Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.06.2011 14:54
Закон має захищати журналістів!
У діючих законах про захист інформації, про соціальний захист журналістів йдеться про те, що журналісти можуть не розкривати джерела своєї інформації. Однак міліціянти, слідчі, прокурори завжди керуються Кримінально-процесуальним кодексом, який є для них г
Три місяці тому мене, Андрія Парубія та Лесю Оробець запросили на круглий стіл, присвячений стосункам між міліцією і журналістами. Я почув про неприпустимі речі. Особливо мене вразив випадок із однією журналісткою, коли у неї по надуманим причинам вилучили усе журналістське обладнання, всі її файли, архів і, практично, залишили її без професійних засобів роботи. Людину позбавили права на професію.
У діючих законах про захист інформації, про соціальний захист журналістів йдеться про те, що журналісти можуть не розкривати джерела своєї інформації. Однак міліціянти, слідчі, прокурори завжди керуються Кримінально-процесуальним кодексом, який є для них головним Законом. І у цьому кодексі нічого не сказано про захист журналістів, захист їх джерел інформації, неприпустимість вилучення професійного обладнання журналістів.
Під час круглого столу у журналістів виникла ідея: потрібно міняти законодавство. Маємо додати професію журналіста до переліку професій, представників яких не можна допитувати як свідків з приводу того, що їм довірено або стало відомо при здійсненні професійної діяльності (таких, як лікарі, юристи, священнослужителі тощо). Також слід гарантувати захист конфіденційної інформації в офісах ЗМІ та помешканнях журналістів: хай дозвіл на обшуки таких приміщень дає не звичайний суддя, на якого легко "натиснути", а голова апеляційного суду!
Я переконаний: без гарантій збереження таємниці джерел інформації не може бути свободи слова, гострої та актуальної журналістики. Хто вкаже ЗМІ, як дізнатись правду про зловживання посадовців, коли існуватиме страх, що журналіста викличуть й годинами допитуватимуть в міліції чи прокуратурі й «залізними кліщатами» витягнуть з нього ім’я джерела? Якщо персона доброчесного «інсайдера» перестане бути секретом, кримінальні авторитети чи нечисті на руку начальники почнуть мститися йому за спілкування з пресою.
Разом із Андрієм Шевченком (колишнім журналістом, а зараз депутатом), Володимиром Ар'євим, Олесем Донієм, Андрієм Парубієм, Олесею Оробець та іншими народними депутатами, загалом 11 людей, ми внесли до парламенту такий законопроект про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації (№ 8256 від 17.03.2011).
Шановні журналісти, прошу вас підтримати нашу ініціативу з утвердження свободи слова в Україні, висвітлювати проходження законопроекта на всіх стадіях. Щоб він не загубився, не був забутий або проігнорований. І щоб під час голосування за цей закон ті, хто зазвичай голосує по відмашці, хоч раз проголосували так, як велить совість.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
Топ за тиждень
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 512
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 175
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
Популярне
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 31187
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 18860
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 17675
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 11093
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8545
Контакти
E-mail: [email protected]