Біг на місці у "нормандському" стилі
Берлінське рандеву, безумовно, відображає певний позитив, оскільки сам факт його проведення є важливим. Це свідчить про те, що «українське питання» не знімається з порядку денного ЄС.
Сьогодні після довгоїперерви має відбутися зустріч «нормандської четвірки» в Берліні. Зрозуміло, щоз огляду на патову ситуацію, яка склалася на Донбасі, таке рандеву є очікуванимта логічним. У той же час виникає питання щодо наявності нагальної потреби тадоцільності для проведення обговорення в «нормандському форматі», оскільки напорядку денному залишається та ж сама проблематика, яка піднімалася в минулому.Тобто, з моменту останнього рандеву якісних змін так і не відбулося. Більшетого, з’явилися новини стосовно того, що Франція вимагатиме від Українипоступок у питанні надання особливого статусу Донбасу та проведення наокупованій території виборів. Тому не дивно, що до берлінської зустрічі навітьсамі лідери «нормандської четвірки» ставляться доволі скептично.
У той же час варто розуміти, що сторони не могли недомовитися про рандеву, оскільки в результаті відмови кожна з них опинилася б,щонайменше, в невигідному становищі. Наприклад, у такий спосіб лідери Німеччинита Франції імітують активну діяльність щодо врегулювання конфлікту на Донбасі,демонструючи електорату «ефективність» власної зовнішньої політики. Росія немогла відмовитися від даної зустрічі, оскільки виглядала б як така, щоперебуває у світовій ізоляції. До того ж, її можна було б звинуватити у зривімирного процесу. Остання думка також стосується й України, яка, зрозуміло, єнайбільш зацікавленою в обговоренні стороною.
Але в цьому й полягає проблема анонсованої берлінськоїзустрічі. Для Ангели Меркель та Франсуа Олланда вона носить формальнийхарактер, тобто проводитиметься суто для «позначки», а Володимир Путін навряд чибуде налаштований на конкретний діалог щодо виконання останніх домовленостей уМінську. Тому не варто очікувати помітних зрушень у мирному процесі післярандеву в Берліні, оскільки сторони навіть елементарно не готові до реальногообговорення наявних проблем, не говорячи про пошук шляхів їхнього вирішення.Більше того, якщо дійсно матиме місце тиск на Україну з боку Франції щодопитань особливого статусу Донбасу та проведення виборів без виконання Росієюбезпекової частини Мінських домовленостей, то однозначно виникнуть сумніви щододоцільності такої зустрічі.
У той же час берлінське рандеву, безумовно, відображаєпевний позитив, оскільки сам факт його проведення є важливим. Це свідчить проте, що «українське питання» не знімається з порядку денного ЄС. Але все ж варторозуміти, що за відсутності хоча б найменшого зрушення у процесі мирноговрегулювання конфлікту на Донбасі, ефективність «нормандського формату» вчерговий раз буде поставлено під великий сумнів.
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
10944
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 6389
-
Нерухомість генерала РФ Капашина передали в управління компанії українського ветерана
Бізнес 6124
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4700
-
Україна та Ізраїль наново вчать світ, що мораль вимагає протистояти злу
Думка 4236