Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.03.2013 22:52

У Януковича панічно бояться нових виборів депутатів Київради

Ексрадник міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова

Вже очевидно, що вибори в столиці відбудуться. Питання: які? Сьогодні прочитав у ЗМІ, що ПР готова проголосувати за вибори мера Києва 2-го червня. Але у повідомленні не згадуються вибори депутатів Київради. Вирішив викласти свою власну точку зору щодо цьо

Вже очевидно, що вибори в столиці відбудуться. Питання: які?

Сьогодні прочитав у ЗМІ, що ПР готова проголосувати за вибори мера Києва 2-го червня. Але у повідомленні не згадуються вибори депутатів Київради.

Вирішив викласти свою власну точку зору
щодо цього . Гадаю, що ситуація полягає в наступному. 

У ПР прекрасно розуміють, що у разі консолідовано
го виступ у опозиці ї в столиці з єдиним кандидатом у мери і єдиними кандидатами на мажоритарних округах,  вони «пролітають як фанера над Парижем». Отже, Янукович панічно боїться втратити контроль над столицею.

Втім, розуміють вони і те, що вибори проводити потрібно. Цього вимагають кияни, цього вимагає Конституція. Діватися їм нікуди.

І саме тому, вони, скоріше за все, будуть готові підтримати вибори мера 2-го червня, але без виборів депутатів Київради. Поясню.

Справа
в тому, що без підтримки депутатського корпусу Київради посада міського голови нині дорівнює нулю. Власне , він залишатиметься просто номінальною особою, без будь-яких важелів впливу на ситуацію. Оскільки левова частка повноважень знаходиться у голови КМДА, у Попова. При цьому, всі ключові рішення прийма є ться більшістю Київради. Зокрема : бюджет, затвердження програми соціально-економічного розвитку, земельні питання, передача об’єктів комунальної власності, створення і ліквідація комунальних підприємств, а також низка інших важливих питань, що стосуються активів київської громади і т.д.

Звичайно, сьогодні Янукович і Ко мають тверду, продажну більшість у Київраді. Але після нових виборів депутатів така більшість їм вже ніколи «не світить». Адже, безперечно те, що сьогодні опозиція впевнено перемагає владу в Києві, це факт. А що це означатиме для них?

Головне - це означатиме, що при наявності 80-ти і більше опозиційних
д епутатських мандатів, тобто 2/3 голосів, Попов і будь-хто інший, кого призначатиме Янукович на посаду голови КМДА, буде відправлений у відставку. І згідно з «Законом про місцеве самоврядування» Янукович буде змушений підписати таке рішення. Тобто, опозиційна більшість в Київраді зможе просто не допускати представників режиму до керування містом. За таких обставин, обраний мер столиці від об’єднаних сил опозиції, спільно з демократичною більшістю зможуть повністю контролювати ситуацію в Києві. Звичайно, такий сценарій Банкову не влаштовує. Це стане для них початком краху в усій Україні. Адже, процеси в столиці завжди були знаковими для всієї країни.

Отже, на мій погляд, на наступному тижні, ПР буде готова підтримати вибори мера 2-го червня, але без виборів депутатів Київради. Їм вкрай необхідно зберегти контроль в місті. Ну а
за вибор ів тільки мера вони такий контроль зберігають.

Не дивлячись на те, що повноваження нинішніх столичних депутатів закінчуються 28-го травня, представники режиму, можуть залишити нинішню Київраду без змін. Під будь-яким надуманим приводом, незважаючи на те, що при цьому вони вкотре грубо порушувати
муть Конституцію України. Але ж їм не звикати, для них це норма. 

Що ж стосується виборів у столиці в цілому (якщо вони все-таки, дай Боже, відбудуться), то їх проведення залишає низку питань.

Поки незрозумілий формат. За якою системою вони будуть проводитись
: проп орційною, змішаною чи мажоритарною? Якими вони будуть - черговими або позачерговими? Ну і звичайно, необхідні зміни у законодавстві: повернення обраному міському голові повноти влади (поєднання посад мера та голови КМДА), а також проведення голосування у два тури. Безумовно, що зараз регіонали на це не підуть ні за яких обставин.

Зрештою, всі ці ініціативи потребують підтвердження законодавчими актами
, проголосованими у парламенті. А часу обмаль. 

Отже, наступний тиждень буде вирішальним у питанні проведення київських виборів. Чекати залишилось недовго.

На завершення скажу, що дуже сподіваюся на повну узгодженість дій опозиційних сил в столиці. І попри усілякі розмови, чутки і теревені у ЗМІ, питання висунення єдиного опозиційного кандидата на посаду мера, а також єдиних кандидатів у мажоритарних округах буде вирішене, а спільні домовленості
- досягнуті. Все це буде тільки на користь київської громади. 

За таких обставин, наступний мер столиці
опозиціонер ! В разі ж проведення виборів до Київради, опозиція матиме щонайменше 90-100 депутатських мандатів. Це буде остаточна перемога опозиційних сил в Києві і вагомий , реальний крок до подальшого усунення Януковича і його кримінально-олігархічного режиму в Україні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]