Трансформація залізничної медицини до викликів сьогодення
Основоположні принципи – вирішення поточних проблем і реалізація стратегічних планів
Минулого року, вісім профільних дорожніх клінічних лікарень, які знаходяться в підпорядкуванні Філії “Центр охорони здоров’я”, отримали генеральних та медичних директорів. Був проведений аудит наявних матеріальних та людських ресурсів, що дав змогу систематизувати та актуалізувати поточну ситуацію в галузі. Не будемо голослівно заявляти про наддосягнення, але нами було закладено підгрунтя для подальшої реформації галузі.
Структурно плани галузі можна розділити на два умовні блоки. Перший – це реалізація поточних функцій обслуговування залізничників та клієнтів, в тому числі лікування пацієнтів хворих на COVID-19. Лікарі та медичний персонал, не дивлячись на вал проблем які виникають, продовжують рятувати життя, займаючись як терапевтичним оглядом, так і виконанням складних операцій.
Другий блок – це стратегічне переформатування галузі. В 2020 році залізнична медицина була профінансована лише на 50%. При цьому нашими зусиллями, в умовах перехідного періоду були зменшені збитки залізничних лікарень на 65 мільйоныв гривень. І це вдалось досягти незважаючи на зменшення кількості пацієнтів.
Дивлячись правді в очі, можна задати собі наступне питання: чи будуть колись лікарні філії ЦОЗ профінансовані УЗ на 100%? Скоріш за все ні. Залізниця потребує коштів для оновлення рухомого складу, локомотивів та вагонів. Чи є виконання медичних функцій головним завданням для Укрзалізниці? Однозначно, ні. У нещодавньому інтерв’ю, голова правління Укрзалізниці Володимир Жмак зазначив, що компанія має займатися перевезенням вантажів, а не організацією відпочинку та лікування своїх працівників». Повністю погоджуюсь з головою правління. Чи існує вихід із цієї ситуації? Відповідь так, і залізнична медицина вже рухається в цьому напрямку.
Отож, усе що не стосується інфраструктури, диспетчеризації та рухомого складу є для УЗ непрофільним активом. Основним варіантом розпорядження з таким активом як залізничні лікарні є концесія. Погоджуюсь з головою правління Укрзалізниці, що передача лікарень в концесію можлива лише з обов’язковим дотриманням трьох умов: збереження працівників та профілю роботи і гарантованого обсягу інвестицій із подальшим розвитком лікарняних комплексів. Прикладом цього, є те, що при відборі генеральних директорів дорожніх клінічних лікарень, кандидати змагалися, в тому числі, відстоюючи власні проекти розвитку довіреної лікарні.
Лікарні не можна віддати в концесію похапцем, аби-кому, на не зрозумілих умовах. Потрібні чіткі гарантії подальшого медичного забезпечення залізничників та збереження робочих місць лікарів і мед.персоналу. Так, ми ставимо за мету збереження медичного обслуговування залізничників в дорожніх клінічних лікарнях. Для цього потрібно, щоб нова програма добровільного медичного страхування охопила усіх залізничників. За таких умов страхова сума для працівника АТ «Українська залізниця» складатиме 150 тис. грн. і буде покривати оплату лікування. Грамотний підхід забезпечить виграш усіх сторін – УЗ перестане отримувати збитки на непрофільному активі, залізничники отримають кращу програму страхування та будуть і надалі обслуговуватися в звичних дорожніх клінічних лікарнях, лікарі та мед.персонал почнуть працювати в кращих умовах та отримувати більшу заробітну платню.
Варто зазначити, що дорожні клінічні лікарні – це не єдина галузь УЗ, яку передбачається віддати в концесію. УЗ планує передати в концесію 7 залізничних вокзалів – в Києві, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Вінниці, Хмельницькому та місті Чоп. Це яскравий аргумент для скептиків. Не можливо уявити, що за умови здачі вокзалів в концесію пасажирські потяги перестануть зупинятися чи прийматися станцією Київ-Пасажирський? Звісно це абсурд. Тому необхідно планово, крок за кроком, реалізовувати реформу залізничної медицини, не звертати увагу на популістів та панікерів і не вдаватися в крайнощі.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 643
- Готують підвищення тарифів для населення 365
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 318
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 317
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 214
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12798
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 8369
-
Конкуренція за міни. Чи зможуть українські інженери перемогти хорватів та німців
Бізнес 8258
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6609
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
5378