Відмова в кредитах, штрафи та заблоковані рахунки
Чим загрожує платникові податків заборгованість по ЄСВ.
Впевнена, мало хто буде сперечатись, що своєчасна та повна сплата податків – це не лише прояв громадянської свідомості, а й цілком реальна участь окремого платника у розбудові економічного фундаменту держави. А такий вид відрахувань, як єдиний соціальний внесок,– цілком реальний захист економічної безпеки кожного працюючого громадянина, що застрахований. Тобто, по суті, кожного з нас.
Між тим, щодо цього зобов язання у деяких платників склалась хибна думка: мовляв, можна якось й без сплати ЄСВ – це ж не податок – ніякої біди не трапиться. Дуже помилкове твердження.
Я зараз не говорю навіть про моральний аспект – його, як то кажуть, винесемо за дужки. Я – щодо відповідальності, яка наступає за несплату внеску. А вона є, й немала. Й я б радила не скидати цей факт з рахунків.
Мушу нагадати, що забезпечення сталих надходжень єдиного соціального внеску до бюджету та наповнення Пенсійного фонду України – одне із найголовніших завдань, яке стоїть перед ДФС України та Офісом великих платників.
У своїй роботі з боржниками по ЄСВ спираємось на юридичну базу: механізм стягнення такої заборгованості визначений ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою Наказом МФУ від 20.04.2015 № 449.
Згідно норм чинного законодавства, адміністратором ЄСВ являються контролюючі органи, а от стягувачем – органи ДВС України, які, як ми вже зазначали раніше, мають більш широкий спектр прав при примусовому стягненні боргів.
Отже – ситуація. Підприємство вперто ігнорує свій обов язок, не платить ЄСВ й не йде на діалог. Відтак, органи ДФС щомісячно формують вимогу про сплату недоїмки та надсилають її боржникові. Врешті, після проходження процедури узгодження зазначена вимога передається контролюючим органом на виконання до органів ДВС України, де повноваження органів ДФС України припиняються.
Далі – найцікавіше.
Державний виконавець у терміни, визначені Законом України «Про виконавче провадження», відкриває виконавче провадження щодо боржника та дає йому останній шанс у 10-ти денний строк закрити питання з боргом. Не погашає – починається примусове стягнення. В такому порядку: спочатку з рахунків у банках, в разі їх відсутності – за рахунок майна.
Тут варто зазначити, що для всіх цих заходів державному виконавцю не потрібно бігти до суду за дозволом. А це, як ми розуміємо, значно спрощує та прискорює стягнення заборгованості.
Борг по ЄСВ стає для підприємства просто злим роком – руйнується геть все. Блокуються рахунки, що в свою чергу може призвести до виникнення заборгованості перед бюджетом із інших податків (зборів, платежів). Далі – сніжний ком: нарахування штрафних санкцій (від 10% до 20% суми заборгованості) та пені за несвоєчасну сплату, неможливість отримати довідку про відсутність заборгованості по платежах перед бюджетом. А отже – стає нездійсненним план участі у тендерах. Банки відмовляють в кредитуванні. Партнери розривають угоди на півдорозі.
Чи можна убезпечити себе від такого розвитку подій? Цілком. Все просто: сплатив внески й податки – спиш спокійно. Слід регулярно перевіряти стан розрахунків із бюджетом через свій електронний кабінет. А в разі виникнення питань, до речі, – звертатись до свого координатора, закріпленого за кожним великим платником http://officevp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/283065.html
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 638
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 306
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 294
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 144
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 128
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12626
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
9801
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 7443
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6180
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5933