І знов нікчемність та неврахування фіскалами наявних первинних документів
Розповсюджені висновки контролюючого органу в актах перевірках? Як спростувати висновки акту перевірки? Позиція суду при відсутності ТТН? Всі ці питання розкриваються в зазначеній статті.
Позиція адміністративного суду у податкових спорах стосовно визнання фіскалами господарських операцій платника податків нереальними та нікчемними, знову була висловлена у рішенні Одеського окружного адміністративного суду від 02.07.2018 у справі №815/1064/18 на користь платника податку.
Так у справі, яка розглядалась контролюючий орган як завжди визнав господарські операції здійсненні між платником податків з контрагентами нереальними, знімаючи при цьому податковий кредит та не підтверджуючи витрати, виходячи лише з нібито встановлення під час проведення документальної позапланової перевірки неможливість фактичного перевезення товару, відсутність наданих до перевірки товарно-транспортних накладних; неможливість встановлення фактичних виробників товару, ненадання до перевірки оригіналів та/або завірених копій документів, що підтверджує якість Товару, а також відсутність у постачальника законних джерел походження ідентифікованого товару (активу) та неможливість (нереальність) здійснення господарських операцій із його подальшого постачання. На підставі зазначеного перевіряючими не були враховані первинні документи, які надавалися платником податку під час перевірки.
Тобто, як бачимо нічого нового податківці не вигадали та продовжують прописувати в актах перевірок «старі-добрі» доводи та висновки.
Однак, не дивлячись на зазначене, суд приймаючи рішення на користь платника податку вказав, що в акті перевірки висновки про нікчемність укладених правочинів ґрунтуються на припущеннях та не підтверджені посиланнями на будь-які первинні документи, які б спростовували надані позивачем документи та свідчили на користь висновків податкового органу. Недопустимість таких підходів до проведення перевірок платників податків визнано ДПА України та доведено до відома підпорядкованих підрозділів листом № 20289/7/16-1617 від 29.09.2010 року «Щодо підстав для визнання договорів нікчемними».
Щодо відсутності ТТН, суд зазначив, що вказане не впливають на виявлені порушення, оскільки чинним законодавством України передбачено обов'язковість товарно-транспортної накладної лише у випадку надання послуг з перевезення.
В судовому рішенні, суд вказай і той факт, що податковий кодекс уповноважує контролюючі органи звертатися до суду, у тому числі подавати позови до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, щодо визнання оспорюванних правочинів недійсними та застосування визначених законодавством заходів, пов'язаних із визнанням правочинів недійсними, а також щодо стягнення в дохід держави коштів, отриманих за нікчемними договорами, що не було здійснено фіскалами в даній справі.
Таким чином, можна підвести підсумок і сказати, що припущення контролюючого органу, які викладені в актах перевірок не можуть слугувати підставою для неврахування наданих платком податків документів до перевірки, а отже всі подальші донарахування будуть визнані судом неправомірними.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 157
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 81
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3128
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2074
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1886
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1479
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1376