Посилення відповідальності за несплату аліментів
07.12.2017 р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів
07.12.2017р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належнеутримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зісплати аліментів» (Далі – Закон), який набере чинності 06.02.2018 р.
ЗазначенимЗаконом було внесено зміни до Кодексу України про адміністративніправопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексуУкраїни, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України ів’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України»,«Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» тасуттєво посилено відповідальність за несплату аліментів.
Так,відтепер, у вітчизняному законодавстві з’являється новий вид адміністративногоправопорушення – «Несплата аліментів», відповідальність за яке встановлена уст. 183-1 КУпАП. Санкція цієї статті визначає, що особи, які ухиляються відсплати аліментів і мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців вимушені будуть виконувати суспільнокорисні роботи строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Прицьому суспільно корисними роботами є оплачувані роботи, вид яких визначаєвідповідний орган місцевого самоврядування на підставі судового рішення. Слідзазначити, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт їхстрок може бути замінений адміністративним арештом на строк не більше 15 діб.
Крімтого, законом встановлено, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів,сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців,державний виконавець виносить вмотивовані постанови:
1)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
2)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортнимизасобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
3)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користуваннявогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроямивітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чианалогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
4)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - допогашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Цікавізміни були внесені також до сімейного кодексу України стосовно виїзду дитини закордон. Так, законом встановлено, що той із батьків, з ким за рішенням судупроживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини замежі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, занаявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявністьзаборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців.
Довідкапро наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державноївиконавчої служби у порядку, встановленому законом. Однак, треба пам’ятати, щодовідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якоїперевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явленнявиконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця здня її видачі.
Таким чином, нещодавноприйнятий закон повністю спрямований на забезпечення належного виконання рішеньщодо стягнення аліментів, зменшення заборгованості по сплаті аліментів тазабезпечення належного утримання дітей, які виховуються лише одним із батьків,що безумовно має змусити осіб, які забули про своїх дітей, згадати про своїобов'язки щодо їх утримання.- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 152
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 76
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3054
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 1966
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1861
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1399
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1306