Впорядковуємо правовідносини у сфері земельної власності
Одним із способів вимагання неправомірної вигоди, якими користуються корупціонери від влади під час передачі земельних ділянок у власність громадян, є оформлення дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення однієї земельної ділянки кільком гром
Ще на початку минулого місяця за моєю ініціативою в парламенті зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до статті 118 Земельного кодексу України щодо удосконалення порядку надання дозволу на розробку проекту землеустрою».
Необхідність його прийняття викликана потребою в посиленні протидії корупційним ризикам, захисті прав і законних інтересів громадян, які мають намір отримати у власність земельні ділянки із земель державної або комунальної власності.
На сьогоднішній день земельна сфера стала найбільш корумпованою в державі. Одним із способів вимагання неправомірної вигоди, якими користуються корупціонери від влади під час передачі земельних ділянок у власність громадян, є оформлення дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення однієї земельної ділянки кільком громадянам.
Це створює умови для проведення своєрідного корупційного конкурсу між претендентами на отримання землі під час затвердження проекту землеустрою відповідним органом, який передає земельні ділянки державної або комунальної власності.
Як наслідок, громадян змушують давати хабарі і замовчувати вчинення злочинів керівниками органів державної влади та інших органів через побоювання, що вони не отримають землю у власність і залишаться без засобів для існування.
Зайве навіть говорити, що такі злочинні схеми розподілу земель призводять до втрати авторитету державної влади.
В цьому контексті народним депутатом України Кривохатько В.В. представлений проект закону, який регулює вищезазначені питання, однак, на мою думку, цей проект містить ряд неточностей і потребує доповнення.
Тому я подав альтернативний законопроект, яким передбачено встановлення терміну дійсності документації із землеустрою, розробленої на підставі відповідного рішення з моменту його прийняття.
Також з метою запобігання рейдерським захопленням земельних ділянок, їх частин та уникненнятривалих судових суперечок пропонується включити як одну з підстав для відмови в наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою наявність на земельній ділянці об'єкта нерухомого майна, що за правом власності належить іншому суб'єкту.
Пропонується норма закону, яка полягає в тому, що підставою відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки також є:
• розташування на цій земельній ділянці об'єкта нерухомого майна, що належить іншому суб'єкту;
• наявність розробленого проекту із землеустрою щодо відведення цієї ж земельної ділянки або їїзначної частини.
Нарешті, пропонується встановити норму, згідно з якою проект із землеустрою є чинним і подається на розгляд до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування протягом одного року з часу прийняття рішення, на підставі якого він розроблений.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9761
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5019
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4516
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801 -
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 2463