Отстранение от работы без прививки. Стратегия защиты и первоочередные действия
Дискуссия в плоскости лингвистики, пунктуации и права.
Коллеги, разрешите инициировать дискуссию в плоскости теоретического права. Завтра часть сограждан не будут допущены к работе и работодатели будут ссылаться на постановления и разъяснения. Таковые ссылаются на ст.12 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1645-14#Text, однако там законодатель установил, что "у разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт". Т.е. буквально отстранение по основаниям отказа от прививок должно осуществляться со ссылкой на порядок, который установлен актом уровня "закон", а не иными. Указанный тезис проистекает из лингвистического и пунктуационного анализа соответствующего нормативного положения на основании и с учетом п.13 параграфа 158 действующего українського правопису. Т.е. формально процесс отстранения должен быть урегулирован специальным законом для этого случая. Ссылки же недавних разъяснений ведут в т.ч. на КЗоТ, где ст. 46 установлено, что это возможно, в т.ч. в случае "відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством", т.е. статья не содержит материалов именно о случае прививок, а ст. 12 Закона "Про захист населення від інфекційних хвороб" ссылаться сама на себя очевидно не может. В связи с чем для соблюдения ст. 19 Конституции Украины необходим именно порядок отстранения по основаниям ст. 12 Закона "Про захист населення від інфекційних хвороб", который должен быть утвержден нормативно-правовым актом уровня "закон". Такового не видно. В связи с чем завтра утром недопущенным имеет смысл требовать письменный недопуск, фиксировать таковой в профсоюзном комитете и приходить на роботу на следующий день с повтором процедуры. Ну и потом за правовой помощью в адвокатуру.
Вопрос обсуждается именно в плоскости теоретического права, а не прививочной кампании. Конкретно я прививку ставил и соответствующие документальные подтверждения имею, но присяга адвоката, по которой я обязался "у своїй професійній діяльності суворо додержувати законодавства України, міжнародних актів про права і свободи людини, правил адвокатської етики, з високою громадянською відповідальністю виконувати покладені на мене обов'язки, бути завжди справедливим і принциповим, чесним і уважним до людей, суворо зберігати адвокатську таємницю, всюди і завжди берегти чистоту звання адвоката, бути вірним Присязі" и правила адвокатской этики обязывают меня инициировать профессиональное обсуждение ситуации для формирования соответствующей правовой позиции в адвокатской среде. Таким образом, с чисто процессуальной точки зрения, как мне кажется, для неукоснительного соблюдения Конституции необходимо либо принимать отдельный закон о порядке отстранения от работы по прививочным основаниям, либо конкретизировать существующие целевым образом. Приглашаю к обсуждению.
UPD. Добавилась точка зрения о том, что по ст.12 в календаре прививок таковые не значатся и противопоказания почитать пока негде утвержденные. Т.е. правовое регулирование необходимо совершенствовать.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 642
- Готують підвищення тарифів для населення 345
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 316
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 316
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 201
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12782
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
12214
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 7649
-
Конкуренція за міни. Чи зможуть українські інженери перемогти хорватів та німців
Бізнес 7356
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6599