Які зміни чекають на експертів будівельної галузі з 10 червня 2017 р
У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», на експертів у будівельної галузі з 10 червня 2017 року чекають ряд нововведень.
У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», на експертів у будівельної галузі з 10 червня 2017 року чекають ряд нововведень.
По-перше, саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності зможуть отримати право на ведення переліку експертних організацій, тобто будуть здійснювати формування такого переліку, розміщення на своєму офіційному веб-сайті у вільному безоплатному доступі та підтримання в актуальному стані на підставі інформації, яка щоквартально має подаватися експертами організаціями, в тому числі виключення з такого переліку у випадках, передбачених законодавством.
Нагадаю, що Наказом від 16.06.2015 № 138 Мінрегіон вже делегував повноваження щодо проведення професійної атестації експертів Асоціації експертів будівельної галузі.
Що стосується класів наслідків (до 10.06.2017р. – «категорії складності»), то тут майже нічого не змінилося. Як і раніше, обов’язковій експертизі проектів будівництва підлягають об’єкти, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (до 10.06.2017р. «IV та V категорій складності»). Разомз тим, за старими нормами III категорія складності не підпадала під обов’язковуекспертизу, але із внесенням змін цю категорію віднесли до СС2, тобто відтепероб’єкти будівництва, які відносились до цієї категорії також підлягаютьекспертизі.
Також законодавець виключає з ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» положення про обов’язковість проведення експертизи проектів будівництва об’єктів, які споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами.
Крім цього, зазнає змін і суб’єкт проведення експертизи проектної документації об’єктів, що споруджуються за рахунок державного або місцевого бюджету, або за рахунок кредитів під державні гарантії.
Нагадаю, що до внесення змін повноваження на проведення такої експертизи мали виключено експертні організації державної форми власності.
Із набранням чинності змін до вищевказаного закону, право на проведення будівельних експертиз відносно об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), будівництво яких фінансується за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії - будуть мати експертні організації із статусом юридичної особи, у складі яких не менше 80% експертів працюють на постійній основі і отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат за напрямами проведення експертизи, та мають філії (представництва) у регіонах, на території яких реалізуються проекти будівництва.
Відносно аналогічних об’єктів, але які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми наслідками (СС2), то особливих вимог законодавець для них не встановив, тобто критерії відповідності таких експертних організацій такі самі, як і для суб’єктів проведення експертизи відносно комерційних об’єктів.
Вказані нововведення мають нарешті прибрати монополію державних експертних організацій щодо вищенаведених окремо визначених законодавством об’єктів будівництва та забезпечити проведення державних закупівель (тендерів) для експертних організацій незалежно від форми власності на державному та місцевих рівнях.
На додаток, не забули також і про осіб з обмеженими фізичними можливостями. Так, відповідно до внесених змін, експертизою досліджується в тому числі додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 612
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 290
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 268
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 144
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 120
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12585
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
9124
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6998
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6063
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5899