Чорні лебеді української електроенергетики
Сьогодні має відбутися засідання Ради національної безпеки та оборони, де розглядатиметься питання енергетичної безпеки України.
Раду скликав Президент Володимир Зеленський після трагедії на шахті у Львівській області, де загинули двоє гірників. Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк визначив енергетику одним з пріоритетних напрямів, над яким має працювати РНБО.
Є інформація, що насправді смерть гірників була лише приводом для того, щоб скликати засідання РНБО. А питання, яке планується винести і прийняти рішення - це перенесення дати впровадження ринку електричної енергії з 1 липня цього року на невизначений термін.
Сьогоднішньому засіданню РНБО передували деякі події, які не були висвітлені в ЗМІ. Але ці події створювали інформаційний та юридичний фундамент для легалізації того рішення РНБО, яке, ймовірно, може бути прийняте.
Першою подією було позачергове засідання Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України, на якому планувалося прийняти рішення про підтримку законопроекту авторства народних депутатів Олександра Домбровського (БПП) та Льва Підлісецького (Самопоміч) про відтермінування дати впровадження ринку електроенергії на 3 місяці.
Рішення Комітету прийняти не вдалося через відсутність кворуму на засіданні. Тому даний захід був переведений в режим обговорення проблем впровадження ринку, де мали слово усі основні суб’єкти. Однозначно за своєчасне впровадження виступили НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», Асоціація енергетики України, НКРЕКП, бувший міністр енергетики Іван Плачков. Швидше за виступили Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. З деякими застереженнями виступили ДП «Енергоринок» та НЕК «Укренерго».
Проти виступали деякі експерти та представник Президента у Кабінеті Міністрів України Andriy Gerus. Щоправда вагомих аргументів ними наведено не було. В правознавстві є таке правило «ствердження не є аргументами».
Окремо слід відмітити питання народного депутата Володимира Бандурова представнику Президента Андрію Герусу «чи позиція щодо перенесення терміну впровадження ринку електроенергії, яку доніс пан Герус на засіданні Комітету, є його особистою позицією чи позицією Президента». Андрій Михайлович дуже знітився і не знав, що відповісти. Якось невпевно говорив про те, що «Президент до цієї реформи ніякого відношення не має» та не давав однозначної відповіді. Але після наполягання народного депутата видавив з себе, що це позиція Президента.
Є дуже сумнівним те, що Президент Зеленський уповноважував пана Геруса на таку заяву.
Другою подією був лист СБУ Прем`єр-міністру України Володимиру Гройсману та Голові Верховної Ради України Андрію Парубію про загрози національній безпеці впровадження ринку електроенергії з 1 липня цього року. Лист був підписаний т.в.о. Голови СБУ Іваном Бакановим, який ще тиждень тому займався шоу-бізнесом і навряд чи встиг так швидко розібратися в енергетиці. Тому такий лист можна розцінювати лише як втручання СБУ у питання, які жодного відношення до неї не мають.
Активізація певних політичних сил, груп та осіб навколо питання відтермінування ринку електричної енергії дає підстави вважати, що таке відтермінування потрібно лише тим, кому потрібна дешева електроенергія. І це точно не населення. Це великі споживачі електроенергії - феросплавні заводи, які відносяться до сфер вплив олігархів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука.
Заради бізнес інтересів двох осіб були запущені чорні лебеді в фундаментальну галузь економіки - електроенергетку. І наслідки розхитування електроенергетичного комплексу України спрогнозувати тепер надзвичайно важко!
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 433
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 394
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 349
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 333
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 157
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
21762
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 9862
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 8085
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
6833
-
Як бʼюті-майстри стають нашими найкращими терапевтами – реальні історії
Життя 5077