Зроблено в Україні
Китайцям дається можливість поступово розширювати знання української культури.
У рамках підписаноїпрограми культурного співробітництва між Міністерством культури України таМіністерством культури Китайської Народної Республіки (2013-2017рр.) Українапродовжує вести активну політику багатосторонньої співпраці з Китаєм.Цього разу до України завітав виконавчий віце-президент Національної академії живопису та каліграфіїКитаю Алан Юу, який висловив свою зацікавлення в культурі та історіїукраїнської держави.
Всі ми знаємо, що на українську культуру, яка єдосить своєрідною, впливали різні фактори, в тому числі особливості історичногошляху й взаємодія з іншими культурами народів світу. Багато талановитих людей,які народилися і виросли в Україні, згодом намагалися у своїй творчості відобразитивсю красу й неповторність своєї Батьківщини. Одним з найвідоміших інайгеніальніших був Тарас Григорович Шевченко, майстер пера і пензля, який самей зацікавив Алана Юу. Китайський науковець разом з однодумцями має намірвипустити у КНР "Кобзар"китайською мовою, де будуть зібрані популярні твори та картини Тараса Шевченка.Це дасть змогу студентам Національної академії живопису та каліграфії Китаюкраще пізнати не лише техніку малювання, а й сам зміст картин, ментальністьукраїнців, їх думки та почуття.
У 2012 році нами був започаткований проект створеннямузею «Культури та побуту України в Китаї», який, до початку його відкриття(осені 2015 року), має увібрати в себе найкращі здобутки українського мистецтвата народної творчості. Китай - це країна, яка вміє і хоче знати мову іншихнародів, вивчати їх культуру та історію. Для того, щоб розуміти сформованістоліттями українські цінності, треба пізнавати етапи їх формування, крокимодернізації та вдосконалення. Відвідавши музей, громадяни Китайської НародноїРеспубліки зможуть відкрити для себе цілісність всієї української історії з періоду найдавнішої трипільськоїкультури, Київської Русі, козацької доби, часи боротьби за незалежність тасьогодення. До їхньої уваги будуть представлені дерев’яні архітектурніекспонати з елементами побуту, які були зібрані зі всієї України.
Шевченко у своїх віршахзакодував пророцтво України і лише українець може достеменно зрозуміти весьсенс сказаного. Китайцям дається можливість поступово розширювати свої знаннящодо української культури. Ознайомлюватися з мистецтвом України допомагатимутькваліфіковані спеціалісти, які знаходитимуться у музеї чи на організованихмайстер-класах.
Українському народу неодин раз доводилося бувати на роздоріжжі інтересів, через які виникаликонфліктувати з різними народами і племенами. В результаті цього доводилосьвесь час захищати свою землю і незалежність від ворогів, що не припинилося і дотепер. Китайцям важко осягнути всю глибину життєвого досвіду українськогонароду. Тому, в рамках ще одного проекту "Друга Світова війна - уроки минулого і перестороги длямайбутнього" , де головним завданням проекту, користуючись глобальною нагодою70-річчя перемоги у Другій Світовій війні і значення в ній міжнаціональної єдностідержав антигітлерівської коаліції, привернути увагу усього світу, а особливуКитайської народної республіки, доглибинної між цивілізаційної природи конфлікту, що нині локалізувався наДонбасі у агресивній формі постімперського рецидиву. Китай - країна, яка, наразі, є досить потужною, має змогу усвідомити сучасну роль України і їїнеобхідність для теперішнього і майбутнього світу через призму історії такультури.
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 10205
-
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
9137
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
4150
-
ЄС уперше ввів санкції проти Росії за застосування хімічної зброї в Україні
Бізнес 3745
-
Власник вареничних "Балувана Галя" знову судитиметься із мережею "Галя Балувана"
Бізнес 3620