Моніторинг фінансового законодавства (3–17 травня)
До вашої уваги пропонується щотижневий моніторинг важливих новацій законодавства у сфері фінансів та фінансового права. Не пропустіть нагоду бути у курсі останніх змін!
Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг закладами вищої освіти»
На розгляд Верховної Ради України 7 травня 2019 року внесено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг закладами вищої освіти» (№ 10273). Мета: створення додаткових умов для розвитку системи освіти України, зокрема для залучення позабюджетних інвестицій в удосконалення та розвиток інфраструктури вищих навчальних закладів недержавної форми власності.
Законопроектом № 10273 пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими передбачити звільнення вищих навчальних закладів недержавної форми власності від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та звільнення вищих навчальних закладів незалежно від форм власності і джерел фінансування від плати за землю.
Постанова Правління НБУ № 64 від 26 квітня 2019 року «Про затвердження Змін до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків»
Постановою Правління НБУ № 64 від 26 квітня 2019 року змінено вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності.
Мета: мінімізувати ризики неповернення коштів.
Зокрема, основними положеннями постанови № 64 передбачено наступне:
- Змінюються деякі коригуючі коефіцієнти, які НБУ застосовує до заставлених майнових прав за кредитним договором з юридичною або фізичною особою-боржником для розрахунку достатності їхнього обсягу;
- До майнових прав за кредитним договором на суму понад 30 млн грн, у якому немає заборони на зарахування боржником зустрічних однорідних вимог, буде застосовуватися менший коригуючий коефіцієнт. Застава у вигляді майнових прав за договором, у якому є така заборона, буде вважатися пріоритетною;
- Банк, який надав у заставу НБУ майнові права за кредитними договорами, не зможе здійснювати зарахування зустрічних вимог за кредитами боржників без дозволу НБУ як заставодержателя.
Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку»
На розгляд Верховної Ради України 14 травня 2019 року внесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку» (№ 10287).
Мета: удосконалення процедури реалізації активів неплатоспроможних банків, у тому числі запобігання зловживанням процесуальними правами, а також посилення захисту прав вкладників шляхом запобігання безпідставному заниженню вартості активів неплатоспроможних банків, за рахунок реалізації яких здійснюється відшкодування коштів вкладникам цих банків.
Основними положеннями законопроекту № 10287 пропонується наступне:
- встановити недопустимість забезпечення цивільного позову шляхом зупинення тимчасової адміністрації або ліквідації банку, заборони або встановлення обов'язку вчиняти певні дії Фонду, уповноваженій особі Фонду, при здійсненні тимчасової адміністрації чи ліквідації банку, а також іншим особам під час продажу Фондом майна банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, та майна банку, що ліквідується у спеціальному порядку;
- запровадити недопустимість забезпечення цивільного позову шляхом заборони вчиняти певні дії Фонду та/або банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальному порядку;
- вдосконалити норму про недопустимість забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення рішень Фонду щодо призначення уповноваженої особи Фонду та щодо здійснення тимчасової адміністрації або ліквідації банку, встановлення заборони або обов’язку вчиняти певні дії Фонду або уповноваженій особі Фонду при здійсненні тимчасової адміністрації або ліквідації банку, а також іншим особам під час реалізації Фондом майна банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальному порядку;
- встановити недопустимість забезпечення позову у господарському процесі шляхом накладення арешту на майно Фонду або банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальному порядку, що належить або підлягає передачі або сплаті Фонду або банку, віднесеному до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальному порядку, і знаходяться у нього чи інших осіб;
- зробити недопустимим забезпечення позову у господарському процесі шляхом заборони Фонду або банку, віднесеному до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальному порядку, його посадовим особам вчиняти певні дії або заборони вчиняти певні дії іншим особам під час реалізації Фондом майна банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальному порядку;
- у кримінально-процесуальному законі зменшити можливості для зловживання окремими видами заходів забезпечення кримінального провадження, а саме: не допускати арешту майна/коштів банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальний спосіб, майна/коштів Фонду, а також, заборони вчинення дій іншим особам під час реалізації Фондом майна банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, та банку, що ліквідується у спеціальному порядку;
- зобов’язати виконавця під час виконавчого провадження, за яким стягувачем виступає банк, віднесений до категорії неплатоспроможних, та банк, що ліквідується у спеціальному порядку, для проведення оцінки майна залучити суб’єкта оціночної діяльності, який визначений Фондом в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Фонду.
Постанова Правління НБУ № 67 від 14 травня 2019 року «Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів»
Постановою Правління НБУ № 67 від 14 травня 2019 року змінено умови валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг та прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів. Відтепер граничні строки розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні – 365 днів) не будуть розповсюджуватися на:
- імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення;
- імпорт послуг чи лікарських засобів за угодами Міністерства охорони здоров’я України із спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями;
- імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техніки та агрегатів;
- експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції;
- експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових послуг та робіт) та прав інтелектуальної власності.
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський вчора о 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін вчора о 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 8237
-
Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу людину у світі. Жінка ділиться своїм секретом довголіття
Життя 6677
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
4794
-
Україна може оголосити дефолт за ВВП-варантами Яресько. Чому це сталось і які ризики
Фінанси 4581
-
Усик завершує професійну кар'єру, але перед цим проведе ще два поєдинки: деталі
Життя 3894