Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.12.2013 09:11
Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?
Проблема листування податкових органів з платниками податків зажди була, є та буде залишатися актуальною. Що робити, якщо після закінчення перевірки, податкова служба надіслала акт перевірки по пошті та він повернувся з відміткою про неотримання.
Проблема листування податкових органів з платниками податків зажди була, є та буде залишатися актуальною. Варто сказати, що особливо ця проблема актуальна для платників податку на додану вартість, яким можуть анулювати свідоцтво на підставі того, що вони не знаходяться за юридичною адресою (частина «ж» пункту 184.1 Податкового кодексу):
в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
При цьому, за адресою вони можуть знаходитися цілком і повністю. Їм достатньо лише один раз не отримати листа від податкової служби. Але це трохи не по темі.
Коли акт перевірки надсилається по пошті?
Дуже і дуже часто податкова служба після написання акту перевірки складає акт відмови від підпису такого акту перевірки та надсилає другий примірник акту по пошті на адресу місцезнаходження платника податків.
Надсилати акт перевірки по пошті податківці мають право лише в тому разі, якщо його неможливо вручити платнику податків особисто або він просто відмовляється його отримувати. Так написано у Порядку оформлення результатів документальних перевірок від 22.12.2010 №984, а саме у пункті 4 Розділу IV.
Перебіг терміну подання заперечень до акту перевірки починається з дня отримання платником акту по пошті відповідно до пункту 86.7 Податкого кодексу. Термін становить п’ять робочих днів з дня отримання.
Лист з оригіналом акту повернувся до податкової як неотриманий. Чи може платник його забрати?
Не може. Така відповідь наразі міститься у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті Міндоходів. Головним аргументом відповіді виступає пункт 42.2 головного податкового документа країни:
документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
Виділю ключові фрази: документи вважаються врученими, якщо вони вручені особисто або надіслані платнику рекомендованим листом. Згадки про те, що такий рекомендований лист повинен бути отриманий платником податків, немає.
Отже, якщо лист з оригіналом акту повернувся до податкової служби як неотриманий, він вважається належним чином врученим та податкова служба його вже не віддасть. Нізащо icon smile Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?
Отже, маємо ситуацію: акта перевірки в нас немає, отже ми не знаємо, що там написано. Ми не знаємо, на що писати заперечення. А коли ми отримаємо податкове повідомлення — рішення, ми не будемо знати, за що нас оштрафували. Ми будемо бачити хіба що пункти Податкового кодексу, які ми начебто порушили. Що робити?
Як отримати акт перевірки, який до цього не був отриманий по пошті?
На допомогу нам приходить Закон України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до статті 10 якого кожна особа має право доступу до інформації, яка збирається та зберігається про неї. А розпорядники інформації, що володіють інформацією про особу зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.
Запит щодо надання публічної інформації оформлюється у довільній формі відповідно до статті 19 Закону, а розпорядник інформації зобов’язаний її надати не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту відповідно до статті 20.
Таким чином, написавши до податкової служби запит на отримання публічної інформації, ми можемо отримати копію акту перевірки та будь яких додатків чи листів, які стосуються такої перевірки. І тепер ми знаємо, за що нас оштрафували та як цей неприємний момент оскаржувати.
А ви зтикалися з такими ситуацями та як з них виходили?
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
Топ за тиждень
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 639
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 314
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 308
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 152
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 145
Популярне
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12711
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
11283
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 8522
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6508
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 5536
Контакти
E-mail: [email protected]