Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я
Цифри стосовно пріоритетів витрат і новинні заголовки створюють парадоксальну ситуацію – коли медійний наратив про воєнні, збройні конфлікти, оборону, напади, а витрати – про інше.
За половину доби 6 травня 2025 року у світі державні військові видатки становили близько 2,5 млрд $. Видатки на охорону здоров’я – 9,2 млрд $. Видатки на державну освіту – 9,4 млрд $. Ці дані пропонує веб-платформа Worldometer, принцип якої – відображення світової статистики у реальному часі.
https://www.datawrapper.de/_/Yuadh/
Як видно, враховуючи фактор виникнення, загострення та продовження військових, воєнних конфліктів на мапі сучасних країн, світові військові витрати становлять лише 12% від загальної кількості, видатки на освіту – 45%, на охорону здоров’я – 44%.

Якщо співставити з даними зі сфери державного управління та економіки у світовому контексті, то майже за пів року – від 1 січня і по 6 травня 2025 року – видатки на освітню сферу становлять 2, 2 трильйона $, 1,5 трильйона $ – на охорону здоров’я. За підрахунками SIPRI, 600 млрд $ становлять витрати на військову сферу.

https://www.datawrapper.de/_/sxFJM/
Для розуміння загальної канви світової тенденції у сфері державного управління та економіки, за даними Worldometer, додамо статистику щодо випущених від початку року до 6 травня 2025 року автомобілів – майже 31 млн, вироблених велосипедів – 55 млн, комп’ютерів – 78 млн. Ці дані доводиться візуалізувати окремішньо, бо їхні числові показники настільки порівняно низькі з попередніми цифрами зі сфери освіти, охорони здоров’я та військової справи, що інфографіка їх позначує нульовими величинами.

https://www.datawrapper.de/_/OrWQG/
Як бачимо, від початку року світові державні військові витрати становлять 14%, 34% припадає на освіту, а 52% – на охорону здоров’я.
На підставі цих числових показників можемо говорити про пріоритети, які сформовані у системі світових державних витрат. Попри те, що шпальти провідних глобальних медіа всіяні новинами про воєнні та збройні конфлікти, статті витрат на військовий сектор становлять станом на сьогодні 14%. Найбільший витратний сектор займає сфера охорони здоров’я, що сигналізує про увагу до медичних послуг. У той же час 34% видатків на освіту сигналізують про суттєву інвестицію у майбутнє покоління.
Тобто цифри стосовно пріоритетів витрат і новинні заголовки створюють парадоксальну ситуацію, коли медійний наратив про конфлікти, оборону, напади, а витрати – про інше, хоча неодноразово публікації Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру фіксували посилення військового сектору у сфері витрат порівняно з попередніми роками і до початку повномасштабного вторгнення російською федерацією в Україну 2022 року. Я не вживатиму слів «політичні ігри», «сфери наративного впливу», «популізм», бо на тлі воєнних реалій в Україні, ба більше – у Європі, такі означення могли би бути ментально інвазивним тригером для тих, хто війну відчуває на власній шкірі, а не моніторі екрану.
Тепер щодо інших сфер економічного життя: випуск автівок, велосипедів, комп’ютерів свідчить про незмінний розвиток промисловості. Виробництво майже 80 млн комп’ютерів менше ніж за перше півріччя 2025 року – суттєвий аргумент для тези про збереження тенденції до подальшого розширення сфери інформаційних технологій та тотальної цифровізації суспільства.
Виробництво більше як 30 млн авто збільшуватиме викиди CO₂. До речі, за даними Міжнародного енергетичного агентства, від січня до травня 2025 року викиди CO₂ становлять 13,6 млрд т. У контексті таких цифр виробництво майже 55 млн велосипедів спрямовує на думку про спроби створити тенденцію до екологічно-свідомої мобільності населення планети.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 608
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 286
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 216
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 142
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 106
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12451
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8367
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6605
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
5894
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5807