ОБСЄ знову урочисто заявляє, що винні обидві сторони конфлікту
Для того, щоб гарантувати стійке і тривале припинення вогню, будь-яка організація, в тому числі ОБСЄ, повинна чітко фіксувати провокатора і мати змогу карати його шляхом координації дій з міжнародною спільнотою.
У свіжому інтерв’ю «Українській правді» заступник головиспеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі Александр Хуг заявив, що,незважаючи на те, хто провокує ситуацію, обидві сторони порушують угоду проприпинення вогню.
З цього приводу слід сказати кілька речей. По-перше, цюмантру, мовляв «обоє рябоє», ОБСЄ повторює постійно. І свідомо чи ні, але такариторика формує у світі думку про те, що в насильстві на Сході України винні якРосія з бойовиками, так і Україна. Порівну – ні більше, ні менше. Звісно,представники місії не спотворюють реальність в тому сенсі, що в періодизагострення фіксують обопільні прояви бойової активності. Та, з іншого боку, цемає ознаки відвертої маніпуляції, адже формуючи дискурс про рівну долювідповідальності сторін за спалахи військової агресії, ОБСЄ повністю відсуваєна задній план всю суть конфлікту, зокрема те, хто і чому його розпочав, начиїй суверенній території це відбувається, що там взагалі роблять незаконноозброєні формування та російські найманці і солдати. Без наголосу на всьомуцьому кожен крок української армії по захисту і звільненню власної землі відокупантів можна спокійно розцінювати ледь не як агресію. Зрештою, що значить «незалежновід того, хто провокує ситуацію»? Адже мова йде не про якусь дрібницю, колихтось провокує когось словесною образою чи в схожій манері, а про провокації увигляді обстрілів з артилерійської зброї, спроб штурму позицій, прориву ДРГ іт.д., тобто про акти військової агресії. Це означає, що для дотримання умовприпинення вогню за таких провокацій сторона, яку провокують (тобто атакують чиобстрілюють) мусить щонайбільше підставити другу щоку. Відтак, не дивно, щотакий ідеалістичний підхід ОБСЄ заважає реальній ефективності її роботи.
Для того, щоб гарантувати стійке і тривале припиненнявогню, будь-яка організація, в тому числі ОБСЄ, повинна чітко фіксуватипровокатора і мати змогу карати його шляхом координації дій з міжнародноюспільнотою. Тому, якщо кількісний склад місії ОБСЄ в найближчому майбутньому небуде суттєво розширений для уможливлення фізичного контролю над ситуацією, якщомісії не нададуть доступ до всієї зони конфлікту і, врешті-решт, якщо її неозброять, ОБСЄ в Україні залишиться хіба що статистом з обмеженимиможливостями, який постійно стверджує, що стріляють всі. І не дивно, аджетриває війна, яку ще часто називають «перемир’ям», «тишею», «припиненням вогню»і т.п.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 203
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 184
- Пристань для Ocean-у 142
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 136
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 120
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9833
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5029
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4519
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 3837
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801