Чи відбудеться розрив відносин між Російською Федерацією і Європейським Союзом?
Але, сталося по іншому, у РФ вирішили відновлювати колишній Радянський Союз.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, заявив про можливий розрив відносин з Європейським Союзом. Причиною, за словами міністра, є запроваджені санкції проти РФ, що створюють ризики для секторів Російської економіки. І винуваті у розірванні відносин не РФ, а Брюсель, оскільки давно вже їх розривають грубим порушенням прав російськомовних і нападками на російську мову та культуру тощо.
Не так давно після Другої світової війни світ почав ділитися на два полюси – Радянський Союз і Захід. Радянський Союз мав під контролем країни Варшавського договору і країни у світі, де вдалося встановити комуністичне правління. Захід, у свою чергу починався з Сполучених Штатів Америки, капіталістичних країн Європи, і країн у світі, де вдалося завадити Радянському Союзу встановити комуністичне правління. Поступово життя налагоджувалось у межах існуючих кордонів, договорів і домовленостей. Але, у результаті конкуренції Радянський Союз розвалився і на його основі було створено п’ятнадцять незалежних держав. Світ змінився і став однополюсним на користь США. На сьогодні маємо багатополюсний світ у якому йде боротьба за першість і можливість використовувати природні ресурси так, щоб не було конфліктів і воєн.
Наприкінці 90-х початок 2000-х років як у Європейському Союзі так і в Російській Федерації, яка, на той час, була набагато демократичнішою, а також і у нас в Україні багато говорили про Євро-Азійський Союз від Атлантичного до Тихого океану. Тобто, Російська Федерація і Україна мали разом вступити до цього Союзу і НАТО. Світ, тоді мав би стати набагато безпечнішим, оскільки піднімалися економічно Китай та мусульманські країни а також йшлося і про збільшення кількості населення на Землі і брак харчування. Україні така ситуація була би вигідна, оскільки, ми тоді ставали регіональними лідерами у Східній Європі.
Але, сталося по іншому, у РФ вирішили відновлювати колишній Радянський Союз. Мабуть, за принципом Леніна і більшовиків, які відновили Радянську державу у межах колишньої Російської царської імперії. Першими жертвами «російської демократії» у самій РФ стали чеченці, які намагалися створити власну державу, потім РФ напала на Грузію, пізніше і на нас Україну щоб зібрати руські землі. Зрозуміло, у Європейському Союзі, а також у Сполучених Штатах, така поведінка Росії була не до вподоби, тому що порушено міжнародний принцип, після Другої Світової війни, принцип непорушності діючих кордонів. Зрозуміло що, як Європейський Союз так і Сполучені Штати оголосили і запровадили санкції щодо Російської Федерації. Такі санкції мали би діяти до тих пір, поки Російська Федерація не виведе свої війська з частини окупованого Донбасу та анексованого Криму. Тому міністру МЗС РФ Сергію Лаврову має бути зрозуміло, що спочатку вивід військ, а потім зняття санкцій.
Є і друга сторона медалі. Російська Федерація найбільша за площею країна у світі. У межах даної країни є всі можливості розвивати свою економіку у замкненому циклі. Тобто, все що потрібно для життя країни і її громадян РФ може виготовляти сама без будь-якої допомоги чи особливої торгівлі. Санкції, не обов’язково мали би грати якусь роль у розвитку держави. Але, чомусь так не відбувається, економіка Російської Федерації не дає бажаних результатів, а і надалі тримається на трубах завдяки яким продається нафта і природній газ з власної території. Прибутку від даної торгівлі сировиною не достатньо щоб нагодувати своїх громадян, дати їм роботу і пристойне життя. Куди зникають державні кошти теж не важко здогадатися, олігархічну систему в РФ ніхто не відміняв. Тому слова керівника зовнішнього відомства Російської Федерації Сергія Лаврова мають вигляд залякування і не більше. Скоріш за все ніякого розриву відносин між РФ і ЄС не буде, - кому ж тоді продавати нафту і природній газ? А відновлення Північного потоку тоді для чого?
Нам, українцям потрібно готуватися до погіршення відносин з РФ, а не Європейському Союзу. Мінські домовленості висять у повітрі, Росія і далі нарощує військовий потенціал на Донбасі. У Криму створює нові військові бази, готується до розміщення ядерної зброї. Чи вистачить на це росіянам «нафти і газу» буде видно, бо рано чи пізно, це все залишиться Україні. Потрібен новітній формат Нормандських домовленостей до якого увійдуть нові держави, і швидкий вступ до НАТО.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 608
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 288
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 219
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 142
- Готують підвищення тарифів для населення 108
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12464
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8469
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6649
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
5913
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5813