Чи можна довести, що Л. Кучма дав хабар у мільярд доларів США?
Новий поворот у справі загибелі журналіста Георгія Гонгадзе. Зізнання Рената Кузьміна...
Заява колишнього першогозаступника генерального прокурора Ріната Кузьміна з приводу того, що ЛеонідКучма заплатив за припинення кримінального провадження щодо його особистої причетностідо замовного вбивства Георгія Гонгадзе Віктору Януковичу, зякою він виступив публічно у четвер, 18 грудня ц.р., може слугувати детонаторомдо вибуху з остаточного зламу хребта і корупції, і всіх меркантильне-олігархічнихвзаємозв’язків, які породили бідність, злочинність і навіть війну в нашій державі.Саме Л. Кучма батько і організатор багатьох протиправних оборудок, які пограбувалиУкраїну, сформували клан крадіїв-багатіїв, підготував ґрунт для розквітудонецького рейху . Якщо все відповідає дійсності, про що мовить претендент напапаху новоявленого «комісара Катані», то мільярд Кучми, украдений у нас, українців,воює нині в Донбасі проти наших героїв. І Кучма має на лаві підсудних відповідатиза те, що:
а) украв гроші у свого народу;
б) що дав хабар неймовірних розмірів;
в) що був замовником убивстважурналіста.
Якби в Україні були чесні люди вправоохоронних органах, якби ті, хто знаходяться при владі справді хотілирозкрити цю справу, встановити істину в цій драматичній історії, добитисяподібного надзвичайно легко. Способи добитися цього є, як мінімум, два.
Перший. Укласти угоду про співробітництво з Рінатом Кузміним. Можливо,в обмін на певне прощення його гріхів (за щось же ж його оголосили у міжнароднийрозшук!), повернути його, можливо, навіть на роботу в прокуратуру, і датизавдання довести справу Л. Кучми до суду. Будьте певні, він це зробить.
Другий шлях встановлення істини такий. Сформувати слідчу групу виключноз міжнародних експертів – слідчих-криміналістів. Саме вони мають допитати (нехай і за межамидержави) Р. Кузьміна, Л. Кучму і всіхфігурантів справи. І Л. Кучму, і В. Януковича має судити спеціальний народнийтрибунал.
Але чи потрібно це тим, хто знаходитьсянині при владі? Чи не зачепить це якимось чином їхні кровні, меркантильніінтереси? Ви ж зверніть увагу, що Л. Кучма, якого, виходить, потрібно судити зафінансування бойовиків, через мільярд доларів США «відкупних», які за версієюколишнього першого заступника генерального прокурора лягли на рахунки В.Януковича, П. Порошенком призначений заледве не найголовнішою персоною впереговорах на мінському «східняку». Ось вам і «миротворець» з кривавими руками,як однозначно виглядає це після резонансної заяви Р. Кузьміна…
У мене особисто щодо цьогопозиція була чітка і конкретна. Я не раз писав, що Л. Кучма немає ніякогоморального права представляти Україну в будь-яких переговорах. Бо це все одно,що вовка взяти в свідки до кошари, де вночі не стало половини овець…
Зрозуміло, що своїм виняткововажливим зізнанням Р. Кузьмін поставив себе в екстраординарне становище. Якколишній прокурор, гадаю, цей чоловік чудово розуміє, що відтепер він головний (я б навіть написав – страшний) свідок і протиЛ. Кучми, і проти В. Януковича. Тому Україна має гарантувати йому особисту безпекуй охорону. Від його показів напряму залежить, чи вийде Україна на шлях правовоїдержави. Він, можливо, і надзвичайноважливий понятий також і для Євросоюзу, який, як на мене, аж надто довго вжеопікується, бавиться з Україною. Тому, що це все про що заявив Рінат Кузьміннапряму стосується всього східнодонбаського конфлікту поміж Росією і Україною.А там нині вирішується доля всього світу.
Чому я так кажу? Бо хіба ж цесекрет, що транспорт, пройшовши блокпости українських військ там потрапляє передусімдо рук людей зі зброєю. За ці так звані конвої поміж терористами точатьсясправжні війни з застосуванням важкої артилерії. І здавалося б можна булонавести порядок тут. Але ж ні. Силою олігарха проламується всупереч волінароду, бо проти цього виступають, як відомо люди передової, бійці добровольчихбатальйонів, які, переконаний, справедливо виступають проти безладу, відтакбрутально протоптується правовий імунітет для підгодівлі тих, хто воює протиУкраїни.
Погляньте лишень, який створюєтьсяшумовий пресовий, телевізійний, радійний ефект довкруги того беззаконня, яке чиниться.Хоча вимоги батальйонів і їх представників у Верховній Раді цілком законні. Аце: супроводжувати конвой під українською символікою. Вказувати в вантажіадресність допомоги. Забезпечити потрапляння її за призначенням, а не длянаживи. Подібне включає в себе роздачу матеріальної підтримки за участі представниківукраїнської влади. Використати для цього також необхідно супровід, а головневручення гуманітарного вантажу під контролем міжнародних місій – Червоного Хреста,ООН, ОБСЄ. Якщо це комерційний вантаж – «на борту» має бути документація про сплатуподатків і митних зборів, оскільки ладунок вибуває з української території взону, окуповану РФ. І нарешті, чи не головна вимога – мають бути виконані протилежноюстороною так звані умови щодо звільнення заручників.
Що ж тут незрозумілого,протиправного?
Ні, як бачите олігарх звертаєтьсяпо допомогу і заступництво до головного українського олігарха: буде, мовляв,по-моєму, «по – поняттям»…
Ні, не повинно так бути!
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 214
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 184
- Пристань для Ocean-у 144
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 136
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 123
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9863
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5038
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 4656
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4520
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3803