У Януковича панічно бояться нових виборів депутатів Київради
Вже очевидно, що вибори в столиці відбудуться. Питання: які? Сьогодні прочитав у ЗМІ, що ПР готова проголосувати за вибори мера Києва 2-го червня. Але у повідомленні не згадуються вибори депутатів Київради. Вирішив викласти свою власну точку зору щодо цьо
Вже очевидно, що вибори в столиці відбудуться. Питання: які?
Сьогодні прочитав у ЗМІ, що ПР готова проголосувати за вибори мера Києва2-го червня. Але у повідомленні не згадуються вибори депутатів Київради.
Вирішив викласти свою власну точку зорущодоцього. Гадаю, що ситуація полягає в наступному.
У ПР прекрасно розуміють, що у разі консолідованоговиступуопозиціїв столиці з єдинимкандидатом у мери і єдиними кандидатами на мажоритарних округах, вони «пролітають як фанера над Парижем». Отже,Янукович панічно боїться втратити контроль над столицею.
Втім, розуміють вони і те, що вибори проводити потрібно. Цього вимагають кияни,цього вимагає Конституція. Діватися їм нікуди.
І саме тому, вони, скоріше за все, будуть готові підтримати вибори мера 2-гочервня, але без виборів депутатів Київради. Поясню.
Справа в тому, що без підтримки депутатського корпусу Київрадипосада міського голови нині дорівнює нулю. Власне, він залишатиметьсяпросто номінальною особою, без будь-яких важелів впливу на ситуацію. Оскількилевова частка повноважень знаходиться у голови КМДА, у Попова. При цьому, всіключові рішення приймається більшістю Київради. Зокрема: бюджет, затвердженняпрограми соціально-економічного розвитку, земельні питання, передача об’єктівкомунальної власності, створення і ліквідація комунальних підприємств, а такожнизка інших важливих питань, що стосуються активів київської громади і т.д.
Звичайно, сьогодні Янукович і Ко мають тверду, продажну більшість у Київраді.Але після нових виборів депутатів така більшість їм вже ніколи «не світить».Адже, безперечно те, що сьогодні опозиція впевнено перемагає владу в Києві, цефакт. А що це означатиме для них?
Головне - це означатиме, що при наявності 80-ти і більше опозиційних депутатських мандатів,тобто 2/3 голосів, Попов і будь-хто інший, кого призначатиме Янукович на посадуголови КМДА, буде відправлений у відставку. І згідно з «Законом про місцевесамоврядування» Янукович буде змушений підписати таке рішення. Тобто,опозиційна більшість в Київраді зможе просто не допускати представників режимудо керування містом. За таких обставин, обраний мер столиці від об’єднаних силопозиції, спільно з демократичною більшістю зможуть повністю контролюватиситуацію в Києві. Звичайно, такий сценарій Банкову не влаштовує. Це стане дляних початком краху в усій Україні. Адже, процеси в столиці завжди булизнаковими для всієї країни.
Отже, на мій погляд, на наступному тижні, ПР буде готова підтримати вибори мера2-го червня, але без виборів депутатів Київради. Їм вкрай необхідно зберегтиконтроль в місті. Ну а за виборів тільки мера вонитакий контроль зберігають.
Не дивлячись на те, що повноваження нинішніх столичних депутатів закінчуються28-го травня, представники режиму, можуть залишити нинішню Київраду без змін.Під будь-яким надуманим приводом, незважаючи на те, що при цьому вони вкотре грубопорушуватимуть Конституцію України. Але ж їм не звикати, для них ценорма.
Що ж стосується виборів у столиці в цілому (якщо вони все-таки, дай Боже,відбудуться), то їх проведення залишає низку питань.
Поки незрозумілий формат. За якою системою вони будуть проводитись:пропорційною, змішаною чи мажоритарною? Якими вони будуть- черговими або позачерговими? Ну і звичайно, необхідні зміни узаконодавстві: повернення обраному міському голові повноти влади (поєднанняпосад мера та голови КМДА), а також проведення голосування у два тури.Безумовно, що зараз регіонали на це не підуть ні за яких обставин.
Зрештою, всі ці ініціативи потребують підтвердження законодавчими актами, проголосованими упарламенті. А часу обмаль.
Отже, наступний тиждень буде вирішальним у питанні проведення київськихвиборів. Чекати залишилось недовго.
На завершення скажу, що дуже сподіваюся на повну узгодженість дій опозиційнихсил в столиці. І попри усілякі розмови, чутки і теревені у ЗМІ, питання висуненняєдиного опозиційного кандидата на посаду мера, а також єдиних кандидатів умажоритарних округах буде вирішене, а спільні домовленості - досягнуті. Все цебуде тільки на користь київської громади.
За таких обставин, наступний мер столиці–опозиціонер!В разі жпроведення виборів до Київради, опозиція матиме щонайменше 90-100депутатських мандатів. Це буде остаточна перемога опозиційних сил в Києві івагомий, реальний крок до подальшого усунення Януковича і йогокримінально-олігархічного режиму в Україні.
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський вчора о 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова вчора о 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова вчора о 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 10.07.2025 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- Пенсійна рулетка 168
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 149
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 105
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? 52
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду 51
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 16409
-
Борги українців продають на аукціонах. Що це значить для боржників?
Фінанси 7862
-
Перший випадок зворотної релокації: у Чернігові запустили фабрику, привезену з Польщі
Бізнес 5393
-
Банк ЄС анонсував 600 млн євро для України: найбільша сума – на відновлення ГЕС
Фінанси 4937
-
"По-справжньому довіряти одне одному": сім фраз, які використовують пари з міцною довірою
Життя 4840