформа з енергоефективності». До складу Платформи входять експерти, що мають практичний та управлінський досвід роботи у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики.
З огляду на проблеми з реалізацією державної політики щодо поліпшення енергоефективності в Україні, експерти Платформи сформулювали поточні рекомендації:
Теза визначення патріотизму -
«Вважаєш себе патріотом України? Споживай енергію розумно!»
Для наочності наводиться формула енергонезалежності України http://expe.energoeffect.org.ua/cgi-bin/feei_formulaUA.jpg
Екологічні вигоди також досягаються шляхом скороченнявикидів парникових газів та зменшення забруднення повітря. Енергетична безпека- постійна доступність джерел енергії за доступною ціною. Крім того можнаотримати прибуток від підвищення енергоефективності за рахунок зниженнязалежності від імпорту викопного палива.
Енергоефективність в світі стало "паливом"номер один.
Самий дешевий вид енергії - це енергія яку ми неспоживаємо.
Капіталовкладення в енергоефективність є в три-чотирирази меншими, ніж в нову генерацію.
Стан виконання Державної цільової програмиенергоефективності на момент формування нового Уряду не відповідає заявленимцілям, термінам та обсягам фінансування, в перекладі на звичайну мову - станнезадовільний.
Концепція основного плану дій в управлінні.
Перше – розробка та прийняття документу "Енергетичнаполітика України".
Друге - комплекснагуманітарно-технічна програма для всіх груп суспільства з формуванняенергоефективної свідомості та поведінки, передусім шляхом навчання та державне замовлення на підготовкуфахівців в сфері енергоефективності, введення обов'язкових дисциплін з питань енергоефективності в навчальні програми НЗ МОУ.
Третє – гармонізація національних стандартів України зенергоефективності з міжнародними нормативнимидокументами, в першу чергу стандартів з термінології в сферіенергоефективності, перехід назагальнодержавні стандарти енергоємності.
Четверте - запровадженнясистеми енергоменеджменту, передусім в організаціях та на підприємствах які фінансуються збюджету України.
П’яте - поділ сфер управління розвитком відновлюваноїенергетики та поліпшенням енергоефективності. Чітке визначення єдиного ЦОВВвідповідального за формування політики енергоефективності.
Шосте – підвищення спроможності міст керувати місцевоюенергетичною інфраструктурою та управляти споживанням, прийняти держпрограмуполіпшення енергоефективності бюджетної сфери з найжорсткішим контролем за їївиконанням.
Сьоме - комплексзаходів державного стимулювання скорочення енергоємності економіки татермомодернізації житлового фонду.
Окремо, в рамках єдиного енергетичного комплексу України,Програма поетапного заміщення природного газу економічно обґрунтованимипроектами відновлювальної енергетики і використання альтернативних енергоресурсів.
План заходів в нормативному забезпеченні сфери енергоефективності.
Одним з першочергових кроків є прийняття Кодексу"Про ефективне використання енергетичних ресурсів", законів "Провідновлювану енергетику" та нової редакції " Про альтернативні видипалива". Причому закони повинні відповідати чинним директивам ЄС,починаючи з термінології, з чим насьогодні є суттєві проблеми.
Основним розділом Кодексу енергоефективності має бути -Національна стратегія поліпшення енергоефективності економіки України. Цейрозділ повинен чітко сформулювати існуючу ситуацію, визначити вимірні показникидля економіки в цілому і по галузях. Задати основні показники і час для їхдосягнення.
Першим етапом і пріоритетом має бути ефективністьспоживання енергії.
Другий етап - енергоефективність транспортування.
Третій етап - корінна модернізація генерації, що саме пособі вирішує питання широкого заміщення і максимальної енергоефективності.
Всі ці етапи проходять при постійному супроводі інформаційноїкампанії з формування енергоефективної свідомості суспільства.
Крім того, чіткі та однозначні сигнали влади про захистінвестора можуть кардинально змінити ситуацію з обсягами зовнішніх інвестицій вкраїну та залучення внутрішніх фінансових резервів населення.
Реформування Держенергоефективності:
- Питання регулювання розвитку відновлюваноїелектроенергетики передати в Міненерговугілля разом зі штатом одногодепартаменту;
- Питання регулювання розвитку відновлюваної комунальноїтеплоенергетики передати в Міністерство регіонального розвитку зі штатомвідповідного підрозділу;
- Відновлення наглядових функцій за обґрунтованістюенерговитрат в бюджетній сфері через сучасні системи постійного моніторингу та запобіганняперевитрат ресурсів і бюджетних коштів на всіх рівнях;
- Створення мережі регіональних енергетичних агентств,спрямованих на реалізацію єдиної державної політики енергоефективності врегіонах, координації взаємодії з місцевими органами влади і верифікаціїрезультатів програм щодо поліпшення енергоефективності;
- Держенергоефективність необхідно підпорядкуватибезпосередньо першому віце-прем'єру, відповідальному за економічні питання.
Оперативні і середньострокові завдання.
Агентство Держенергоефективності має визначати державнуполітику у сфері енергоефективності та створити загальнодоступні інструменти їїреалізації з подальшим контролем за результатами реалізації цих інструментів.
Аналіз і кардинальна корекція держпрограми зенергоефективності. Аналіз доцільності наданих адресних пільг на предметдосягнутих результатів з відповідними висновками. Пріоритет енергоефективності,як основи енергобезпеки та енергонезалежності України, повинен бутипідкріплений адміністративно.
Справедливість і відкрита структура формування новихтарифів. Тарифи можуть бути важкими для сприйняття, і до цього треба бутиготовими, але вони повинні бути прозорими, справедливими, обґрунтованими тазбалансованими з платоспроможністю населення, які не допускають провалусуспільства в енергетичну бідність.
У теплоенергетиці необхідно почати негайну ревізіюрезервних паливних господарств на об'єктах теплоенергетики та великихпромислових споживачах газу. У ході ревізії встановити поточне стан об'єктів,стан і наявність резервного палива, можливість оперативного відновлення господарств.
Використання резервних паливних господарств істотнодопомогло Україні в газову кризу січня 2009-го року.
Експерти громадської організації "Експертнаплатформа з енергоефективності" пропонують ці рекомендації органамдержавної влади України та міжнародним організаціям, як жест доброї волі, дляпочатку системної роботи в сфері енергоефективності.
Сподіваємося, що даний крок буде сигналом для початкуроботи з спільнотою професіоналів, яке представлено в Україні галузевимиорганізаціями, які об'єднують фахівців, що мають багаторічний досвід. Часу надекларації не залишилося.
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 417
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 348
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 331
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 330
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 154
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
18775
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 9725
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 7262
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6764
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
5197