Як Росія пожирає Білорусь
До чого може призвести конфедеративий союз Білорусі та Росії?
"СЗР Росії і КДБ Білорусі в дусі традиційно братських відносин домовилися про ведення спільної роботи з протидії деструктивній діяльності Заходу, націленій на дестабілізацію політичної і соціально-економічної ситуації на просторах Союзної держави", - КДБ Білорусі.
У медіапросторі ведеться палка дискусія щодо створення Союзної держави — конфедеративного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь, який наразі поетапно організовується президентами Путіним і Лукашенком.
Відправною крапкою для цієї події можна сміливо вважати початок опозиційних протестів у Білорусі. У своїй минулорічній колонці я писав, що до конфлікту з білоруською опозицією, ймовірно, причетна Росія, адже чіткий контроль та здійснення координації всіх векторів діяльності протестантів - це фішка російських спецслужб. Навряд чи, Роман Протасевич із невеликою командою змогли б контролювати такий обсяг роботи і бути в курсі всіх деталей. В перспективі це дало б змогу Кремлю поставити Лукашенка на коліна перед Путіним.
Власне, це зараз і відбувається. Цілком реально, що інструментом цієї кремлівської маніпуляції стали європейські санкції проти Білорусі.
Парадокс, але Росія може бути «режисером» антибілоруських санкцій.. Путін хоче стати сірим кардиналом не тільки в Росії, а й у сусідній Білорусі. Головне його завдання наразі — щоби Лукашенко ницьма падав та був всіляко залежний перед Кремлем.
Щоби це зробити, треба повністю ізолювати Білорусь на міжнародній арені. Санкції в поміч. Тож цілком не виключено, що між Росією та деякими порівняно дружніми європейськими державами є договорняки щодо запровадження цих санкцій.
Публічно лаються, а «за кулісами» горілку п’ють — це невмирущий принцип сучасної дипломатії.
Як висновок:
Симбіоз Білорусі і Росії проти «деструктивного» Заходу - це ілюзія в дусі радянських агітаційних плакатів. Росія - це безперечний хижак, який пожирає території навколо себе. Тож створення конфедеративного союзу - це поступове знищення Білорусі як держави.
Наразі Путін — це єдиний оплот для Лукашенка, легітимність президентства якого й досі не визнана «притомними» державами. Тож у Білорусі немає іншого виходу, як об'єднатися з Кремлем заради власного виживання.
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 5336
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 5334
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
5166
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 4613
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 4281