Лав сторі про народ та владу, яка "зробила" малий бізнес
Влада нова, а методи вижимання з бізнесу грошей - старі. Черга дійшла і до ФОПів - вводиться тотальна фіскалізація доходів платників єдинного податку. 20.09.2019 закони прийнято.
20.09.2019 прийнято Закону України № 1053-1 про внесення змін до Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та Закон України № 1073 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Якщо до цього жевріла ще хоча б якась надія, що голос бізнесу після гарячих дискусій в комітетах буде почуто, то після прийняття законів у таких редакціях, мимоволі починаєш поглядати в бік Польщі.
Якщо коротко по «поліпшенням», то стане легше жити в наступних моментах:
Для «товаришів Бендерів» відривається епоха нового способу заробітку під девізом «Здай підприємця за невидачу фіскального чеку», для цього всього-на всього необхідно придбати товар на суму більше 850 гривень та освоїти епістолярний жанр скарги до ДФС – і все, чекай допоки фіскали метнуться кабанчиком до підприємця з фактичною перевіркою та я-я-як перерахують кожну копійку в касі, як зроблять інвентаризацію товарних залишків, як перевірять правила їх обліку, як перевірять чи всі звіти в книгу КОРО вклеїв і чи ця сума операцій відповідає сумі операцій, вказаним у книзі доходів та витрат ФОПа. Коротше ФОПу штраф буде, і буде не маленький. І якщо той ФОП переживе позапланові кардіо-навантаження під час перевірки та матиме змогу оплатити той штраф, то товариша Бендера чекає грошова подяка від держави. Ну то таке, що після цього ФОП лопає, як бульбашка, і на ньому до кінця його днів висітимуть «невиконанні податкові зобов’язання», податкова застава майна ну і мінус заробіток для своєї сім’ї та пару робочих місць. Кажуть, що така практика – це дуже по-європейськи, але ж у нас корупція по-українськи нікуди ж не ділась. Це, щоб трошки затьмарити «бізнес-перспективи» на кляузах, натякаю, що «з половини» ФОПи будуть змушені домовлятися з інспекторами «на мінімальний штраф», так що з винагорода може й не вкипіти скаржнику.
Ну тут ще такий аспект, що якийсь відсоток принципових підприємців будуть оскаржувати як рішення фіскалів так і підстави перевірки в судах. Якщо суд підтвердить незаконність підстав для перевірки, то таке рішення може бути залізобетонним аргументом, щоб подати до скаржника позов, про завдання шкоди діловій репутації, відшкодування завданих збитків. І хоча, законопроекти не містять спеціальної відповідальності скаржників за неправдиві відомості у скаргах, цілком достатньо загальних норм права, щоб зробити веселе життя недобросовісному громадянину за кляузи. І так, судові витрати, витрати на адвоката суд може покласти на винну сторону. А я як адвокат урочисто обіцяю поділитися зразком такої позовної заяви.
Але, панове, не радійте, що Вас, звичайного громадянина новели закону не зачеплять – тепер і Ваші операції з готівкою під мікроскопом, оскільки реєстратори касових операцій чи новомодне програмне забезпечення з реєстрації розрахункових операцій будуть встановлюватись також на платіжних терміналах самобслуговування. Вангую, що вневдовзі ще й за кожну копійку на приватній карті доведеться звітувати та нести відповідальність за не сплату податку з доходів фізичних осіб, ну, наприклад, коли вам просто «на карточку», хтось за щось гроші «кидає» - і це далеко не зарплата. Так, на всяк випадок, термін позовної давності становить три роки – це той період, за який особисто вас можуть притягти до відповідальності за несплату податків. Але то вже інша лавсторі держави та свого народу. А зараз є пів року на звикання до думки, що нас «зробили ще раз» тільки на цей раз всіх.
- Історія повторюється. І вона має повторюватись правильно Віктор Плахута вчора о 17:05
- Без землі. Небо хамелеонів Олег Короташ вчора о 16:19
- 3 роки вторгнення. 11 років війни. 400 років нашої боротьби Володимир Горковенко вчора о 12:31
- Процедура переведення військовослужбовця в іншу частину після самовільного залишення Тетяна Шупик вчора о 12:16
- Несправедливі умови договорів: як захистити себе від пастки? Дмитро Зенкін вчора о 10:00
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак вчора о 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко вчора о 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 23.02.2025 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
-
Литва розпочала розбирати ЛЕП до Росії. Частину обладнання передадуть Україні – фото
Бізнес 2679
-
Що для України означає результат виборів у Німеччині
Думка 2292
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 2069
-
Третій за величиною НПЗ Росії зупинився після атаки українських дронів
Бізнес 1610
-
FT: У нового уряду Німеччини будуть проблеми зі збільшенням допомоги Україні
Фінанси 1568