Шах і мат Мордору: стратегія відбудови України
Шахи є абстрактною, відкритою стратегічною грою. Білі, чорні фігури, з двох сторін, поділене поле, контроль часу.
Шахи є абстрактною, відкритою стратегічною грою. Білі, чорні фігури, з двох сторін, поділене поле, контроль часу. Є три стадії гри: дебют, мітельшпіль, ендшпіль. Немає чіткого переходу від однієї стадії гри у шахи до іншої.
Шаховий дебют
Милосердя й доброта, благородство, реальна допомога українців та міжнародної спільноти під час війни по відношенню до вимушених переселенців заслуговують на глибоку вдячність і щире захоплення.
Приходить жорстке усвідомлення нової реальності, що просочилася в побут та дійсність. Змінилось не тільки місце й умови життя, зникли попередні плани, трансформувалась специфіка занятості, навіть якщо залишилась та сама робота.
Тут є ряд тенденцій. Є розуміння, що в більшості випадків для працівників перекваліфікація стане невідворотною. Це однаково: як для внутрішньо переміщених осіб, так і для тих, хто за кордоном. Зважаючи на фінансову потребу, дехто шукає зайнятість, що й близько немає нічого спільного з їхнім фахом і професійними навиками. Є ті, які отримують соціальні виплати, дотації чи фінансування з інших джерел. Табори біженців західних регіонів приймають нові евакуаційні хвилі. Країни Європейського континенту з ностальгією згадують демографічне заповнення їх територій до війни в Україні. Туризм починає здаватися рудиментом минулого.
Мітельшпіль
Правильно планувати відновлення під час активної фази руйнації. Уточнення: і об’єкти інфраструктури, й об’єкти житлового фонду є орбітою життєдіяльності людини. А першим світоглядним, базовим акцентом підтримки є людина. Ми пережили біль разом із втратами перших місяців: загиблих героїв і закатованих жертв.
Є питання позиціонування культурної дипломатії в контексті мистецьких резиденцій, що мали б виконувати роль центрів філософсько-культурологічного входу для партнерської взаємодії зі світовою спільнотою. А це суттєво відрізняється від донорських проектів, у вічному пошуку яких знаходиться більшість українських митців та літераторів.
Є проблеми з втратою кваліфікації наших спеціалістів за кордоном так і в Україні. Вони мають знайти роботу, що відповідатиме їхнім знанням та вмінням.
Є потреба привернути суспільну думку до емоційного стану потерпілих від злочинів, допомогти їм не тільки у правовий та гуманітарний, а у психологічний спосіб.
Ендшпіль
Платформою Creapolis з перших днів війни розроблялись напрями діяльності, які є рішеннями актуальних для України проблем у міжнародному контексті. Це:
1. Українські культурні резиденції.
2. Центр інтеграції талантів.
3. Український правозахисний гендерний фронт.
Українські культурні резиденції – це мистецьке й креативне позиціонування України на міжнародній арені, своєрідні експозиційні філософсько-інтелектуальні студії, де представники різних національностей мають шукати нові підходи творчого розуміння трагедії війни в нашій країні. Це усвідомлення мистецтва як історичного феномену ідентифікації цінності життя і гідності людини. Жахи війни спонукають відійти від класичних концептів культурних резиденцій та змістити акценти на історико-філософському осмисленні нашого національного болю.
Центр інтеграції талантів – інкубатор для розвитку та збереження нашого інтелектуального та управлінського потенціалу, кадровий резерв розбудови країни після перемоги. Це і працевлаштування, і залучення до проектів, все, що зберігатиме кваліфіковані високопрофесійні кадри для розбудови країни після перемоги й повернення додому.
Український правозахисний гендерний фронт – ініціатива, що захищатиме права жінок. Зараз пріоритетним є надання психологічної та юридичної допомоги жертвам насилля війни в Україні. Тут пріоритети продиктувало життя.
Всі три сектори синхронізовані у: підтримці та розвитку професійних українських кадрів, захисті прав людини та психологічній допомозі, філософсько-правовому аналізі злочинів, що спрямовані на підтвердження фактів геноциду українців у ХХІ столітті.
Шах і мат
Є сильне відчуття того, що ми, українці, готові ділитись зі світом знаннями, надбаннями, вміннями, навіть коли нам дуже складно. Ми маємо що запропонувати цивілізованим демократичним країнам.
Є розуміння особливої місії України в новому геополітичному контексті, де наш безпековий досвід та стратегії ведення бойових дій будуть прикладом для вивчення і застосування.
Є усвідомлення нових можливостей взаємовигідного міжконтинентального партнерства, де виникатимуть об’єднавчі процеси в контексті міжнародних правових утворень по захисту прав людини. Що мали б реальні і дієві важелі впливу на міждержавних рівнях, оперативні в реагуванні, не переобтяжені бюрократичними надлишковими запобіжниками.
Коли докласти зусиль і бути готовим до складної шахової партії, тобто мати власне бачення, стратегію, план, і прораховані тактичні ходи, акумулювати інтелектуальні потуги й досвід – гру виграти.
Контролювати доведеться майже все: емоції, біль, лють, перепади переваг та втрат, періоди зневіри, час, відведений нам на шлях випробувань. Тоді мат Мордорівському Саурону ми поставимо.
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Хто вбив Андрія Портнова? 3521
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 159
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 114
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 106
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти 74
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
13499
-
L'Oréal Україна запускає другий сезон програми L'Oréal Startup Hub: як подати заявку
Новини компаній 6167
-
Маніпулятори поруч: провина, сором, знецінення — чому ми роками терпимо токсичних людей
Життя 4541
-
У роботі соцмережі X стався масштабний збій
Бізнес 2549
-
Безбар’єрний бізнес: чому інклюзивність — це про прибутки (+ чекліст для самоперевірки)
Бізнес 2412