Соціум. Вбивця людини
Ми дійшли до того стану, коли саме життя сприймається як даність. Воно перестало мати цінність як таке. І що основне – найбільше воно втрачає цінність там, де про нього найбільше говорять – на Заході.
Ефект впливу соціуму на людинудосить дивний. Ми одночасно зникаємо як особистості, при цьому живемо в уявномуегоцентричному світі. Складається враження, немовби все рухається навколо нас із думками про нас. Хоча насправді цінність людини полягає у її впливі на світ.
У світі живе вже більше семимільярдів людей. І кожна має своє бачення, свій досвід, віру чи невір’я в богів, гроші, свій впливчи самотність. Однак кожне бачення світу залежить від соціуму. Від того, наякій щаблині розвитку особа стоїть, наскільки вона хоче відповідатинавколишньому середовищу, та чи взагалі є особистістю.
І тут ми наштовхуємося на сказанераніше. Ми мусимо бути якісь. Не у плані моралі, оскільки це чуття спричиненевнутрішнім станом людини. А у плані поведінки та ставленні до людей, їхньогосоціального/політичного/майнового стану. Який наш успіх? Чи достатньо мидосягли у кар’єрі, чиправильно ми робимо що-небудь з погляду сторонньої людини? Якимось чиномформується «нормальність», яка не пов’язана з мораллю чи вірою, а лише з кастовістю.
І не слід тут розуміти кастовістьяк індуїстську догму. Скоріше як такий набір рис і дій, який вписує людину вякусь «комірчину». Якщо ти слухаєш певну музику, читаєш певні книги чи статті,дотримуєшся певного стилю в одязі, маєш певні уявлення про сімейні цінності чиїх відсутність, заробляєш і досягаєш успіху на певному рівні, то ти маєшналежати чи то до хіпстерів, панків, бізнесменів, окультистів, фашистів, лібералів,селян, міщан тощо, можна перелічити усі ідеології чи культури/субкультури.
Усі, хто поводиться «просто якось»- випадає з суспільства. І залежно від обставин, стає або генієм, абобожевільним, хоча, по суті, є просто людиною, яка вирішила жити інакше, неоглядаючись на інших.
Ми створили світ, у якому людина,як унікальна розумна істота, можливо, не тільки на Землі, але й у Всесвіті, настількисебе принизила, що не в стані зрозуміти своєї важливості. Навряд чи хоча бкожна десята людина може сказати, заради чого живе, що в ній цінного, щоцінного в її житті. Все відбувається автоматично, роботизовано. Ми снідаємо,працюємо, відпочиваємо, незалежно від географії та віросповідання, за напередвизначеним графіком. Ми творимо і спілкуємося відповідно до встановленихсоціумом стандартів. Знову-ж-таки, не стандартів моральних (добро-зло), аповедінкових, суспільних. Ми дійшли до того стану, коли саме життя сприймаєтьсяяк даність. Воно перестало мати цінність як таке. І що основне – найбільше воновтрачає цінність там, де про нього найбільше говорять – на Заході. Замістьтого, щоб підіймати питання оберігання самої індивідуальності людини, авідповідно – більшої можливості розвитку для усіх, «прогресивна» частинасуспільства просто створює нові типи соціальних груп, до яких треба належати. Іякщо ти до них не належиш – то випадаєш з еволюції, хоча саме питання еволюції –дуже сумнівне.
Ми самі створили для себе межі таумови. Обмежуємо власний час і можливість для вдосконалення. Людина втрачаєсебе, свою людяність, свою людськість. Ми не створюємо умов для вільногорозвитку науки чи навіть просто розуму. Навіть у найрозвиненіших країнах людинамусить йти по наперед протоптаній доріжці. Соціум вбиває людину, формуючи «гвинтики»для функціонування великої машини - людства.
Тільки заради чого?
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 638
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 303
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 293
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 144
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 126
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12619
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
9625
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 7317
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6150
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5929