Чи доїде до ЗСУ Range Rover
Значне ввезення дорогих авто в Україну, останніми днями, дало привід закордонним партнерам думати, що в нас все стабілізувалося і можна повернутися до повного пакету документів для перетину кордону
У квітні 2022 року набув чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», яким дозволено безмитне ввезення автомобілів.
Відповідно до цього Закону імпорт товарів в Україну звільнено від ввізного мита та ПДВ, а також встановлено спрощену форму розмитнення. Закон передбачає повне звільнення від митних платежів, необмежену кількість авто, які може ввезти одна особа; можливість для проходження митного контролю за годину: не потрібно подавати попередньо митну декларацію, також не проводиться огляд на контрольному пункті.
Єдине обмеження стосується екологічного стандарту авто: якщо це легковий автомобіль, то не нижче Євро-2 і потрібно буде проводити сертифікацію. Якщо це вантажне авто, то не нижче Євро-5.
Закон приймався для розвитку, безперебійної роботи економіки, щоб громадяни України могли ввозити авто, заробляти на ньому, допомагати країні та ЗСУ.
Були враховані моменти щодо зменшення можливості закупів, оскільки у більшості перегонами займаються чоловіки, виїзд яких закордон з території України обмежено, тому не очікувалося ажіотажу, але очікувалося усвідомлене ставлення до ситуації в країні і до реальних потреб.
Натомість вже котрий день митники констатують черги на польському кордоні через збільшення кількості охочих скористатися митними спрощеннями при оформленні транспортних засобів.
Все нічого, але.
На територію України завозяться авто класу «Люкс» і не економ класу в такій кількості, що закордонні партнери, котрі з перших днів війни готують нам гуманітарну допомогу, допомагають, попри власні втрати в економіці, задаються запитанням: «Що зараз відбувається в Україні?»
Світ уважно слідкує не лише за офіційними подіями в Україні, але й за реакціями і за поведінкою самих громадян. Поштовхом до тотальної світової допомоги стали люди – кожна окрема людська трагедія, кожен окремий прояв героїзму, стійкості і сміливості.
І так само - кожний окремий прояв неприйнятної поведінки в умовах військової ситуації, дивний, не зрозумілий цинізм і жадоба, невміння чи не бажання урегульовувати ситуації, що нагадують наживу на війні чи корупцію на будь якому рівні – це той маркер недовіри, якого остерігається світ у відношенні до України.
І ось простий приклад – суттєве ввезення дорогих авто на територію України дало привід думати, що в нас все стабілізувалося. По ту сторону кордону нам кажуть, що ми вважаємо, що у вас ситуація змінилася, тому при перетині кордону ви маєте мати повний пакет документів.
І немає у цьому правилі виключення чи то авто класу «Люкс» чи гуманітарний вантаж чи позашляховик, що направляється на передову і вкрай необхідний для безпосереднього захисту на лінії бойових зіткнень.
Законодавство України також не має розподілу на право безмитного ввозу авто різного типу.
І ось сьогодні ми постали перед дилемою:
Черги на кордоні стали перешкодою для руху через кордон необхідного гуманітарного вантажу.
Ввезення великої кількості дорогих автомобілів дає привід неправильно тлумачити ситуацію в Україні і, відповідно, робити жорсткішими вимоги до перетину кордону.
Держаний бюджет з початку дії Закону недоотримав 1 млрд 400 млн грн.
Українці ризикують зайти у «сіру зону» недовіри і скептицизму, що сьогодні є найбільшою загрозою репутації країни, праведності сторін у цій війні і подальшої підтримки.
Це питання, звісно, у першу чергу до влади як урегулювати дію Закону так, щоб він справді приносив користь країні, щоб преференції надавалися стосовно тих товарів, які потрібні сьогодні – продукти харчування, побутова хімія, засоби для життя. Щоб позбутися черг і надавати можливість гуманітарним вантажам перетинати кордон в лічені хвилини, а не години і години.
Але це питання, у значній мірі до нас, українців – пам’ятати про те, що кожен з нас є обличчям країни на яку орієнтується світ. За кожним із нас із зацікавленням дивляться сотні, тисячі очей зі всіх його куточків.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3472
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 155
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 103
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 97
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
11991
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 7155
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
6051
-
L'Oréal Україна запускає другий сезон програми L'Oréal Startup Hub: як подати заявку
Новини компаній 5627
-
Маніпулятори поруч: провина, сором, знецінення — чому ми роками терпимо токсичних людей
Життя 4161