Вони домовляються, вона торгується
Відтепер можливість винайдення компромісного вирішення питання Тимошенко заради підписання угоди про асоціацію значно звузилася
Учорашній візит опозиціонерів в харківську лікарню до ЮліїТимошенко приніс ряд несподіваних відкриттів. Чи не головним меседжем стало те,що Юлія Тимошенко вже, виявляється, вже не бажає виїжджати на лікування доНімеччини, а вимагає чи то амністії, чи то помилування, чи то декриміналізаціїстатей КК, за якими засуджена. Всі ці вимоги єкс-прем*єра озвучив АрсенійЯценюк, який також заявив: «Будь-які інші спроби щодо того, щоб у наручникахвивезти Юлію Тимошенко на тижневе лікування в Німеччину і не звільнити її, яктого вимагає ЄС, є неприпустимими». Він також додав, що виїзд пані Тимошенко налікування без нівелювання чинного вироку є тимчасовим рішенням та означає лише «перервуу репресіях».
Примітно, що ще кілька днів тому - на початку жовтня – у своємувідкритому листі голова «Батьківщини» висловлювала бажання виїхати на лікуванняв клініку «Шаріте» задля розрядки ситуації напередодні самиту Східногопартнерства у Вільнюсі. «Для врегулювання питання з політичними в'язнями вУкраїні працює спеціальна місія Європарламенту на чолі з Петом Коксом таОлександром Квасьнєвським, які в постійному режимі ведуть переговори з ВікторомЯнуковичем щодо мого звільнення. Я їм безмежно за це вдячна, як і всім світовимлідерам, які їх делегували, вручили їм відповідний мандат та підтримують їхнюроботу. Пет Кокс та Олександр Квасьнєвський передали мені пропозицію стосовновиїзду в Німеччину на лікування, - написала вона. - Я публічно приймаю цюпропозицію. І не тому, що я не довіряю українським лікарям...Я не довіряю нелікарям, а режиму, який готовий і здатний зробити все заради того, щоб менепозбутися. Я боролася, борюся й боротимуся за свою повну правову реабілітацію, зняттяз мене всіх абсурдних, від "а" до "я" сфальшованихзвинувачень, за повернення до повноцінного політичного життя. Ясно, що виїзд налікування не вирішує цієї проблеми повною мірою. Але я вірю в те, що такий крокрозрядить ситуацію напередодні саміту Східного партнерства. Тому зарадиуспішного Вільнюсу і успішної України, заради історичної та доленосної Угоди зЄС я готова прийняти таку пропозицію».
Після появи цього листа навіть представники фракції Партії регіонів (!) запропонували прийняти в парламенті спеціальний закон, який би зробивможливим її виїзд до Німеччини, чого за ними раніше ніколи не спостерігалося.
То що ж сталося? Звідки і, головне, чому саме напередоднізапланованого на вчора звіту місії Кокса-Квасьнєвського з*явилися ці новівимоги і фактична відмова від вже ніби погодженого усіма сторонами компромісу? Зрозуміло,що після цього звіт делегації Європарламенту був відкладений, а місіяпродовжена на місяць. Тепер усім зацікавленим сторонам – представникам Європи,української влади та інших інституцій – доведеться шукати нове вирішення «питанняТимошенко». Яка, схоже, усвідомила свою роль головного фактору для успішногоВільнюсу і намагається виторгувати собі найбільше.
Ще один висновок, до якого прийшли більшість провіднихукраїнських експертів з євроінтеграції – відтепер можливість винайденнякомпромісного вирішення питання Тимошенко заради підписання угоди про асоціаціюзначно звузилася. І не в останню чергу – через найвідомішого в*язня харківськоїлікарні.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 646
- Готують підвищення тарифів для населення 373
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 322
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 319
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 227
-
Конкуренція за міни. Чи зможуть українські інженери перемогти хорватів та німців
Бізнес 9070
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 8669
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
7232
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6626
-
Німеччина витратить 25 млрд євро на танки через російську загрозу
Бізнес 4583