Про нову редакцію правил
Деякі погляди на нові правила
Без сумніву, закони і правила є для того, щоб їх виконувати. Але закони і правила повинні писатися таким чином, щоб не ущемляти законні, тим більше конституційні права тих, на кого вони поширюються. В цілому, нові Правила мають зважений і коректний характер. Проте, деякі положення виписані таким чином, що їх можна застосувати всупереч законним правам автора.
На що хочеться звернути увагу. Пунктом 4.2. проголошує: «4.2. Заборонені: дії, що порушують принципи моралі й етикету, вияву расової, національної, релігійної, мовної й ідеологічної нетерпимості, заклики до насильства, скинення легітимної влади (виділено мною) й інших висловлень, що порушують чинне законодавство, що ганьблять честь і гідність, що порушують права й захищені законом інтереси третіх осіб, а також дії, що мають непристойний або образливий характер; що порушують права громадян на приватне життя або публічний порядок».
На перший погляд все правильно. Але, якщо виходити з того, що комою в реченні розділяються думки, що мають самостійне значення, то «заклики» «до насильства» ніяким чином не можна читати як заклики до легітимного «скинення легітимної влади». Кожен з нас має конституційне право на формування і зміну (скинення) легітимної влади. Оцінка легітимної влади і заклики до її легітимної зміни є нормою будь-якого демократичного суспільства, про що записано і в Українській Конституції. Тому Правило повинне звучати; «…, заклики до насильства, НАСИЛЬНИЦЬКОГО скинення легітимної влади…».
Не можна забувати історичну думку французьких просвітників про те, що влада – це нічний сторож, якого наймає суспільство для виконання визначених суспільством повноважень. Якщо цей «сторож» не достатньо добросовісно і ефективно виконує свої обов’язки, то суспільство його проганяє і наймає нового. Звичайно, не насильницьким, а таким же легітимним чином. Тому робити критичні зауваження на адресу цього «сторожа» і попереджати його про можливі наслідки поганої роботи не тільки право, а й обов’язок громадян. Наголошую: це не формальність, а основоположна суть взаємовідносин громадян і влади.
І ще одне положення Правил, яке заперечує арифметичне правило, що від перестановки складників сума не міняється. В пункті 4.4. читаємо: «4.4. Неприпустимі висловлення, що ганьблять ділову репутацію «Інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ», а також бездоказові висловлення, що зачіпають ділову репутацію інших компаній і організацій». Тут місце слова «бездоказово» повинне стосуватися і ділової репутації Агентства і інших висловлювань. Тому Правило повинне звучати «…що бездоказово ганьблять…» і далі по тексту. Така постановка засвідчить, що Агентство не привласнює статус недоторканності, а готове вислухати зауваження і на свою адресу, якщо для цього є необхідні докази і аргументи. Така постановка проблеми захистить саме Агентство від дій, що ганьблять його ділову репутацію.
В цілому, нагадування про правила поведінки річ потрібна, бо не секрет, що дехто іноді про них забуває. А при підготовці будь-яких правил не тільки Агентству, а й усім, хто займається цією непростою справою, треба усвідомлювати, що, як у фразі «казнить нельзя помиловать» від коми залежить судьба людини, так і в Законах і правилах вона може визначати багато чого.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 367
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 212
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 129
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 117
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37699
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 12336
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11874
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11811
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 11123