Блокчейн-Демократія В Україні
Ми можемо стати однією із перших країн в сіті, які застосують сучасні технології прямої демократії
У відбірковій підгрупі на Чемпіонат світу з футболу, в якійзбірна України безвольно посіла 3-є, непрохідне місце, 1-е місце зайняла збірнаІсландії.
Команда невеликої острівної держави, з населенням всього в330 тисяч осіб, вже не перший рік дивує своїми футбольними досягненнями весьспортивний світ. Збірна, де немає переоцінених футбольних зірок, з року в ріквиявляється в лідерах європейського і світового футболу.
Гравці збірної Ісландії, які до недавнього часу булилюбителями, і поєднували футбол зі своїми основними професіями, грають зарадисвоєї країни, своїх співгромадян, і своїх сімей. Грають, борються, віддаютьсякожній грі, і отримують за це неймовірну підтримку ісландських уболівальників,які складають, практично, 90% всього населення.
І, в цьому дух країни, яка кілька років тому, за рахунокактивності народу, за рахунок його громадянської позиції, за рахунок механізмівпрямої демократії, зуміла з економічно і соціально відсталої державиперетворитися в високорозвинену, з одним з найвищих в світі показників «індексущастя населення ».
Фінансова криза 2008 року однією з перших в Європі вдарилапо Ісландії.
Обвалення економіки Ісландії було спровоковано накопиченнямтрьома найбільшими банками країни Landbanki, Kapthing і Glitnir високого боргув іноземній валюті. Головними кредиторами виступали британці і голландці. У2007 році зовнішній борг Ісландії досяг 900% від ВВП.
Крах світових кредитних ринків привів до банкрутства всіхтрьох банків, а, по суті, всієї країни. Уряд пішов у відставку, в 2009 пройшливибори. Новий уряд спочатку погодився слідувати вимогам МВФ і виплатити за 15років борги приватним банкам Великобританії (2,35 млрд. Фунтів) і Нідерландам(1,32 млрд. Євро). Але, проти виступив народ, почалися великі протести, і владазмушена була під тиском прислухатися до виборців. Був оголошений референдум, наякому 93% жителів відмовилися виплачувати борги своїх банкірів. МВФ заморозивкредитування, Євросоюз погрожував санкціями. «Нам говорили, що якщо ми неприймемо умови міжнародного співтовариства, то станемо північній Кубою. Алеякби ми погодилися, то стали б північним Гаїті », - констатував пізнішепрезидент Ісландії Олафур Рагнар Грімссон.
ГромадяниІсландії змусили до відставки прем'єр-міністра і весь уряд, який був замішанийв махінаціях.
У 2010 році народом була обрана асамблея для написаннянової конституції, щоб уникнути залучення в чергову банківську позику. Булообрано 25 осіб, які не мали ніяких політичних зобов’язань, які не були членамиполітичних партій. Єдиним критерієм для кандидата - підтримка, як мінімум, 30громадян країни. У число цих 25-ти чоловік увійшли юристи, журналісти, студенти,та просто інтелектуали. Конституція писалася прямо в Інтернеті. Установчі засіданняпроводилися онлайн, громадяни могли залишати свої коментарі і вноситипропозиції. Пізніше вона була прийнята на референдумі.
Такимчином, ісландці, проявивши політичну волю і громадянську позицію, завдалиістотного удару по всій номенклатурній системі, пов'язаной сталевими канатамизі світовими фінансовими акулами, олігархічними угрупованнями і спекулянтами.
Ісландія - одна з перших сучасних держав, якапродемонструвала всьому світу можливості ПРЯМОЇНАРОДНОЇ ДЕМОКРАТІЇ.
Це, з одного боку, лякає сьогоднішню політичну номенклатурув багатьох країнах світу, з іншого боку, дає приклад для наслідування народамцих країн, що дозволяє їм самим стати реальними управлінцями своїх держав.
Україна, в нинішніх політичних і соціальних умовах, можестати ще одним, дуже важливим, прикладом в світі, де механізми прямогонародовладдя стануть платформою для зміни сучасних засад політико-соціальнихпідходів в управлінні державами.
Сьогодні, в нашому світі розвинутих інформаційнихтехнологій, вже не потрібно придумувати механізми прямої демократії. Вони вжеіснують. Це - блокчейн-технології, що дозволяють кожному громадянину своєїкраїни безпосередньо брати участь в управлінні своєю територіальною одиницею, ідержавою в цілому.
Ідея технології блокчейн максимально проста - це величезнабаза даних загального користування, яка функціонує без централізованогокерівництва. Тобто, кожен учасник цієї бази, має можливість аналізувати всюінформацію, що знаходиться в цій базі, і може бути активним учасником її змін.Причому, інформацію, занесену в базу, ні знищити, ні змінити, заднім числом, неможна.
Вибори депутатів до місцевих та до Верховної Ради - немаєпроблем, - голоси всіх повноважних виборців будуть зафіксовані, їх змінити, абоанулювати, вже неможливо. І, в будь-який момент, будь-який громадянин можеперевірити правильність підрахунків голосів.
Ми мучимося з виборністю суддів, не довіряємо Системі, якависуває і стверджує суддів різних рівнів. Будь ласка, технологія блокчейндозволить робити це нам самим.
Вибори мерів, Президента країни. Ми не знаємо, - чи правдате, що за них проголосувало вказана кількість виборців. Ми не впевнені всправедливості дуже тенденційних і суб'єктивних комісій підрахунку голосів.Технологія блокчейн дозволяє здійснити перерахунок голосів кожному з нас, і вбудь-який момент.
Більш того, будь-який обраний функціонер, будь-якийпризначений чиновник, може бути знятий зі своєї посади нами, досить того, що бза це проголосувало в базі, припустимо, 50% від числа його виборців.
Більш, більш того, із застосуванням загальнодержавної базиблокчейн, до якої підключений кожен громадянин нашої країни, можна багато,стратегічно важливих для держави рішень, приймати всім народом. Ось вам -загальнонародний референдум.
Ось це - дійсно пряма демократія.
І грошей витрачати на кожні вибори, як це відбуваєтьсясьогодні, стільки не потрібно.
Інформацію в системі блокчейн неможливо підробити. Тому, щоінформаційна база знаходиться у кожного її учасника. І, тому, ця технологіяможе стати унікальною для розвитку нових (старих) принципів управліннядержавою.
Ви скажете - утопія ...
Але, ще кілька десятків років тому «відкрити мишкою вікна втелевізорі», теж вважали утопією.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 639
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 311
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 300
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 145
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 135
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12658
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
10448
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 7891
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6300
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5996