Одноразова грошова допомога військовослужбовцям, що зазнали шкоди здоров’ю
У даній статі розглянемо особливості отримання військовослужбовцями одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням йому групи інвалідності
У сучасних умовах важливе значення має забезпечення соціального захисту військовослужбовців, які постраждали внаслідок виконання своїх обов'язків перед Вітчизною. Одним зі способів такого захисту є надання одноразової грошової допомоги в разі інвалідності та втрати працездатності. Ця допомога є важливим елементом соціальної підтримки та допомагає забезпечити гідні умови існування для військовослужбовців у випадках, коли вони потребують особливої уваги та підтримки від держави.
У даній статі розглянемо особливості отримання військовослужбовцями одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням йому групи інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Одноразова грошова допомога призначається та виплачується в наступних випадках:
● Якщо військовослужбовець отримав інвалідність через поранення або захворювання, отримані під час виконання військової служби, або якщо інвалідність була встановлена після звільнення з військової служби.
● Якщо військовослужбовець строкової служби, військовозобов'язаний або резервіст, якого призвано на збори або для проходження служби у військовому резерві, став інвалідом через поранення, отримане внаслідок виконання обов'язків військової служби.
● Якщо військовослужбовець отримав поранення або захворів під час виконання обов'язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, або якщо особа, звільнена з військової служби, частково втратила працездатність.
● Якщо військовослужбовець строкової служби отримав поранення або захворів у період проходження ним служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, або якщо особа, звільнена із строкової військової служби, частково втратила працездатність через такі причини.
● Якщо військовозобов'язаний або резервіст отримав поранення або захворів під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Згідно з Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975, одноразова грошова допомога може бути призначена військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та іншим категоріям осіб у розмірах, кратних прожитковому мінімуму, в залежності від групи інвалідності:
● І групи: 400-кратний прожитковий мінімум (1 211 200 грн.)
● II групи: 300-кратний прожитковий мінімум (908 400 грн.)
● III групи: 250-кратний прожитковий мінімум (757 000 грн.), а також інших умов.
У разі встановлення інвалідності або втрати працездатності без встановлення інвалідності розмір допомоги не може бути меншим за 70-кратний прожитковий мінімум (211 960 грн.).
Також, одноразова грошова допомога може бути призначена військовослужбовцям та іншим особам, інвалідність яких настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку. У такому випадку розмір допомоги, в залежності від групи інвалідності складає:
● I група – 120-кратний прожитковий мінімум (363 360 грн.);
● I група – 90-кратний прожитковий мінімум (272 520 грн.);
● III група – 70-кратний прожитковий мінімум (211 960 грн.).
У разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, одноразова грошова допомога виплачується в залежності від ступеня втрати працездатності. Цей ступінь встановлюється медико-соціальною експертною комісією і розраховується у розмірі, кратному прожитковому мінімуму:
70-кратний прожитковий мінімум: для військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які частково втратили працездатність через поранення або захворювання, отримані в ході виконання військових обов'язків, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби.
50-кратний прожитковий мінімум: для військовослужбовців строкової служби, які частково втратили працездатність через поранення або захворювання, отримані в період служби, а також для осіб, звільнених із строкової служби, які частково втратили працездатність через такі причини, пов'язані з проходженням служби, не пізніше ніж через три місяці після звільнення.
Процедура встановлення інвалідності або втрати працездатності здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров'я відповідно до законодавства.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
Підстави, за якими призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, включають такі:
● Поранення, захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності, що є наслідком вчинення кримінального або адміністративного правопорушення;
● Вчинення дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;
● Навмисне спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
● Подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
На даний час існує проблема з отриманням цієї допомоги, яка може виникати через недостатню інформованість про права та процедури отримання, бюрократичні перешкоди або неправильне розуміння законодавства.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 478
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 151
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 93
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 14909
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 7887
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4025
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3847
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 3842