Футболіст - законотворець
Українська традиція - включати до виборчих списків відомих особистостей без врахування їх здібностей до законотворчої діяльності. Чергова піар-акція Партії Регіонів.
В суботу, 28 липня майже в усіх ЗМІ з’явилося повідомлення, що талановитий футболіст київського «Динамо», «Мілана» і «Челсі» і збірної України по футболу Андрій Шевченко заявив про прощання з футболом і «похід» в політику. Та легкість, з якою було зроблено таку заяву заставляє задуматися над самою сутністю її автора з точки зору його відношення, передовсім, до футболу: це сенс його життя чи дитяче захоплення, що згодом стало способом непогано заробити. Не хочу моралізувати, бо обидва варіанти мають право на існування і це особиста справа Андрія Шевченка.
Але не звернути увагу, на ту легкість, з якою Андрій проголошує свій «похід» в політику не може залишитися поза увагою. Тут виникає декілька запитань, до відповіді на які не можемо бути байдужими ми виборці, ті, хто може дати або не дати своє «добро» на «похід» в політику Андрієві Шевченкові і іншим «генералам - законотворцям», «бізнесменам-політикам», «спортсменам-політикам», «артистам-політикам», «бухгалтерам-президентам» і «завгарам-президентам» і т.п.
Перше запитання. Коли ми зрозуміємо, що для того, щоб займатися політикою треба оволодіти політичною наукою так само, як і для того, щоб займатися гінекологією, металургією чи гірничою справою треба мати відповідну освіту? Адже і Андрій Шевченко, перш ніж стати професійним футболістом вимушений був, попри усі свої природні здібності, довго і наполегливо вивчати футбольну науку. Якщо б це рішення було власним рішенням, а не чужим проектом, в якому Андрій погодився прийняти участь, то він спитав би сам себе, настільки він готовий до такого кроку. Але це залишимо на його совісті.
Що стосується нас, виборців, то невже ми не розуміємо, що бухгалтерської, автомобільної чи спортивної підготовки недостатньо для управління державою? Зверніть увагу, що переважна більшість нинішніх діючих політиків придбали (саме придбали, а не здобули) дипломи політологічні, юридичні чи фахівців з державного управління уже після того, як осідлали політичний олімп. А це означає, що рівень їх підготовки нульовий. Я вже не кажу про те, що дехто не здатний без помилки написати навіть назву свого вченого звання! Саме тому наші парламентарі за наш кошт утримують до трьох десятків помічників і референтів, бо самі ні на що не здатні.
Друге запитання. Невже ми не здатні зрозуміти, що «Україна - вперед!» - це проект і клон Партії регіонів, що це та ж сама «тушка» тільки у вигляді політичної партії? Таким же проектом партії Регіонів, а не Королевської, являється і Андрій Шевченко. Я дуже хотів би помилитися в цьому очевидному явищі, але шансів на це практично немає.
Третє запитання. Нам потрібні українські політики чи ті хто має на це формальне право, але основні їх інтереси тою чи іншою мірою інтегровані в системи інших держав? Ми уже мали Президента з американською дружиною, маємо прем’єр-міністра з російським родинним бізнесом і проросійським президентським родинним бізнесом, з депутатом – лідером регіонального клону «Вперед Україна» з рідним братом – високопосадовим російським чиновником, нарешті, нам пропонують в депутати футболіста, діти і дружина якого не мають і не намагаються набути українське громадянство. Невже при такому підході ми можемо надіятися, що для цих «політиків-бізнесменів» інтереси України і українців, як політичної нації, мають якесь значення? Невже ми не здатні зрозуміти, що політик, який нехтує державною мовою і навіть на засіданні Українського парламенту дозволяє собі «Да пашлі ви…» не може де б то не було представляти Україну?
Це, третє запитання може у декого викликати обурення і звинувачення мене в націоналізмі, як його розуміють «совки», а не як цивілізовані люди. Обуритися можуть ті, хто не здатний відрізнити націоналізм від шовінізму. Стосовно націоналізму. Так, я націоналіст, який любить українську землю, її природу, мову, культуру народу і намагається сприяти їх подальшому розвитку. Моєму націоналізмові, як вияву самоповаги, не є ворожим і ніяким чином не мішає російський націоналізм, як самоповага і любов росіянина до всього російського. Це стосується і націоналізму інших націй. Але мій націоналізм не допускає нехтування українськими інтересами і великодержавного шовінізму з якого б то не було боку. Націоналізм, як самоповага, є позитивним творчим фактором, без якого не може бути цивілізованих взаємовідносин між народами як в середині однієї держави, так і в міждержавних відносинах. Той, хто поважає себе, а не самолюбується собою, не може зневажати інших.
Тому в майбутніх виборах до Верховної Ради України кожному виборцю треба з повагою віднестись до самих себе і обирати депутатів, які є націоналістами саме в такому розумінні і для яких Україна, українська земля і українська культура є вищою життєвою цінністю. Пересічному виборцю розпізнати таких кандидатів не легко, але можливо. Треба тільки постаратися відділити гречку від національних ідей.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 234
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 185
- Пристань для Ocean-у 145
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 134
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9901
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 6141
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5040
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3804 -
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
2555