Європарламент, європейський сервіс, або чому в Україні трава зеленіша
До Європарламенту в нашій країні ставляться з цікавістю та деяким побоюванням. Як до всього нового та невідомого.
До Європарламенту в нашій країні ставляться з цікавістю та деяким побоюванням. Як до всього нового та невідомого. Не всі представники нашої еліти, не говорячи про пересічних громадян, розуміють його роль та функції, а головне яке відношення він має до України.
Тим більше вважаю доцільним поділитись досвідом візиту на GR форум у Брюсселі у складі української делегації політиків, бізнесу, громадськості та медіа для представників недержавного сектору, які мають плани на Європу.
Участь у подібних комунікаційних платформах міжнародного рівня, дуже бажана для обміну досвідом та побудови партнерських відносин. Кожен з членів делегації об'єднаних Українською асоціацією професіоналів у сфері GR та лобістів їхав зі своєю місією, і напевно знайшов те, що шукав. Політики почули європейське ставлення до передвиборчих президентських програм та змогли «прозондувати» потенційну підтримку заходу, телеканали отримали підписи європарламентаріїв за свободу слова в Україні (ситуація з NewsOne та 112), бізнес відкрив нові ринки.
Як представника громадського сектору, мене цікавили перспективи реалізації спільних правозахисних проектів та пошук потенційних партнерів. Торкались і гендерних питань, жіночого лідерства, оскільки це ТОП запит у всьому світі і ДЄП охоче готові співпрацювати у даному напрямку.
В ЄП готові підтримувати соціальні законодавчі зміни, а заручившись міжнародною підтримкою в Україні їх буде легше проголосувати. Так само ЄП зацікавлені в підтримці Україною актів, які мають європейське значення, наприклад багатостраждальної Стамбульскої конвенції. Це доступні механізми цивільного лобіювання, які треба використовувати.
Отже, співпраця громадськості з Європарламентом у форматі win win не просто можлива а необхідна. Інтерес до NGO є, але зважаючи на неготовність запропонувати комплексні рішення для українських реалій, потрібно презентувати їх самім.
І ще. ДЄП набагато більше уваги приділяють внутрішньому змісту та коефіцієнту корисної дії від своєї діяльності, ніж зовнішній атрибутиці. Дана позитивна тенденція, впевнена, скоро знайде своє відображення і в Україні.
Декілька слів про європейський сервіс. Як людина, що досить часто подорожує, не маю щодо нього ілюзій. На відміну від України, де до кожного клієнта ставляться індивідуально, в Парижі офіціантка зверталась до мене на «ти», а біля Ватикану досить складно знайти смачну італійську їжу, хоча це зазвичай проблема всіх туристичних місць.
Не вразили і у небі. За шість перельотів мала змогу порівняти наші та європейські авікомпанії. В Шарль-де-Голль - моїй першій зупинці, повернули нову валізу, з геть відрваною ручкою. Дещо зіпсований настрій нічого, якби не тиждень відряджень попереду. На прохання замінити багаж (так зазвичай роблять) відповили, що представництва LOT в CDG не має, і змогли запропонувати лише заяву про компенсацію. Яку LOT люб’язно пообіцяв розглянути протягом 4 тижнів.
В результаті, для компанії, яка не отримує державної підтримки, МАУ вдалось досягти певного рівня. Так, є проблеми із затримкою рейсів, але робота і зростання в умовах збройного конфлікту, економічної та політичної нестабільності, викликає повагу. Після приватизації, без підтримки держави, вони змогли стати достатньо потужнім мережевим перевізником по українським міркам. А як пересічного пасажира, мене все ж таки підкупає наш привітній сервіс, радше ніж європейський «брют».
Підсумовуючи викладене, 50 на 50 враження від ЄС цього разу. Нам безперечно є що перейняти. Але точно знаю, що з будь якого відрядження, імпортуючи найкращі практики, я буду повертатись саме в цю країну.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411