"Три кити" української перемоги: держава, ОГС та бізнес
Всеохопна мобілізація зусиль задля спільної мети та тріалог між “трьома китами” стали ще більш помітними із початком російської навали.
Стародавнє уявлення про те, що світ тримається на трьох китах, пішло в забуття, проте все ще залишається актуальним для демократичних країн, які стоять на трьох стовпах: держава, організації громадянського суспільства (ОГС), та бізнес.
Відповідно до базової політичної теорії, ОГС та бізнес беруться за проблеми, на які у державни не вистачає ресурсів та/або експертності. Важливо розуміти: така система – не є маркером незадовільної роботи держави. Радше, вона є стандартною для демократії, де громадяни мають доступ до державних процесів і беруть у них активну участь. Україна не є винятком - ОГС та бізнес активно співпрацюють з державними органами від самого дня проголошення незалежності. Всеохопна мобілізація зусиль задля спільної мети та тріалог між “трьома китами” стали ще більш помітними із початком російської навали.
Гарним прикладом тристоронньої співпраці держави, ОГС та бізнесу став збір коштів на допомогу Збройним Силам України Фундації “Повернись Живим” - найбільшої організації, яка з 2014 року підтримує українських захисників та захисниць. Щоденно великий, малий та середній бізнес і громадяни жертвують кошти на нашу перемогу. “Повернись Живим”, у свою чергу, експертно збирає та оцінює запити від бойових одиниць та допомагає у постачанні технологічних рішень, амуніції та тренінгів, які стають у нагоді ЗСУ та Міністерству оборони України у їх надвичайно важливій місії.
Водночас, допомога армії не є єдиним фронтом, на якому працює армія трьох секторів. Батальйон рестораторів нині активно долучилася до годувальної місії, та готує для бійців Територіальної Оборони, Національної Гвардії, лікарів, працівників екстрених служб та літніх людей. До них також приєдналася низка супермаркетів. Українські забудовники допомогають у виготовленні протитанкових їжаків та обладнанні блокпостів. Логістичні служби та служби доставки доставляють гуманітарні вантажі, героїчно роздобуті волонтерами. Виробники кормів для тварин безоплатно годують військових чотирилапих та тих, хто опинився у зоні бойових дій, а ветеринари рятують постраждалим життя. Аптеки та оптики безоплатно постачають необхідне до волонтерських штабів, профільних організацій та безпосередньо на фронт. Готелі готові надати прихисток внутрішньо-переміщеним особам. І це все - лише мала частка спільної праці, яка наближає нас до перемоги.
Відповідно до дослідження Європейської бізнес асоціації, переважна більшість українських підприємств надають різноманітну військову або оборонну підтримку. А саме 41% допомагають матеріально, 35% підтримують працівників, які захищають країну, 31% постачають свою продукцію, 29% надають різноманітні послуги, 16% – ліки, 9% – засоби захисту/оборони.
!["Три кити" української перемоги: держава, ОГС та бізнес](https://www.liga.net/images/general/2022/04/12/20220412211428-5101.png)
Наразі для координації зусиль трьох секторів існує безліч платформ, де волонтери можуть повідомляти про свої запити, а бізнес - пропонувати свою допомогу, серед них:
• Платформа “СпівДія” - збирає всі наявні потреби та ресурси, які допомагають мирним та добровольцям, та відправляє у найгарячіші точки у найшвидші строки тим, хто потребує.
• Робота в тилу - сайт, на якому можна розмістити волонтерські потреби та пропозиції;
• Сайт “Palyanytsya.Info” - платформа для швидкого пошуку допомоги створена Українською волонтерською службою. Волонтери та ОГС можуть шукати необхідну допомогу, а бізнес - розміщувати свої пропозиції.
• Платформа “People4Ukraine” - експерти Міністерства оборони України координує допомогу від волонтерів та представників відповідального бізнесу.
• Акція “Допомога” Європейської бізнес-асоціації: бізнес, який має пропозицію щодо допомоги може заповнити форму та дізнатися про нагальні потреби.
Бізнес, ОГС та влада крокують до перемоги пліч-о-пліч. Використовуючи дані ресурси, будь-який підприємець, волонтер, ОГС матиме змогу допомогти нашим захисникам та захисницям або цивільному населенню, закривши потребу держави. Крім того, на відбудову нам також знадобиться не менше згуртованості та сил, тож закликаємо представників усіх трьох секторів гуртуватися, мережуватися, та робити співпрацю сталою.
Разом переможемо!
Цей матеріал створений у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411