ТСК з питань захисту інвесторів вивчить, чи були правомірними обшуки у "Малятко"
Під час засідання Спецкомісії народні депутати обговорили кейс ТОВ "Еконія" (ТМ "Малятко"). Вже 12 років компанія відбивається від рейдерських атак.
Ти можеш створити успішну компанію в Україні, але не факт, що вдасться її зберегти. Такими є реалії бізнесу по-українські. І це, здається, головне пояснення, чому надходження інвестицій в Україну залишають бажати кращого.
Сьогодні під час засідання ТСК з питань захисту прав інвесторів ми розглянули ще один показовий кейс. Вже 12 років один з українських виробників, ТОВ "Еконія", більш відомий яка виробник дитячого харчування ТМ "Малятко", відбивається від рейдерських атак.
Наразі власницю компанії звинувачують начебто у шахрайстві, а також причетності до викрадення людини – Руслана Курілова. Слідство триває вже три роки, і саме ця справа стала підставою для обшуків на підприємстві (!) 9 липня цього року, в "найкращих українських традиціях" з виламуванням дверей. Більше того, на корпоративні права підприємства був накладений арешт. Хоча ні в статті 190 (шахрайство), ні в статті 146 (викрадення) Кримінального кодексу України суб'єктом правопорушення не може бути юридична особа.
Також в межах кримінального провадження слідчим було прийнято рішення про направлення запитів до контрагентів підприємства таких як Ашан, АТБ, Метро, куди "Малятко" постачає свою продукцію. Знову ж таки, у присутніх народних депутатів виникли сумніви у доцільності таких дій для розслідування ніби-то викрадення людини або шахрайства.
Прикметним є те, що два роки тому, у липні 2018 року компанія відбивала іншу рейдерську атаку, де також фігурував громадянин Тітов. Тоді рейдери зареєстрували "клон" підприємства "Еконія", і вказали громадянина Анатолія Тітова директором компанії-клона.
Сьогодні, для того, аби розгляд кейсу ТМ "Малятко" ТСК з питань захисту прав інвесторів був об'єктивним, ми запросили обидві сторони. І представників "Малятко" – Ірина Варагаш та адвокат Тетяна Козаченко. І громадянина Анатолія Тітова. Ми навіть розшукали його напередодні засідання, але він так і не прийшов.
Заслухали і представників Національної поліції та їх процесуального керівника, позиція яких виглядала, м'яко кажучи, непереконливою. І щодо доцільності обшуків саме у такій формі, і щодо самого кримінального провадження. Поки ситуація більше виглядає як тиск на бізнес, ніж об'єктивне розслідування.
Так, засідання виявилось дуже емоційним. Але наше завдання як Спецкомісії – відновити справедливість та припинити безпідставне втручання правоохоронних органів в роботу бізнесу.
Зі свого боку ТСК з питань захисту прав інвесторів дала тиждень обом сторонам конфлікту, а також правоохоронним органам для того, аби сторони надали на адресу Спецкомісії додаткові матеріали. Після чого, під час наступного засідання ми будемо ухвалювати рішення про заходи реагування на цей кейс.
З високою ймовірністю будемо звертатись до Офісу Генерального прокурора та Державного бюро розслідувань щодо перевірки правомірності дій працівників Національної поліції і процесуального керівника у справі.
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко вчора о 23:41
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк вчора о 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська вчора о 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак вчора о 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко вчора о 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер вчора о 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 19.05.2025 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 19.05.2025 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 19.05.2025 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 10774
-
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
9730
-
Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років
Життя 8677
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
5640
-
За лаштунками телефонної розмови – чого прагнуть Путін і Трамп
Думка 3967