Україна на межі зовнішнього та внутрішнього дефолту
В останній період Україна зіштовхнулась з значними як внутрішніми та і зовнішніми політичними, фінансовими та економічними викликами. Лише агресія з сторони Російської Федерації та інспірована нею війна на сході нашої держави завдали збитків на десятки міл
Востаннійперіод Україна зіштовхнулась з значними як внутрішніми та ізовнішніми політичними, фінансовими та економічними викликами. Лише агресія зсторони Російської Федерації та інспірована нею війна на сході нашої державизавдали збитків на десятки мільярдів доларів США. Слід мати на увазі, щоекономічні системи є надзвичайно інерційними і певне негативне явище може бутиподолане лише в середньостроковій перспективі, особливо коли це явище виникло врезультаті накопичених макроекономічних дисбалансів.
Прикладом може бути нищівний економічний курс спаркиЯнукович-Азаров. Міжнародні золотовалютні резерви України станом на листопад2011 року становили 38 млрд. дол. США, а вже через три роки станом на листопад2013 року, коли почалась Революція Гідності всього 18 млрд. дол. США. Якщо щевзяти до уваги маніпулювання грошовою масою, дотації на сотні мільярдів гривеньвугільної галузі та нафтогазового сектору то можемо уявити собі безпрецедентні масштабирозграбування. Згадаймо як на телевізійних шоу з’являвся тодішній прем’єр-міністерАзаров і з «чистою совістю» розповідав який «стабілізець» вже наступив,забуваючи чомусь завжди зазначити якою ціною це відгукнеться українськомународу.
Рік 2014 був надзвичайно важким. Падіння ВВП булозафіксовано на рівні 6,7 %, Дефіцит зведеного бюджету України перевищив 10 %від ВВП, золотовалютні резерви знизились до 9,8 млрд. дол. США, споживча інфляціясягнула 25 %, дефіцит зведеного платіжногобалансу 13 млрд. дол. США, гривня знецінилась майже в двічі. Такі невтішніпідсумки року що минув.
Не менш тривожно розгортаються події вже цього року. Гривняще більш прискорила своє падіння по відношенню до світових валют. Вагомимчинником були і залишаються військові дії у Луганській та Донецькій областях. Аце не багато не мало, а до 10 % виробництва, тим більше такого яке приносиловалюту в казну держави. Більш того Україна несе соціальну відповідальність повідношенню до населення окупованих територій. За ту ж таки валюту ми закуповуємо енергоносії -газ, паливо для електростанцій, безин та дизпаливо і вже навіть вугілля. Стійкінадходження доларів та євро під великим питанням. В результаті золотовалютнізапаси знизились до критично можливих рівнів – 6,4, млрд. дол. США. Сукупніборги, які ми маємо повернути в першому півріччі – приблизно 7 млрд. дол. США,крім того росіянам – 3 млрд. дол. США Усе це має стійкий тренд до негативнихпрогнозів щодо усього 2015 року.
Єдиним позитивним меседжем, що може частково врівноважитикурс гривні це проведені перемовини з Міжнародним валютним фондом стосовномеханізму розширеного кредитування. Попередні рішення вже прийняті і якщобудуть затверджені Виконавчою радою МВФ на початку березня, то ми можемо отриматипонад 4 млрд. дол. США вже у до кінця місяця. Не виключається надходження допомогитакож з інших джерел. Сукупно програмою передбачено до сорока млрд. дол. СШАпідтримки на протязі чотирьох років.
Та усе це може не мати будь якого значення якщо не будутьприпинені бойові дії на сході України, виконуватись узгоджені нещодавно мінськіугоди. Навіть нетривке перемир’я сьогодні в комплексі дій НБУ спрацювало на зміцненняукраїнської валюти. Але завтра цього може бути замало. Потрібні структурніреформи, а з реформами поки великі проблеми, як і з дотриманням угод у версіїМінськ-2. Тому є усі підстави вважати що гривня продовжить своє перманентнезнецінювання.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 221
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 65
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 11706
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10097
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6522
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4024
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3124