Українська мова згуртує
Але ж як бути з українською мовою?
Уже майже тридцять років, у своїй більшості україномовні націонал-демократи намагаються довести, що в Україні мають усі говорити українською, в іншому випадку, якщо російська переможе, то Україна як держава може не відбутися, а просто зникне як роса на сонці.
Ми бачимо, що для того щоб бути патріотом не обов’язково бути україномовним, на Донбасі гинуть і російськомовні українські патріоти. Очевидно, що, щоб бути патріотом достатньо бути представником української політичної нації, що у більшості своїй визначає приналежність до держави – громадянство.
Але ж як бути з українською мовою? Давно не є секретом, що Росія веде гібридну війну і проти української мови нав’язуючи нам російську. Соціологи кажуть, що російської стало більше. У Києві, на вулицях не тільки молоді люди які народилися вже в Україні говорять, як правило, російською, але й і малі діти. Чому? Адже, начебто усім має бути зрозуміло, що в Україні повним ходом повинна функціонувати українська мова, усюди, не тільки на державній службі, але й на вулицях і в усьому українському просторі.
Очевидно, що причини популярності російської мови мають як зовнішній так і внутрішній характер, а також і психологічний та навіть філософський. До зовнішнього віднесемо російську агресію, агресію не тільки на фронті, але й на фронті мовному. Телеканали, як російські так і українські проросійські ведуть видиму і не видиму агітацію за російську російською, інтернет-сайти (нібито, тому російською, бо більше оглядачів і читачів), засоби масової інформації в цілому переважно російські, радіо поступово переходить знову на російську. Кремлем «кидаються» чималі гроші на російщення українців. Зрозуміло чому, якщо розмовляєш російською, значить рускій, представник «руского міра» та російською подається маніпулятивна інформація для задурманення українських душ. Легше сприймається російськомовними. Тобто, за задумом Москви – зможемо нав’язати російську, зможемо сказати, що України не існує, є Малоросія. До речі, поведінка російськомовних часто нагадує поведінку росіян, де на Заході не дуже то і відрізняють громадянина України від громадянина Росії.
До внутрішнього характеру віднесемо два основних фактори: історичний і принциповий (село-місто). Як сто так і двісті років тому, проти української мови велася запекла боротьба, і тому дворяни і так звана еліта царської Росії користувалася російською, ставали російськомовними і українська шляхта, в іншому разі, скоріш за все, вони б не були шляхтою. Сто років тому російські більшовики отримали перемогу над українськими соціалістами і окупували Україну. Вони теж вели війну проти української мови. Комуністична еліта була російськомовною. У радянські часи, на звичайному українському підприємстві, на простому засіданні-зборах обов’язково потрібно було доповідати російською, дуже рідко українською. Так виховувалася російськомовна українська еліта. Хто хотів бути її представником переходив з звичної української на російську.
Як і в радянські часи, так і на жаль, сьогодні, принципово стоїть питання місто-село. І тоді і зараз у селі говорили українською, навіть на Сході країни, а у містах і містечках російською. Якщо тобі вдалося потрапити з села до міста, і ти говорив і говориш українською, то одразу ставав людиною другого сорту. Або переходив на російську (бо, нібито, яка різниця?), або вимушений і тоді і зараз боротися з тим, що ти не верблюд.
Одвічне питання, - так що робити? До тепер щось намагалася робити держава, приймалися закони Верховною Радою України на захист української, але, на жаль, як інші закони прийняті ВРУ не дуже виконуються. Видно, потрібно робити так як кажуть психологи, починати з середини, визначити причину. Не мучити себе питаннями село-місто, а підвищувати свій інтелект знаннями і вчити добре українську. Давати бій всюди де тільки можна русифікаційним процесам, не піддаватися на провокації Москви. Україномовним ніколи не переходити на російську, російськомовним не комплексувати і не вважати, що стаєш другосортною людиною. Якщо російська рідна, бо так сталося, нічого страшного, знаючи російську, українську вивчити не важко. Пам’ятаймо, говоримо і захищаємо українську, - захищаємо Україну і себе особисто, бо бути громадянином України, значить бути українцем, а бути українцем, значить знати і користуватися українською. Усе просто, щоб вижити у цьому глобалізованому світі усім нам разом в Україні, потрібно бути згуртованими, міцною монолітною нацією, а згуртувати може усіх нас – Українська мова. Потрібно до неї ставитися належно з повагою, тому що вона дасть нам силу перемогти у боротьбі за своє існування. Скоріш за все, усе це відбудеться, не завдяки державі, її законам і декретам, і тим більше примусом влади, - а природним самозахистом.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 8942
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 7743
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 4394
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4177
-
Чому нова спроба Трампа досягти перемир'я провалиться, як і всі попередні
Думка 3864